Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Odvlhčovač vzduchu Refredo DEV 12 EB

Kondenzačný odvlhčovač vzduchu do stredne veľkých miestností. UV LED dezinfekcia vzduchu. HEPA a uhlíkový filter. Funkcia sušenia bielizne.

Viac informácií
Na sklade Porovnať
175,00 €
Doprava zadarmo 30 dní záruka na vrátenie tovaru
Chcete si dobre vybrať? S výberom odvlhčovača vzduchu vám odborne poradíme.

Kondenzačný odvlhčovač vzduchu REFREDO DEV 12 EB sa postará o účinné sušenie menších a stredne veľkých priestorov s plochou 12 až 30 m2. Spotrebič odvlhčuje pri teplotách 5 – 32 °C. Pomôže vám znížiť nadmernú vlhkosť vzduchu na ideálnu hodnotu medzi 40 a 60 percentami a tým predchádzať rastu plesní v interiéri a množeniu roztočov aj niektorých baktérií.

Vďaka vstavanému hygrostatu sa vlhkosť vzduchu reguluje automaticky podľa nastavenej hodnoty. Okrem odvlhčovania prístroj ponúka aj funkciu dezinfekcie vzduchu UV LED svetlom a režim na urýchlenie sušenia bielizne.

Hlavné parametre

 • výkon odvlhčovania pri 30 °C: 12 l / 24 h
 • vzduchový výkon: 60 m3/h
 • veľkosť nádržky: 2,5 l
 • spôsob odvlhčovania: kondenzačný

Filtrácia a dezinfekcia vzduchu

Okrem odvlhčenia dokáže REFREDO DEV 12 EB vzduch aj prečistiť. 

Bavlnený HEPA filter – odstraňuje zo vzduchu najjemnejšie prachové čiastočky a alergény.

Uhlíkový filter – odstraňuje zo vzduchu zápach a niektoré jedovaté plyny.

UVC LED lampa – vyžaruje ultrafialové žiarenie s vlnovou dĺžkou 265 nm, ktoré poskytuje mimoriadne účinnú, bezpečnú a energeticky nenáročnú metódu dezinfekcie vzduchu. UV-C žiarenie ničí až 90 % nebezpečných vírusov a baktérií.

Filtre sú súčasťou balenia a sú vymeniteľné. UVC lampa je vstavaná v prístroji. Funkcia čistenia vzduchu je iba doplnková a spotrebič nenahradzuje plnohodnotnú čističku vzduchu.

Odvlhčovač Refredo Filter

Vlastnosti odvlhčovača vzduchu REFREDO DEV 12 EB

 • Kondenzačná technológia sušenia vzduchu – prístroj obsahuje kompresor a chladivo.
 • 5 prevádzkových režimov
  1. Odvlhčovanie – automatický režim s možnosťou nastavenia požadovanej relatívnej vlhkosti vzduchu v rozmedzí 35 – 80 %...
  2. Priebežné odvlhčovanie – v tomto režime spotrebič odvlhčuje nepretržite bez ohľadu na aktuálnu vlhkosť vzduchu v miestnosti.
  3. UVC režim – bezpečná a ekologická metóda dezinfekcie ultrafialovým svetlom odstraňuje zo vzduchu nežiaduce vírusy a baktérie. V tomto režime je kompresor vypnutý a zariadenie neodvlhčuje. Máte na výber z 3 rýchlostí ventilátora.
  4. Sušenie bielizne – funkcia podporuje rýchle schnutie bielizne v byte bez zvyšovania vlhkosti vzduchu. V tomto režime nie je možné nastaviť požadovanú vzdušnú vlhkosť.
  5. Režim sušenia + UVC – okrem odvlhčovania sa nasávaný vzduch zároveň dezinfikuje. V tomto režime je možné nastaviť požadovanú vlhkosť vzduchu.
 • Programovateľný časovač zapnutia a vypnutia – nastavenie časovača v rozmedzí 0,5 – 24 hodín. Po uplynutí nastaveného času sa odvlhčovač automaticky zapne alebo vypne. Aktivácia časovača je signalizovaná kontrolkou.
 • Prehľadný ovládací panel s LED displejom – rýchly prehľad o nastavenej aj aktuálnej vlhkosti v miestnosti.
 • Signalizácia zaplnenej nádržky – rozsvieti sa kontrolka a prístroj pípa.
 • Možnosť priebežného odvodu vody (kondenzátu) – skondenzovanú vodu je možné pomocou hadice odvádzať priamo do odpadu (hadica je súčasťou dodávky).
 • Automatické odmrazovanie odvlhčovača – ak sa na cievkach výparníka vytvorí námraza, kompresor sa vypne a ventilátor pokračuje v prevádzke, kým námraza nezmizne. 
 • Ekologické chladivo R290 – mimoriadna energetická účinnosť.
 • Automatický reštart pri výpadku elektriny
 • Pohodlná manipulácia – kolieska a držadlo na jednoduché premiestňovanie prístroja v priestore.

