Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Bezpečnosť liekov na alergiu

Dobrý deň. Tiež mám pocit, že alergológovia - ako všetci lekári - potrebujú pacientov, nie zdravých ľudí:). Otázka je, do akej miery im dôverovať, že hľadajú najlepšie riešenie pre chorého /resp. pre svoju kasičku/. Lekárka môjmu synovi po 3-mesačnej symptomat. "liečbe" navrhla vyššie spomínanú desenzibilizáciu. Keď som sa jej pýtala na podrobnosti (aj vedľajšie účinky v mladom organizme), znervóznela a dala mi len letáčik. Ja na to, že sa ešte poobzerám na nete ohľadom informácií a rozhodnem sa a ona len: " len neverte šamanom". Lenže ona ako odborníčka mi k tomu nič nevedela povedať! Nechcem hazardovať so zdravím syna, naozaj od septembra často kýchal a svrbeli ho oči, po zistení alergie na roztoče bral tabl. Cezera a sprej Nasofan, čím sa odbúrali príznaky. Mám teraz jej návrh odsúhlasiť alebo radšej hľadať iné možnosti odstránenia alergie? Napr. magnet. biorezonaciou, alebo čo by ste mi poradili? Ďakujem. Neviem, či som urobila dobre, ale zatiaľ sme Cezeru vysadili /mám dojem, že v ňom vyvoláva nervozitu a výbušnosť/. Zatiaľ sa drží. Verím, že sa detská imunita vyvíja, nechcem však niečo zanedbať, tak sa pýtam, hľadám informácie a zvažujem... Najjednoduchšie je nechať lekára "liečiť", ibaže je to vždy to najlepšie pre pacienta? Sú iné - alternatívne - postupy strašiakom pre klasických medikov? Páči sa mi jedna veta od detského lekára /podotýkam z nemocnice, nie súkr. ambulancie/, že verí všetkému, čo pomáha:)

Miriam

Odpoveď

Dobrý den, Miriam,

Vaše otázka je tak trochu filosofická. Záleží na etice každého jednotlivého lékaře, jestli se bude k pacientovi stavět pouze jako ke zdroji příjmů, nebo ho bude skutečně chtít zcela vyléčit.

Shodou okolností právě desenzibilizace, čili alergenová imunoterapie patří k těm druhům léčby, které odstraňují příčinu alergických reakcí. Nedá se srovnávat s klasickým protialergickým lékem, jehož úkolem je ulevit od nepříjemných příznaků alergie.

O biorezonanci nemáme žádné věrohodné informace, takže se k této možnosti léčby nemůžeme vyjádřit. Určitě existují i jiné cesty, než je klasická léčba. Ale jejich výsledek Vám nikdo nebude schopen garantovat.

Jak jste se možná na našich stránkách dočetla, při alergii na roztoče nejste odkázána pouze na léčbu, ale můžete pro syna udělat i něco sama. Měla byste se snažit omezit jeho kontakt s roztoči a jejich alergeny. Na to jsou nejlepší protiroztočové povlaky, kterými ošetříte jeho postel. Další vhodná opatření jsou popsána v našem článku Jak účinně a efektivně odstranit roztoče v domácnosti.

Mějte se hezky a držíme palce,

Michal, ProAlergiky.cz/PreAlergikov.sk

Súvisiace otázky v poradni

Alergická reakcia na prach, roztoče a chlpy
Eosinofilová nádcha a negatívne testy na alergiu
Germicidny ziaric proti roztocom - moze ucinkovat?

Súvisiace články

Podrobné porovnanie najbežnejších druhov protiroztočových poťahov ProtecSom, Pristine a Nanospace
Čistička vzduchu so zvlhčovačom, alebo každý prístroj zvlášť?
Príznaky, diagnostika a liečba alergie na roztoče

Overené našimi zákazníkmi

95 % zákazníkov odporúča náš obchod z 1001 recenzií

Zobraziť všetky hodnotenia
  • Prachový senzor, reaguje citlivo
  • Splní čo má za tú cenu.
  • Výmena filtra raz za rok.
  • Ukazovateľ kvality vzduchu
  • Krásny dizajn
Overený zákazník pred 13 hodinami
  • Spoľahlivo a rychlo dorucený
Overený zákazník pred 6 dňami
„Aj keď som objednávku zrušil, obchod odporúčam pre dobry prístup k zákazníkom a dobrý sortiment.“
  • Dobrá komunikácia
Overený zákazník pred 11 dňami