Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Odvlhčovač s čističkou vzduchu MeacoDry Arete® One 20L

Veľmi tichý a úsporný kondenzačný odvlhčovač. HEPA filter H13. Inteligentný automatický režim. Moderný dizajn.

Viac informácií
2 týždne Porovnať
293,00 €
Doprava zadarmo 30 dní záruka na vrátenie tovaru
Chcete si dobre vybrať? S výberom odvlhčovača vzduchu vám odborne poradíme.

Výkonný a tichý odvlhčovač MeacoDry Arete® One 20L si poradí s odstránením nadbytočnej vzdušnej vlhkosti v stredne veľkých miestnostiach, čím zabráni rastu plesní, kondenzácii vody a vzniku nepríjemného zápachu.

Vďaka premyslenému dizajnu odvlhčovača sa dosiahne veľmi tichá a energeticky úsporná prevádzka. Na maximálne uľahčenie obsluhy je prístroj vybavený vstavaným hygrostatom a veľkokapacitnou nádržkou na skondenzovanú vodu. Stačí stlačiť tlačidlo a nemusíte sa o nič ďalšie starať.

Známka Tichý Mark

Recenzia

Kvalitná filtrácia vzduchu

Súčasťou príslušenstva je HEPA filter triedy H13, ktorý zaistí kvalitné čistenie vzduchu počas odvlhčovania aj samostatne, čo uvítate v jarných a letných mesiacoch, keď je zvýšený výskyt peľu a ďalších alergénov vo vzduchu. Oproti predchádzajúcemu modelu Meaco Low Energy je HEPA filter o 75 % väčší a dokáže odfiltrovať vzduchové častice s vysokou účinnosťou 99,75 %.

MeacoDry Arete® One 20L

Kľúčové parametre

 • výkon odvlhčovania pri 30 °C: 20 l/24 hodín
 • veľkosť nádržky: 4,8 l
 • vzduchový výkon: 160 m³/h
 • spôsob odvlhčovania: kondenzačný, kompresorový

4 prevádzkové režimy

 • Inteligentný režim odvlhčovania – ventilátor prispôsobuje otáčky aktuálnej vlhkosti. Cieľovú hodnotu vlhkosti je možné nastaviť v rozmedzí 40–70 % v krokoch po 5 % (predvolené nastavenie je 55 %). Po dosiahnutí cieľovej vlhkosti sa odvlhčovač automaticky vypne. Každých 30 minút je aktivovaný ventilátor a prístroj skontroluje úroveň vlhkosti v miestnosti. Ak sa vlhkosť zvýšila o viac než 3 % v porovnaní s cieľovou hodnotou, odvlhčovanie sa opäť spustí.
 • Kontinuálne odvlhčovanie – odvlhčovanie prebieha nepretržite bez ohľadu na okolitú vlhkosť vzduchu.
 • Čistenie vzduchu – v tomto režime prístroj neodvlhčuje, iba je zapnutý ventilátor a nasávaný vzduch sa filtruje cez nainštalovaný HEPA filter.
 • Režim sušenia bielizne – vysušovanie prebieha nepretržite pri najvyššej rýchlosti ventilátora, kým sa nedosiahne relatívna vlhkosť 35 %. Po 6 hodinách sa odvlhčovanie automaticky vypne kvôli úspore energie.

Vlastnosti a funkcie odvlhčovača vzduchu Meaco Dry Arete® One 20L

 • nočný režim – rýchlosť ventilátora je nastavená na najnižší stupeň a podsvietenie ovládacieho panelu je vypnuté, aby vás prístroj nevyrušoval počas spánku
 • umývateľný prachový predfilter – slúži na zachytenie hrubých nečistôt ako vlasy, prach, hmyz alebo zvieracia srsť, čím predlžuje životnosť HEPA filtra a chráni vnútro prístroja pred znečistením
 • prehľadný dotykový ovládací panel s LED displejom
 • indikátor plnej nádržky na vodu – po naplnení zásobníka sa odvlhčovanie automaticky vypne, ozve sa výstražné zapípanie a rozsvieti sa kontrolka
 • odnímateľná nádržka – jednoduchá manipulácia vďaka dvom postranným úchytkám a praktickému držadlu
 • priezor na kontrolu hladiny vody v nádržke
 • vďaka bočnému nasávaniu vzduchu je možné prístroj umiestniť blízko k stene
 • veľmi tichá prevádzka – prestížne medzinárodne ocenenie Quiet Mark
 • možnosť kontinuálneho odvodu kondenzátu – hadica nie je súčasťou balenia; pomocou dodaného adaptéra je možné pripojiť štandardnú záhradnú hadicu s vnútorným priemerom 12,5 mm
 • detský zámok – uzamknutie ovládania, aby nedošlo k prenastaveniu prístroja
 • integrované kolieska a vysúvacie držadlo uľahčí manipuláciu s prístrojom
 • ocenenie Which? Best Buy Award 2021 – udeľuje britská nezávislá spotrebiteľská organizácia
 • predĺžená záruka 5 rokov

