Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Odvlhčovač vzduchu Meaco DD8L Zambezi

Inteligentný adsorpčný odvlhčovač. Ionizátor. Časovač. Veľmi tichá prevádzka. Inteligentné funkcie sušenia bielizne.

Viac informácií
Na sklade Porovnať
369,00 €
30 dní na vrátenie tovaru
Chcete si dobre vybrať? S výberom odvlhčovača vzduchu vám odborne poradíme.

Nadštandardne vybavený adsorpčný odvlhčovač Meaco DD8L Zambezi zaistí účinné vysušovanie vzduchu predovšetkým v nevykurovaných interiéroch s teplotou 1 – 10 °C, ako sú pivnice, garáže, záhradné domčeky, zimné záhrady, karavany alebo lode. Tým zabraňuje tvorbe plesní, zatuchnutého zápachu a ďalších negatívnych javov spojených s nadmernou vlhkosťou v miestnosti.

Odvlhčovač Meaco Zambezi je vybavený antibakteriálnym filtrom a ionizátorom, ktoré sa postarajú o prečistenie a osvieženie vzduchu v miestnosti. Vďaka inteligentným technológiám je odvlhčovanie maximálne úsporné.

Kľúčové parametre

 • výkon odvlhčovania pri 20 °C: 7,5 l/24 hodín
 • maximálny výkon odvlhčovania: 8,3 l/24 hodín
 • veľkosť nádržky: 3 l
 • vzduchový výkon: 150 m3/h
 • spôsob odvlhčovania: adsorpčný

Meaco DD8L Zambezi

Prevádzkové režimy

 • odvlhčovanie – nastavenie požadovanej úrovne vlhkosti v rozmedzí 40–70 %
 • kontinuálne odvlhčovanie – odvlhčovanie prebieha nepretržite bez ohľadu na okolnú vlhkosť vzduchu

Vlastnosti a funkcie odvlhčovača vzduchu Meaco DD8L Zambezi

 • 3 stupne rýchlosti ventilátora
 • sterilizačný ionizátor – vytvára ióny s hustotou 60 000 na 1 m3, ktoré priamo vo vzduchu ničia vírusy, baktérie, plesne, pachy, zároveň udržiavajú svieži vzduch v miestnosti a znižujú prašnosť; funkcia ionizátora je voliteľná
 • antibakteriálny filter – jemný sieťkový predfilter, ktorý zachytáva prach, vlasy, chlpy a ďalšie hrubšie nečistoty, čím chráni vnútro prístroja pred znečistením a čiastočne čistí vzduch; antibakteriálna úprava predchádza množeniu baktérií a plesní na filtri; filter má neobmedzenú životnosť
 • programovateľný časovač – nastavenie automatického vypnutia a zapnutia prístroja; funkcia Daily Run umožňuje naprogramovať denný harmonogram prevádzky
 • motorizovaná polohovateľná lamela – pomocou tlačidiel je možné nastaviť požadovaný uhol výstupu vzduchu alebo zvoliť režim automatického pohybu lamely
 • upozornenie na nadmernú vlhkosť vzduchu, ak je odvlhčovanie vypnuté
 • priezor v nádržke na kontrolu hladiny vody
 • indikácia plnej nádržky – po naplnení zásobníka sa odvlhčovanie automaticky vypne, ozve sa výstražný zvukový signál a rozsvieti sa kontrolka
 • funkcia pamäte – po zapnutí odvlhčovača alebo prerušení dodávky elektriny si prístroj pamätá naposledy zvolené nastavenie
 • detská poistka – možnosť zamknutia ovládacieho panelu na ochranu pred nežiaducim prenastavením
 • možnosť kontinuálneho odvodu kondenzátu (hadica nie je súčasťou balenia, je možné dokúpiť)
 • kompaktný dizajn s praktickou rukoväťou uľahčí prenášanie prístroja
 • ocenenie Which? Best Buy Award – udeľuje britská nezávislá spotrebiteľská organizácia
Which Best Buy

Adsorpčná technológia vysušovania

Adsorpčné odvlhčovače využívajú na vysušovanie vzduchu špeciálny hygroskopický materiál, ktorý odstraňuje vlhkosť z prechádzajúceho vzduchu. Nasávaný vzduch sa vedie cez rotačný bubon, ktorý vlhkosť absorbuje, a následne sa suchý vzduch mierne zahreje a navracia do miestnosti.

