Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Ako vybrať čističku vzduchu pre peľového alergika

Má zmysel kupovať čističku vzduchu, keď je najviac peľu aj tak vonku? Existujú čističky, ktoré si s peľom poradia lepšie než ostatné? Akú vybrať a prečo?
Ako vybrať čističku vzduchu pre peľového alergika
Pre peľového alergika je čistička vzduchu základným opatrením, ktoré môže v boji proti svojej alergii urobiť. Je jasné, že pred peľom vonku nás neuchráni, ale veľmi dôležitá je regenerácia a úľava pre dýchacie cesty aspoň v pri pobyte v miestnostiach.

V peľovej sezóne je koncentrácia peľu veľmi vysoká aj vnútri budov, alergény peľov sa dovnútra dostávajú otvorenými oknami, prenášame ich aj na oblečení a vo vlasoch.

Peľové alergény sú veľmi ľahké, poletujú vo vzduchu a minimálne sa usadzujú. Čistička vzduchu si práve s týmto druhom nečistôt poradí najlepšie a odstráni takmer 100% peľových zŕn zo vzduchu.

Ako by sme mali čističku vzduchu pre peľového alergika vyberať?

Čističku vzduchu by sme mali vyberať podľa veľkosti miestnosti, v ktorej ju budeme používať. V tomto nám pomôže parameter vzduchový výkon motora, ktorý udáva, koľkokrát za hodinu je schopná čistička vzduchu vzduch v miestnosti prefiltrovať.

Všeobecne platí, čím väčšia miestnosť, tým vyšší vzduchový výkon by čistička mala mať.

Ďalším parametrom, podľa ktorého sa môžeme riadiť, je prachový senzor. Nenechajte sa zmiasť pojmom prachový, senzor deteguje znečistenie pevnými časticami, teda aj pele.

Väčšina kvalitných čističiek je vybavená automatickým režimom. To znamená, že vo chvíli, kedy čistička rozpozná znečistenie, sama zapne a režim čistenia prispôsobí aktuálnemu stavu vzduchu v miestnosti.

Niektoré čističky sú taktiež vybavené špeciálnym peľovým režimom (môžete sa stretnúť aj s pojmami striedavý či rytmický režim). Ten spočíva v rýchlom striedaní rýchlosti motora, pri ktorom dochádza k zvýšenej cirkulácii vzduchu, čím víri usadené nečistoty a umožňuje ich dokonalé odstránenie.

Ktorý model pre peľových alergikov konkrétne?

Čistička vzduchu Winix Zero

Záverom môžeme konštatovať, že čističky vzduchu účinne odstraňujú pele zo vzduchu a alergikom ich môžeme vrelo odporučiť.

Súvisiace články

Recenzie a testy čističiek vzduchu
Recenzia: Čistička vzduchu s ionizátorom Winix U300
7 dôvodov prečo používať čističku vzduchu

Overené našimi zákazníkmi

100 % zákazníkov odporúča náš obchod z 1053 recenzií

Zobraziť všetky hodnotenia
„Našla som to čo som potrebovala.“
Overený zákazník včera
  • Rychle dorucenie
Overený zákazník pred 3 dňami
  • Rýchle dodanie
Overený zákazník pred 7 dňami