Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Čistička vzduchu Winix ZERO Pro (AZPU370-IWE)

Náhradná sada filtrov zadarmo. Špičková filtrácia a plne automatický režim. Dva senzory kvality vzduchu. Nadštandardné technické prevedenie za priaznivú cenu.

Viac informácií
Na sklade Porovnať

K čističke Winix Zero Pro získate druhú sadu filtrov v hodnote 81 € ako darček. Akcia platí do 31. 8. 2024 alebo do vypredania zásob.
345,00 €
Chcete si dobre vybrať? S výberom čističky vzduchu vám odborne poradíme.

Čistička Winix ZERO Pro uspokojí aj naozaj náročných jednotlivcov. Čistí vzduch v štyroch stupňoch stupňoch, a to s účinnosťou až 99,999 %. Automatický režim s dvoma senzormi (pachovým a prachovým) pre bezstarostné zabezpečenie ideálnej kvality vzduchu.

Čistička je vhodná aj do väčších priestorov, ako sú napríklad obývacie izby alebo väčšie kancelárie. Účinnosť a kvalita prístroje sú doložené mnohými certifikátmi.

Unikátny filtračný systém

Winix ZERO Pro zo vzduchu odstraňuje prach, peľ, alergény zvierat a roztočov, baktérie, spóry plesní, ale aj cigaretový dym a zápach. Filtrácia je k dokonalosti dotiahnutá vďaka inovovanej technológii PlasmaWave®. Tá vytvára kladné a záporné ióny, ktoré na molekulárnej úrovni rozkladajú toxické výpary, zápach, baktérie a vírusy.

Schéma filtrácie u čističky vzduchu Winix ZERO Pro

Recenzia

Najdôležitejšie parametre čističky

 • veľkosť miestnosti pre alergikov: až 47 m²
 • veľkosť miestnosti pre bežnú prevádzku: až 75 m²
 • maximálny vzduchový výkon: 470 m³/h

Schéma cirkulácie vzduchu u čističky Winix ZERO Pro

Popis produktu Winix ZERO Pro

 • 4 stupne filtrácie vzduchu s účinnosťou 99,999 % – umývateľný predfilter, HEPA filter H13, AOC™ filter s aktívnym uhlím, PlasmaWave® – podrobnosti nižšie
 • 5 rýchlostných režimov – nízky, stredný, vysoký, turbo, nočný
 • automatický alebo manuálny režim čistenia
 • plne automatická prevádzka čističky – priebeh čistenia vzduchu sa prispôsobuje miere jeho znečistenia. Kvalitu vzduchu sledujú inteligentné senzory (prachu a prchavých látok), ktoré v prípade jeho znečistenia automaticky zvýšia výkon čistenia.
 • automatický nočný režim – akonáhle sa v izbe zotmie, svetelný senzor automaticky prepne čističku do najtichšieho režimu a vypne osvetlenie ovládacieho panelu.
 • indikácia znečisteného filtra – presná signalizácia výmeny filtra podľa skutočnej miery využitia čističky
 • indikátor kvality vzduchu – zobrazuje kvalitu vzduchu v štyroch úrovniach (modrá = čistý vzduch, zelená = mierne znečistenia, oranžová = väčšie znečistenie, červená = vysoké znečistenie)
 • prehľadný ovládací panel s LED podsvietením
 • časovač – 1/4/8 h
 • detský zámok
 • držiak na prenášanie
 • nízka hlučnosť
 • certifikovaná účinnosť – ECARF, BAF, Laboratórium Univerzity Yonsei, Zaručená účinnosť ProAlergiky.cz
 • farba bielo-strieborná

Filtrácia

 1. Umývateľný predfilter
 2. True HEPA filter H13 – s 99,999 % účinností odstraňuje všetky častice s veľkosťou až 0,003 mikrometra, medzi ktoré patria čiastočky dymu, baktérie, pele, ale tiež zvieracie alergény a spóry plesní.
 3. AOC filter s aktívnym uhlím – zo vzduchu odstraňuje zápach z varenia, zvierat alebo dymu a tiež rôzne nebezpečné plyny. Je 3× účinnejší než bežný uhlíkový filter.
 4. PlasmaWave® – táto technológia istí celý filtračný systém. Ako posledný článok zaisťuje neutralizáciu a rozklad všetkých mikročastíc, ktoré by mohli škodiť zdraviu. Navyše vytvára ióny, ktoré dávajú vzduchu náboj a vzduch je tak nielen čistý a zdravý, ale tiež príjemne svieži ako v prírode.

Filtračný systém Winix Zero Pro

Winix predĺžená záruka na 3 roky

Prodloužená záruka Winix

Získanie predĺženej záruky na 3 roky je jednoduché. Stačí sa registrovať na stránkach www.cisticky-winix.sk, kde nájdete podrobné informácie k predĺženej záruke.

Technológia Winix PlasmaWave®

Napodobňuje prirodzený proces čistenia vzduchu tak, ako prebieha v prírode. Vylepšená technológia PlasmaWave® spoľahlivo odstraňuje pachy, alergény, chemické výpary a iné znečisťujúce látky, ktoré sa vyskytujú v domácom prostredí, a to na molekulárnej úrovni. Pritom nie je zdrojom škodlivého ozónu ani nepríjemných zvukov ako staršie typy ionizátorov.

