Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

DermaProtec body s preťahovacím rukávom veľkosť 98/104

Odporúčame. Ideálne na jazdu autom, sledovanie televízie a ďalšie činnosti, kedy nie sú rúčky zamestnané a dieťa má tendenciu sa škriabať.

Viac informácií
Na sklade Porovnať
19,96 €
Chcete si dobre vybrať? S výberom oblečenia pre atopikov vám odborne poradíme.

Body pre atopikov od značky Dermaprotec s praktickým preťahovacím rukávom je ideálne na použitie počas dňa, a to najmä v teplejších obdobiach roka.

Body pomáha brániť rozškrabávaniu ložísk ekzému dieťaťom. Ochranná vrstva mäkkej úpletovej bavlny upokojí podráždenú pokožku trupu a rúk.

Na konci rukávov sa nachádzajú ohrnovacie „rukavičky“, ktoré zakryjú dlane a prsty. Môžete ich použiť v situáciách, keď má dieťa tendenciu sa škriabať, pretože nemá ruky zamestnané inou činnosťou. Sú tak ideálne napr. počas jazdy autom alebo sledovania televízie. A keď sú voľné ruky potrebné, jednoduchým ohrnutím „rukavičiek“ vytvoríte klasické rukávy.

Body sa zapína v rozkroku pomocou dvoch gombíkov. Otvor pre hlavu je možné zväčšiť rozopnutím gombíka na bočnej strane výstrihu. Gombíky majú bavlnený povrch pre minimalizáciu podráždenej pokožky.

Materiál

 • 100% bavlna
 • Mäkký pružný úplet
 • Textilné gombíky
 • Nebielené, nefarbené, vyrobené bez použitia chemikálií
 • Je možné vyvárať
 • Prírodná svetlá zrebná farba (pri prvom vypraní môže zosvetliť)
 • Certifikát OEKO-TEX Standard 100
Certifikát OEKO TEXT

Výber správnej veľkosti

Výber správnej veľkosti

v – výška postavy*  vhodná veľkost r – dĺžka rameno - lem konca rukávu h – šírka hrudníka rr – dĺžka ramenný šev – rozkrok
58 – 68 cm 62/68 26 cm 19,5 cm 36 cm
69 – 80 cm 74/80 30 cm 20 cm 37,5 cm
81 – 92 cm 86/92 33 cm 21 cm 39 cm
93 – 104 cm 98/104 33 cm 23 cm 46 cm
105 – 116 cm 110/116 37,5 cm 26 cm 49 cm

* celá dĺžka tela od temena hlavy k pätám

Vďaka šnúrkam umiestneným na zápästí môžete upravovať dĺžku rukávov po celý čas používania.

Príklady výberu veľkosti:

 1. Dieťa meria 105 cm: V tomto prípade je najvhodnejšia veľkosť 110/116, ktorá dieťaťu vydrží cca 1 rok.
 2. Dieťa meria 114 cm: V tomto prípade dieťa podľa tabuľky spadá do veľkosti 110/116. V prípade, že túto veľkosť objednáte, bude ju dieťa môcť využívať iba obmedzene dlho cca 2 – 3 mesiace. Preto voľte radšej o číslo väčšiu veľkosť 122/128.

Životnosť podľa záťaže

Odevy pre ekzematikov DermaProtec boli vytvorené tak, aby dieťaťu vydržali aspoň zhruba 12 mesiacov, teda kým dieťa nebude potrebovať väčšiu veľkosť (vyrastie o cca 10 cm).

Zvláštna záťaž a časté pranie môžu skrátiť životnosť odevu v závislosti od množstva používaných kožných liečiv a kozmetiky o 20 až 50 percent. Odhad zakladáme na predpoklade, že dieťa strieda aspoň dva, lepšie však tri kusy odevu.

Údržba

 • Je možné prať až na 95 °C.
 • Je možné žehliť na nízkej teplote.
 • Odporúčame prať v prípravkoch šetrných k citlivej pokožke. Nebieli sa, nečistí sa chemicky.
 • Suší sa na vzduchu.

DermaProtec – špecialista na obliekanie detí s atopickým ekzémom

Rad odevov značky DermaProtec je určený deťom, ktoré trpia atopickým ekzémom, kontaktnou alergiou alebo majú precitlivenú pokožku.

Odevy sú navrhnuté tak, aby minimalizovali svrbenie a účinne bránili škriabaniu. Škriabanie sa zmení na jemné šúchanie, pretože odev zabraňuje priamemu kontaktu nechtov s pokožkou dieťaťa.

Sú vyrobené zo 100 % bavlny, ktorá neobsahuje žiadne nežiaduce chemické látky. Počas výroby sa nepoužíva formaldehyd, chlórové bielenie ani farby na báze benzínu, ako je obvyklé pri bežných odevoch. Dokonca aj biela látka je farbená.

Materiál je veľmi mäkký a priedušný, vytvára teda ideálne podmienky aj pre chúlostivú pokožku. Tomu pomáhajú aj mäkké ploché švy.

Oblečenie znesie vysokú teplotu prania, vďaka čomu bez problémov odstránite zvyšky krémov a mastí spojených s liečbou ekzémov.

Vyrobené v Českej republike. Atest Štátneho zdravotného ústavu ČR

Odskúšané v náročných podmienkach nemocníc a liečební

Oblečenie DermaProtec dokáže pomôcť aj v liečebných zariadeniach, kde sa starajú o deti s ťažkými formami ekzému. Dobré skúsenosti nám ohlásilo napríklad detské oddelenie Oblastnej nemocnice Kolín alebo Olivova detská liečebňa v Říčanoch v Českej republike.

K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

Heureka recenze
„Rychle dodanie, slabšia komunikácia. Vcelku v pohode“
Overený zákazník včera
„Nič“
 • Najlepšia cena
 • Rýchle dodanie
Overený zákazník pred 5 dňami
 • rýchly a spoľahlivý
Overený zákazník pred mesiacom