Symetrický tvar

Odvlhčovač vzduchu REFREDO DEV 12 EB na prvý pohľad zaujme moderným dizajnom s praktickým symetrickým tvarom, ktorý je rozdelený na vrchnú časť zameranú na ventiláciu, odvlhčovanie a čistenie vzduchu, zatiaľ čo spodná časť sa postará o odtok kondenzátu. Vďaka kompaktnej veľkosti a transportným kolieskam sa s prístrojom veľmi ľahko manipuluje a môžete ho pohodlne prenášať medzi miestnosťami.

Symetrický dizajn


Inovatívny dizajn výfukových mriežok

Unikátny dizajn výfukových mriežok bol navrhnutý tak, aby zamedzoval usadzovaniu prachu a zároveň bolo možné mriežky ľahko očistiť.

 

Vyfukové mriežky

Vyberateľná nádobka na vodu

Odčerpaná voda sa ukladá do odnímateľného zásobníka umiestneného v zadnej časti spotrebiča. Hladinu vody je možné kontrolovať priezormi v nádržke. Ak dôjde k naplneniu zásobníka, je prevádzka odvlhčovača automaticky zastavená. O plnej nádržke vás informuje zvukový signál a zároveň sa rozsvieti LED indikátor.

Ako správne používať odvlhčovač vzduchu

Odvlhčovač umiestnite na rovný povrch, najlepšie v uzatvorenej miestnosti v dostatočnej vzdialenosti od stien a nábytku, aby vzduch mohol čo najlepšie prúdiť. Kontrolujte si priebežne aktuálnu vlhkosť vzduchu pomocou vstavaného hygrostatu, vlhkomeru alebo meteostanice.

Obsah balenia produktu

odvlhčovač, hadička na odvod kondenzátu, čip nádržky kondenzátu, 4× transportné kolieska, HEPA a uhlíkový filter

Výnimka z možnosti odstúpiť od zmluvy – filtre

Rozbalením filtrov tohto odvlhčovače z ich pôvodných obalov zaniká právo na odstúpenie od zmluvy, a to z hygienických dôvodov. Nemožno ich vrátiť ani vymeniť. Právo na odstúpenie od zmluvy u samotného odvlhčovača vám samozrejme zostáva.

Parametre produktu

Max. vzduchový výkon 60 m³/h
Odvlhčovací výkon 12 l / 24 h
Max. príkon 216 W
Hlučnosť 40 dB
Hmotnosť 10,5 kg
Rozmery (š × h × v) 260 × 250 × 390 mm
Farba bílá
Objem nádržky 2,5 l
Indikátor plnej nádržky ano
Regulátor vlhkosti (hygrostat) ano
Prevádzková teplota 5–32°C
Technológia odvlhčovania kondenzační, kompresorová
Počet stupňov výkonu 3
Časovač ano
Kolieska Áno
Typ chladiacej kvapaliny R290

Na stiahnutie

Značka

Refredo
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

97 % zákazníkov odporúča náš obchod z 1019 recenzií

Zobraziť všetky hodnotenia
 • Rýchle dodanie
Overený zákazník pred 20 dňami
 • Rychle vybavenie mojej objednávky
Overený zákazník pred mesiacom
„Maximálne spokojný.“
Overený zákazník pred mesiacom