Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Odvlhčovač vzduchu Trotec TTR 55 E

Adsorpční odvlhčovač vzduchu vhodný i do chladných prostorů (sklep, komora, garáž, sklad, chata apod.). Vestavěný ionizátor. Německá kvalita.

Viac informácií
Vypredané Porovnať

Radi vám odporučíme náhradný produkt. Alebo sa pozrite na alternatívne produkty

Chcete si dobre vybrať? S výberom odvlhčovača vzduchu vám odborne poradíme.

Adsorpčný odvlhčovač vzduchu Trotec TTR 55 E je vhodný do chladných priestorov pod 5 °C. Pri tejto teplote kondenzačné odvlhčovače nie sú schopné fungovať, preto je ideálnou voľbou adsorpčnej technológie, ktorá dokáže pracovať už od 1 °C.

Hlavné parametre

  • výkon odvlhčovania: 8,7 l/24 hodín
  • vzduchový výkon : 160 m3/h
  • veľkosť nádržky: 3 l
  • spôsob odvlhčovania: absorbčný

Vlastnosti odvlhčovača vzduchu Trotec TTR 55 E:

  • 4 režimy: 1. AUTO – automatický režim, prístroj upraví výkon v závislosti od vlhkosti vzduchu v miestnosti a stupňa ventilátora. 2. CONT – kontinuálny, prístroj pracuje nepretržite a nezávisle od obsahu vlhkosti. 3. DRY – úsporný, prístroj pracuje na najnižší stupeň vykurovania. Ventilátor sa otáča na stredný stupeň a tým sa znižuje spotreba energie. 4. MUTE – odvlhčovač pracuje na najnižší stupeň vykurovania, ventilátor ide na najnižšiu rýchlosť.
  • časovač – dobrý pomocník, když potřebujete nastavit vypnutí nebo zapnutí. Když nastavíte časovač u vypnutého přístroje, za nastavený počet hodin se zapne, při zapnutém odvlhčovači, se při nastavení za zvolený počet hodin vypne.
  • Ionizátor
  • automatické vypnutie pri plnej nádržke
  • možnosť nastavenia lamiel vedenia vzduchu

Ako odvlhčovač vzduchu Trotec TTR 55 E pracuje:

Odvlhčovače vzduchu, alebo sušiče vzduchu, znižujú vlhkosť vzduchu v miestnosti. Ventilátor nasáva vlhký vzduch z miestnosti cez prívodný vzduchový otvor so vzduchovým filtrom. V internom regeneračnom okruhu sa vzduch vedie cez ohrievací prvok a vysušuje adsorpčný rotor. Vlhký teplý vzduch je vedený kondenzátorom. Pri chladnom kondenzátore sa zo vzduchu z miestnosti odníma teplo a ochladí sa až pod rosný bod. Vodná para, ktorá je obsiahnutá vo vzduchu z miestnosti, sa zrazí ako kondenzát. V závislosti od teploty vzduchu v miestnosti a relatívnej vlhkosti vzduchu odkvapkáva skondenzovaná voda neustále integrovaným odtokovým hrdlom do nádoby na kondenzát. Takto upravený suchší vzduch sa opäť zmiešava so vzduchom v miestnosti. V dôsledku toho, že vzduch v miestnosti stále cirkuluje prístrojom, sa relatívna vlhkosť vzduchu v miestnosti, kde je prístroj inštalovaný, postupne zníži až na pevne stanovenú hodnotu vlhkosti (45 % r. v.).

Optimálna vlhkosť 40 – 60%

Vysoká vlhkosť vzduchu (dlhodobo nad 60 %) je škodlivá tak pre ľudské zdravie, ako aj pre nábytok, murivo a pod. Vlhkosť sa usadzuje na stenách, v tapetách, kobercoch, matracoch a čalúnenom nábytku, kde vytvára podmienky na množenie plesní a roztočov. Odvlhčovač vzduchu nám ľahko pomôže držať optimálnu vlhkosť medzi 40 a 60 %.

Ako správne používať odvlhčovač vzduchu:

Odvlhčovač umiestnite na rovný povrch, najlepšie v uzatvorenej miestnosti v dostatočnej vzdialenosti od stien a nábytku, aby vzduch mohol čo najlepšie prúdiť.

Odvlhčovače vzduchu Trotec – preverená nemecká kvalita

Nemecká firma Trotec patrí k celosvetovej špičke v oblasti vzduchotechniky. Ponúka ucelený rad zvlhčovačov, odvlhčovačov a čističiek vzduchu. Kvalitné vyhotovenie a spracovanie sú samozrejmosťou.

Parametre produktu

Max. vzduchový výkon 160 m³/h
Odvlhčovací výkon 8,7 l / 24 h
Max. príkon 630 W
Hlučnosť 54 dB
Hmotnosť 6,8 kg
Rozmery (š × h × v) 48 x 30 x 18 cm
Farba bílobéžová
Objem nádržky 3 l
Indikátor plnej nádržky ano
Regulátor vlhkosti (hygrostat) ne
Prevádzková teplota 1–35 °C
Technológia odvlhčovania adsorpční
Časovač ano
Kolieska Nie

Značka

Trotec
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

97 % zákazníkov odporúča náš obchod z 949 recenzií

Zobraziť všetky hodnotenia
„Pri zadávaní objednávky som prehliadol, že dodanie tovaru je možné až vo februári. Veľmi si vážim, že po odoslaní objednávky sa mi ozvala pani zo zákazníckej podpory, ktorá ma na termín upozornila. Preto som potom objednávku stornoval.“
Overený zákazník pred 6 dňami
„Rýchlosť spoľahlivosť profesionalita, vysoká kvalita. Veľká spokojnosť“
Overený zákazník pred 7 dňami
„Síce nemali tovar, ktorý som chcela, poradili iný, podobný a ihneď pracovali na jeho odoslaní. Som spokojná ako s nimi, tak s prístrojom. Ďakujem.“
  • Ochota
Overený zákazník pred 9 dňami