Odvlhčovač bol navrhnutý v spolupráci so zákazníkmi

Produktový rad odvlhčovačov MeacoDry Arete® je výsledkom päťročného vývoja a testovania, počas ktorého sa využila spätná väzba viac ako 2 000 zákazníkov. Hlavným cieľom dizajnérov bolo maximálne uľahčenie ovládania, zníženie prevádzkovej hlučnosti a dosiahnutie vysokej energetickej účinnosti.

inovativní design

Funkčný dizajn

Britský dizajnérsky tím sa pri návrhu produktu zameral na praktické detaily. Ide predovšetkým o skryté transportné kolieska, vysúvacie držadlo či držiak na navinutie napájacieho kábla. Inovatívna konštrukcia s postrannými prieduchmi umožní nasávanie vzduchu, aj ak je prístroj umiestnený blízko steny.

Jednoduché ovládanie

Dotykový panel uľahčí ovládanie prístroja a umožní aktivovať základné funkcie stlačením jediného tlačidla. Svetelné indikátory počas prevádzky informujú používateľa o nastavenom režime alebo funkcii. LED displej zobrazuje aktuálnu vlhkosť vzduchu v miestnosti a zároveň slúži na nastavenie požadovanej hodnoty vlhkosti, časovača a zobrazenie stavových a chybových kódov.

jednoduché ovládání

Ako správne používať odvlhčovač vzduchu

Odvlhčovač umiestnite na rovný povrch, najlepšie v uzatvorenej miestnosti v dostatočnej vzdialenosti od stien a nábytku, aby vzduch mohol čo najlepšie prúdiť. Kontrolujte si priebežne aktuálnu vlhkosť vzduchu pomocou vlhkomeru alebo meteostanice.

Obsah balenia

odvlhčovač vzduchu MeacoDry Arete® One 20L, HEPA filter, adaptér na pripojenie hadice, návod na obsluhu

Meaco

Britský špecialista na odvlhčovanie vzduchu

Popredná britská značka Meaco sa od svojho vzniku v roku 1991 špecializuje na segment domáceho a priemyselného odvlhčovania. V počiatku sa firma zameriavala na vývoj technológií zaisťujúcich udržanie optimálnej kvality ovzdušia v múzejných priestoroch. Od roku 2009 svoje odborné znalosti zúročila vo výrobe domácich odvlhčovačov. Meaco sa aktuálne radí medzi popredných výrobcov kvalitných a oceňovaných produktov, ktoré dodáva do celého sveta.

5-ročná záruka

Výrobca ponúka nadštandardnú dĺžku záruky na celý prístroj. Produkt nemusíte nikde registrovať, ako doklad na uplatnenie záruky slúži faktúra alebo iný doklad o nákupe.

5-ročná záruka

Prezentačné video

Výnimka z možnosti odstúpiť od zmluvy – filtre

Rozbalením filtrov tohto odvlhčovača z ich pôvodných obalov zaniká právo na odstúpenie od zmluvy, a to z hygienických dôvodov. Nie je možné ich vrátiť ani vymeniť. Právo na odstúpenie od zmluvy pri samotnom odvlhčovači vám, samozrejme, zostáva.

Parametre produktu

Max. vzduchový výkon 160 m³/h
Odvlhčovací výkon 20 l / 24 h
Max. príkon 250 W
Hlučnosť 40 dB
Hmotnosť 15 kg
Rozmery (š × h × v) 376 × 232 × 562 mm
Farba bílá, černá
Objem nádržky 4,8 l
Indikátor plnej nádržky ano
Regulátor vlhkosti (hygrostat) ano
Prevádzková teplota 5–35 °C
Technológia odvlhčovania kondenzační, kompresorová
Počet stupňov výkonu 2
Časovač ne
Kolieska Áno
Typ chladiacej kvapaliny R290

Na stiahnutie

Značka

Meaco
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

97 % zákazníkov odporúča náš obchod z 949 recenzií

Zobraziť všetky hodnotenia
„Pri zadávaní objednávky som prehliadol, že dodanie tovaru je možné až vo februári. Veľmi si vážim, že po odoslaní objednávky sa mi ozvala pani zo zákazníckej podpory, ktorá ma na termín upozornila. Preto som potom objednávku stornoval.“
Overený zákazník pred 6 dňami
„Rýchlosť spoľahlivosť profesionalita, vysoká kvalita. Veľká spokojnosť“
Overený zákazník pred 7 dňami
„Síce nemali tovar, ktorý som chcela, poradili iný, podobný a ihneď pracovali na jeho odoslaní. Som spokojná ako s nimi, tak s prístrojom. Ďakujem.“
 • Ochota
Overený zákazník pred 10 dňami