Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zvlhčovač a práčka vzduchu Venta AW902 Professional

Výkonné zvlhčovanie a prečistenie vzduchu. Pre miestnosti až 120 m². Automatická regulácia. UV dezinfekcia vody. Spánkový režim. Interaktívny dotykový displej. Wi-Fi pripojenie.
1 týždeň Porovnať
999,00 €
Chcete si dobre vybrať? S výberom zvlhčovača vzduchu vám odborne poradíme.
Profesionálny diskový zvlhčovač Venta AW902 je ideálnou voľbou do väčšej domácnosti alebo kancelárie s plochou až 120 m². Prirodzene zvlhčí a zároveň prečistí vzduch v miestnosti. Vďaka hygienickému kotúču ponúka nízkoúdržbovú prevádzku.

Prístroj je vybavený digitálnym hygrostatom, ktorý umožňuje sledovanie a automatické riadenie relatívnej vlhkosti v miestnosti. Vďaka vstavanému Wi-Fi modulu môžete prístroj pohodlne ovládať pomocou mobilnej aplikácie vo vašom smartfóne.

Zvlhčovače a práčky vzduchu Venta sú odolné, vysokospoľahlivé a prívetivé k používateľovi. Veľmi ľahko sa udržiavajú a majú veľmi nízke prevádzkové náklady.

Dôležité parametre zvlhčovača Venta AW902 Professional

●    zvlhčovací výkon: až 964 ml/h
●    veľkosť miestnosti: až 120 m²
●    objem nádržky: 12 l
●    princíp zvlhčovania: prirodzený odpar

Prirodzené zvlhčovanie vzduchu odparovaním vody

Prístroj funguje na princípe prirodzeného studeného odparu, čo je najhygienickejšia metóda zvlhčovania vzduchu. Využíva na to rotujúce disky, ktoré sa v nádržke namáčajú do vody. Pomocou ventilátora sa následne vyfukuje zvlhčený vzduch do miestnosti. Počas prevádzky navyše dochádza k znižovaniu koncentrácie peľu a prachových častíc z nasatého vzduchu.

Plazmou aktivovaný 3D zásobník diskov VentWave™

Konštrukcia zásobníka diskov je inšpirovaná prírodou. Obsahuje tisíce malých prieduchov, vďaka ktorým dochádza k odpareniu omnoho viac molekúl vody, než je tomu na rovnom povrchu pri tradičných modeloch s plochými diskami. 

Vďaka aktivácii povrchu diskov plazmou je odparovanie omnoho efektívnejšie pri použití omnoho menšieho množstva materiálu. Zásobník diskov môžete ľahko demontovať a vyčistiť.

 Bezúdržbová prevádzka vďaka hygienickému disku

Vymeniteľný hygienický disk Venta počas prevádzky odvápňuje kohútikovú vodu, čím zaisťuje hygienické zvlhčovanie bez nutnosti použitia chemických prípravkov. Životnosť disku je 3 mesiace pri nepretržitom používaní a normálnej tvrdosti vody. V prípade, že je disk potrebné vymeniť, zobrazí sa informácia na displeji. Každých 6 mesiacov sa odporúča nádržku vyčistiť pomocou čistiaceho a odvápňovacieho prostriedku.

UVC dezinfekcia

Súčasťou zvlhčovača je UVC sterilizačná lampa, ktorá zabraňuje množeniu mikróbov vnútri prístroja. S účinnosťou 99,9 % likviduje vírusy, baktérie a spóry plesní. Životnosť UVC lampy sa pri bežnom používaní pohybuje okolo 3 rokov.

Interaktívny dotykový displej

Vrchná strana prístroja je osadená používateľsky prívetivým displejom, na ktorom sú zobrazené všetky dôležité informácie o prevádzke prístroja. V reálnom čase môžeme sledovať namerané hodnoty z inteligentných senzorov, ktoré vyhodnocujú vlhkosť a teplotu vzduchu v miestnosti. K dispozícii sú tiež informácie o stave hygienického disku, HEPA filtra a čistiaci program.