Prehľadný ovládací panel

Na multifunkčnom digitálnom displeji sa zobrazujú informácie o aktuálnej vzdušnej vlhkosti a teplote v miestnosti. Grafické ikonky poskytujú prehľad o nastavených funkciách prístroja alebo upozornia na plnú nádržku.

Prehľadný ovládací panel

Inteligentný program sušenia bielizne Laundry+

Inteligentný senzor monitoruje vlhkosť vzduchu v miestnosti a priebežne upravuje prevádzku prístroja, aby bolo sušenie maximálne úsporné a efektívne.

Po dosiahnutí relatívnej vlhkosti 35 % sa spotreba prístroja zníži na polovicu. Ak vlhkosť poklesne pod 35 %, vypne sa odvlhčovanie a beží iba ventilátor. Ak sa relatívna vlhkosť zvýši nad 40 %, ohrievač sa opäť zapne na polovičný výkon. V prípade, že relatívna vlhkosť prekročí 45 %, ohrievač bude pracovať na plný výkon.

Inteligentný režim Meaco 20+

Ak sa relatívna vlhkosť zvýši o 20 % oproti nastavenej hodnote, prístroj prepne ventilátor na vysoké otáčky, čím sa urýchli vysušovanie, aby sa čo najskôr dosiahla požadovaná úroveň vlhkosti.

Rovnováha medzi ochranou životného prostredia a minimalizáciu nákladov

Odvlhčovač využíva unikátny inteligentný systém riadenia Meaco Control Logic, ktorý zaisťuje jeho úspornejšiu prevádzku. Ak sa dosiahne požadovaná relatívna vlhkosť, jednotka každú polhodinu spustí ventilátor na päť minút, aby skontrolovala aktuálny stav relatívnej vlhkosti vzduchu v miestnosti. Ak sa vlhkosť zvýši nad požadovanú hodnotu, prístroj začne opäť odvlhčovať. 

Ventilátor vďaka tomu beží iba 10 minút za hodinu namiesto 60, čím je zaistená o 80 % nižšia spotreba energie v porovnaní s bežnými odvlhčovačmi.

Obsah balenia

odvlhčovač vzduchu Meaco DD8L Zambezi, antibakteriálny filter, návod na obsluhu

Príbeh slona Zambezi

Odvlhčovač Zambezi je pomenovaný po osirenom slonovi, ktorý sa našiel v hotelovom bazéne v Zambii. Pod svoje ochranné krídla si ho vzal majiteľ miestneho slonieho sirotinca David Shepherd, zakladateľ nadácie Wildlife Foundation, ktorá sa stará o slony, ktorých matky boli zabité pytliakmi. Odtiaľ bol Zambezi presunutý do vypúšťacieho zariadenia v národnom parku Kafue, kde mu pomáhajú s návratom do voľnej prírody.

Za každý predaný model odvlhčovača DD8L Zambezi spoločnosť Meaco venuje 2 libre na podporu nadácie Wildlife Foundation.

Meaco

Britský špecialista na odvlhčovanie vzduchu

Popredná britská značka Meaco sa od svojho vzniku v roku 1991 špecializuje na segment domáceho a priemyselného odvlhčovania. V počiatku sa firma zameriavala na vývoj technológií zaisťujúcich udržanie optimálnej kvality ovzdušia v múzejných priestoroch. Od roku 2009 svoje odborné znalosti zúročila vo výrobe domácich odvlhčovačov. Meaco sa aktuálne radí medzi popredných výrobcov kvalitných a oceňovaných produktov, ktoré dodáva do celého sveta.

Parametre produktu

Odvlhčovací výkon 08,3 l / 24 h
Max. vzduchový výkon 150 m³/h
Regulátor vlhkosti (hygrostat) ano
Objem nádrže 3 l
Indikátor plnej nádržky ano
Časovač ano
Prevádzková teplota 1–37 °C
Technológia odvlhčovania adsorpční
Hlučnosť 41–50 dB
Počet stupňov výkonu 3
Kolieska Nie
Max. príkon 45–660 W
Hmotnosť 7,8 kg
Farba bílá
Rozmery (š × h × v) 358 × 200 × 548 mm

Na stiahnutie

Značka

Meaco
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
 • rýchle doručenie
Overený zákazník pred 6 dňami
„čistička prišla len včera, ešte som ju neodskúšal...“
Overený zákazník pred mesiacom
 • 5 ročná zaruka
Overený zákazník pred mesiacom