Technológia PlasmaWave® vytvára kladné a záporné ióny, ktoré sa spájajú s prírodnými vodnými parami a tým sa premieňajú na hydroxyly. Hydroxyly okamžite neutralizujú vírusy, baktérie, chemické výpary, pachy a plyny obsiahnuté vo vzduchu tým, že rozložia ich molekulárnu štruktúru na vodnú paru a iné neškodné látky bežne prítomné vo vzduchu. Celý tento proces sa podobá procesom odohrávajúcim sa v horných vrstvách zemskej atmosféry.

PlasmaWave® – najčistejší vzduch, ktorý si doma môžete vyrobiť.

Princip plazmovej ionizácie

Veľmi nízke náklady na prevádzku čističky

 • Presný indikátor znečistenia filtra: Unikátna automatická indikácia výmeny filtra v závislosti od intenzity čistenia. Čističky Winix dokážu presne vyhodnotiť čas, kedy je potrebné vymeniť filtre. Procesor čističky totiž priebežne ukladá hneď dve informácie – a to, ako dlho motor beží a pri akých otáčkach. Až systém vyhodnotí, že je potrebné vymeniť filter, rozsvieti kontrolku na hlavnom paneli. V čistejšom prostredí vďaka tomu filter vydrží dlhšie ako v znečistenom. A vy sa nemusíte starať o to, či nie je filter zanesený, ani sa vám nestane, že zbytočne vymeníte filter, ktorý by mohol ešte slúžiť.
 • Nízka spotreba elektrickej energie.

Certifikácia a účinnosť

 • ECARF – túto certifikáciu získavajú iba výrobky, ktoré spĺňajú prísne kritériá účinnosti, a sú teda vhodné pre ľudí trpiacich alergiami. Jednou z požiadaviek je aj nulová alebo veľmi nízka produkcia ozónu, ktorá nesmie prekročiť 0,05 ppm (zodpovedá bežnej koncentrácii ozónu v prírode).
 • BAF – Allergy UK – tento certifikát udelený Britskou nadáciou pre alergie deklaruje, že produkt bol testovaný v nezávislom laboratóriu s preukázaním účinnosti v odstránení či znížení alergénov.
 • Laboratórium Univerzity Yonsei – pri použití plazmovej ionizačnej technológie PlasmaWave® boli redukované najbežnejšie vírusy chrípky s účinnosťou 99,6 % počas jednej hodiny.
 • Zaručená účinnosť ProAlergiky.cz – schválené českými odborníkmi na alergie, astmu a atopický ekzém.

Produktové videá

Obsah balenia

čistička vzduchu Winix Zero Pro, predfilter, HEPA filter, uhlíkový filter, návod na obsluhu


Výnimka z možnosti odstúpiť od zmluvy – filtre

Rozbalením filtrov tejto čističky z ich pôvodných obalov zaniká právo na odstúpenie od zmluvy, a to z hygienických dôvodov. Nemožno ich vrátiť ani vymeniť. Právo na odstúpenie od zmluvy u samotnej čističky vám samozrejme zostáva.

Potrebujete si iba overiť, či vám bude čistička vyhovovať? To je možné aj bez rozbaľovaní filtrov. Čistička zvládne niekoľkominútovú prevádzku so zabalenými filtrami alebo úplne bez nich.

Porovnanie s ostatnými modelmi rovnakého radu

 
  Winix Zero Compact Winix Zero Winix Zero S Winix Zero Pro

max. vzduchový výkon

250 m3/h

390 m3/h

410 m3/h

470 m3/h

veľkosť miestnosti (pre alergikov / bežná prevádzka)

až 25 / 40 m2

až 39 / 62 m2

až 41 / 65 m2

až 47 / 75 m2

príkon

12–55 W

3–70 W

3–65 W

5–90 W

hlučnosť

31,2–54,2 dB

27,4–50,6 dB

27–51 dB

28,3–54,7 dB

typ uhlíkového filtra

CD (voštinový)

základní (penový)

AOC™ (granulát)

AOC™ (granulát)

senzory – prachový/pachový

⚫/⚪

⚫/⚪

⚫/⚪

⚫/⚫

plazmový ionizátor PlasmaWave®

časovač

detský zámok

Parametre produktu

Max. vzduchový výkon 470 m³/h
Ionizátor ano, plazmový, vypínatelný
Automatická regulácia ano
Senzor prachu Áno
Časovač ano
Senzor pachov a plynov Áno
Senzor vlhkosti Nie
Senzor svetla Áno
Zvlhčovanie vzduchu Nie
Indikátor výmeny/údržby filtra Áno
Hlučnosť 54,7 dB
Diaľkové ovládanie ne
Ovládanie cez mobilnú aplikáciu ne
Max. príkon 90 W
Hmotnosť 8,5 kg
Rozmery (š × h × v) 400 × 225 × 595 mm

Na stiahnutie

Značka

Winix

Hodnotenie produktu zákazníkov

„páči sa mi farebné prevedenie, ktoré ukazuje kvalitu ovzdušia v miestnosti a celkové nastavenie tohto typu čističky vzduchu“
Overený zákazník pred 3 mesiacmi
 • Výkon
 • Senzory
 • Farebná signalizácia kvality vzduchu
 • Tichý chod
 • Nízka spotreba energie
 • Zišli by sa kolieska na presun
 • Žiadna Smart funkcia
Overený zákazník pred rokom
„Vzduch ako v lese.“
Overený zákazník pred rokom

Overené našimi zákazníkmi

Heureka recenze
„Rychle dodanie, slabšia komunikácia. Vcelku v pohode“
Overený zákazník včera
„Nič“
 • Najlepšia cena
 • Rýchle dodanie
Overený zákazník pred 5 dňami
 • rýchly a spoľahlivý
Overený zákazník pred mesiacom