V pravom hornom rohu displeja sa zobrazuje tzv. komfortná zóna. Pokiaľ sa čierna bodka nachádza vo vyznačenom zelenom kruhu, vlhkosť vzduchu a izbová teplota sa pohybujú na príjemnej úrovni.

Ďalšie funkcie práčky vzduchu Venta AW902 Professional

 • regulácia výkonu zvlhčovania v 5 stupňoch
 • automatický režim – požadovanú vlhkosť vzduchu je možné nastaviť v rozmedzí 30–70 % v krokoch po 5 %, stupeň otáčok je potom regulovaný v závislosti od aktuálnej nameranej vlhkosti vzduchu
 • nočný režim – otáčky ventilátora sú znížené na najnižší stupeň a LED podsvietenie je vypnuté, aby vás prístroj nerušil počas spánku
 • časovač – automatické vypnutie zvlhčovania po 1, 3, 5, 7 alebo 9 hodinách
 • detská zámka – uzamknutie ovládacieho panelu, aby nedošlo k zmene nastavenia prístroja
 • diaľkové ovládanie – vzdialené zapnutie či vypnutie zvlhčovača a regulácia výkonu
 • skrytý držiak na sieťový kábel

Ovládanie pomocou mobilnej aplikácie

Zvlhčovač môžete pohodlne ovládať aj cez aplikáciu Venta Home nainštalovanú vo vašom smartfóne s operačným systémom Android alebo iOS. Získate tak vzdialený prístup k funkciám prístroja a okamžitý prehľad o aktuálnej vlhkosti, teplote a kvalite vzduchu v miestnosti. Aplikácia umožňuje využívať preddefinované režimy a spravovať viac spotrebičov Venta na jednom mieste.

 

Obsah balenia

 • zvlhčovač vzduchu Venta AW902 Professional
 • 1× hygienický disk (vopred namontovaný)
 • UVC lampa (vopred namontovaná)
 • diaľkový ovládač
 • návod na obsluhu

Práčky vzduchu Venta so 40-ročnou tradíciou

Začiatkom 80. rokov dostal zakladateľ spoločnosti Fred Hitzler geniálny nápad, ako zvlhčovať vzduch v interiéri a zároveň znižovať škodliviny, ktoré sa prirodzene zachytávajú vo vode. Zrodil sa základný princíp práčky vzduchu. V roku 1981 došlo k založeniu spoločnosti Venta a na trh boli uvedené prvé modely zvlhčovačov. Obľuba produktov rástla a vďaka inováciám a rozšíreniu výroby mohla spoločnosť expandovať na zahraničné trhy. V súčasnosti Venta zaisťuje čistý vzduch v mnohých krajinách sveta vrátane USA, Japonska alebo Číny. Produkty Venta sa vyrábajú udržateľným spôsobom priamo v Nemecku. 
 

Produktové videá

Parametre produktu

Max. zvlhčovací výkon 964 ml/h
Princíp zvlhčovania studený odpar
Regulátor vlhkosti (hygrostat) ano
Ionizátor ne
Objem nádrže 12 l
Časovač ano
Čistenie vzduchu ano, částečně
Nočný režim Áno
Arómoterapia Nie
Hlučnosť 22–52 dB
Max. príkon 52 W
Hmotnosť 13 kg
Rozmery (š × h × v) 610 × 300 × 520 mm

Na stiahnutie

Značka

Venta
Začiatkom 80. rokov dostal zakladateľ spoločnosti Fred Hitzler geniálny nápad, ako zvlhčovať...
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

Heureka recenze
 • rýchly a spoľahlivý
Overený zákazník pred 12 dňami
 • Spoľahlivosť, ochota
 • Milé dámy na zakznickom centre
 • Tovar ktorý nebol skladom, dodali neskôr (bez nutnosti platiť 2x poštovné)
Overený zákazník pred 26 dňami
 • Skvela kvalita vyrobkov, rychlost dodania
Overený zákazník pred 29 dňami