E-shop > Odvlhčovače vzduchu > Odvlhčovač vzduchu Trotec TTR 55 E

Odvlhčovač vzduchu Trotec TTR 55 E

Tento tovar už nie je v našej ponuke

 • kontaktujte nás a my vám doručíme náhradný produkt
 • vyberajte z našich najpredávanejších produktov

Adsorpčný odvlhčovač vzduchu Trotec TTR 55 E je vhodný do chladných priestorov pod 5 °C. Pri tejto teplote kondenzačné odvlhčovače nie sú schopné fungovať, preto je ideálnou voľbou adsorpčnej technológie, ktorá dokáže pracovať už od 1 °C.

Hlavné parametre

 • výkon odvlhčovania: 8,7 l/24 hodín
 • vzduchový výkon : 160 m3/h
 • veľkosť nádržky: 3 l
 • spôsob odvlhčovania: absorbčný

Vlastnosti odvlhčovača vzduchu Trotec TTR 55 E:

 • 4 režimy: 1. AUTO – automatický režim, prístroj upraví výkon v závislosti od vlhkosti vzduchu v miestnosti a stupňa ventilátora. 2. CONT – kontinuálny, prístroj pracuje nepretržite a nezávisle od obsahu vlhkosti. 3. DRY – úsporný, prístroj pracuje na najnižší stupeň vykurovania. Ventilátor sa otáča na stredný stupeň a tým sa znižuje spotreba energie. 4. MUTE – odvlhčovač pracuje na najnižší stupeň vykurovania, ventilátor ide na najnižšiu rýchlosť.
 • časovač – dobrý pomocník, když potřebujete nastavit vypnutí nebo zapnutí. Když nastavíte časovač u vypnutého přístroje, za nastavený počet hodin se zapne, při zapnutém odvlhčovači, se při nastavení za zvolený počet hodin vypne.
 • Ionizátor
 • automatické vypnutie pri plnej nádržke
 • možnosť nastavenia lamiel vedenia vzduchu

Ako odvlhčovač vzduchu Trotec TTR 55 E pracuje:

Odvlhčovače vzduchu, alebo sušiče vzduchu, znižujú vlhkosť vzduchu v miestnosti. Ventilátor nasáva vlhký vzduch z miestnosti cez prívodný vzduchový otvor so vzduchovým filtrom. V internom regeneračnom okruhu sa vzduch vedie cez ohrievací prvok a vysušuje adsorpčný rotor. Vlhký teplý vzduch je vedený kondenzátorom. Pri chladnom kondenzátore sa zo vzduchu z miestnosti odníma teplo a ochladí sa až pod rosný bod. Vodná para, ktorá je obsiahnutá vo vzduchu z miestnosti, sa zrazí ako kondenzát. V závislosti od teploty vzduchu v miestnosti a relatívnej vlhkosti vzduchu odkvapkáva skondenzovaná voda neustále integrovaným odtokovým hrdlom do nádoby na kondenzát. Takto upravený suchší vzduch sa opäť zmiešava so vzduchom v miestnosti. V dôsledku toho, že vzduch v miestnosti stále cirkuluje prístrojom, sa relatívna vlhkosť vzduchu v miestnosti, kde je prístroj inštalovaný, postupne zníži až na pevne stanovenú hodnotu vlhkosti (45 % r. v.).

Optimálna vlhkosť 40 – 60%

Vysoká vlhkosť vzduchu (dlhodobo nad 60 %) je škodlivá tak pre ľudské zdravie, ako aj pre nábytok, murivo a pod. Vlhkosť sa usadzuje na stenách, v tapetách, kobercoch, matracoch a čalúnenom nábytku, kde vytvára podmienky na množenie plesní a roztočov. Odvlhčovač vzduchu nám ľahko pomôže držať optimálnu vlhkosť medzi 40 a 60 %.

Ako správne používať odvlhčovač vzduchu:

Odvlhčovač umiestnite na rovný povrch, najlepšie v uzatvorenej miestnosti v dostatočnej vzdialenosti od stien a nábytku, aby vzduch mohol čo najlepšie prúdiť.

Odvlhčovače vzduchu Trotec – preverená nemecká kvalita

Nemecká firma Trotec patrí k celosvetovej špičke v oblasti vzduchotechniky. Ponúka ucelený rad zvlhčovačov, odvlhčovačov a čističiek vzduchu. Kvalitné vyhotovenie a spracovanie sú samozrejmosťou.

Technické informácie

Výkon odvlhčovania 8,7 l / 24 h
Príkon 630 W
Objem nádoby na vodu 3 l
Vzduchový výkon (prietok) 160 m3/h
Hlučnosť 54 dB
Hmotnosť 6,8 kg
Rozmery 48 x 30 x 18 cm
Farba bielobéžová

Výrobca: Trotec

Bez hodnocení

Spýtajte sa

Predmet:
*Meno:
*E-mail:
*Vaša otázka:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

Vami poskytnuté osobné údaje budú chránené v súlade s našimi pravidlami

Príslušenstvo

Antibakteriálna utierka pre všetky typy povrchov Nodorsil Premium
2 ks v balení Je univerzálna a hravo si poradí s akoukoľvek nečistotou v domácnosti.
ks
10,40 €
Antibakteriálna utierka s aktívnym uhlím Nodorsil Premium
2 ks v balení Extrémne savá utierka s aktívnym uhlím, ktorá odstraňuje pachy a zabraňuje rast baktérií. Pro kuchyne i kúpeľne.
ks
9,60 €
Antibakteriálna utierka s drôtenkou Nodorsil Premium
2 kusy v balení Vďaka integrovanej drôtenke si utierka poradí s akoukoľvek špinou. Dokáže odstrániť zaschnuté nečistoty, zotrieť a vyleštiť.
ks
11,50 €
Utierka na leštenie Nodorsil Premium
2 kusy v balení Perfektne čistí sklá, zrkadlá, lesklé plochy nábytku, vodovodné batérie.
ks
5,60 €
Nákupný radca Ako vybrať vhodný produkt v kategórii odvlhčovače vzduchu? Viac