E-shop > Odvlhčovače vzduchu > Odvlhčovač vzduchu a čistička Trotec TTK 110 HEPA

Odvlhčovač vzduchu a čistička Trotec TTK 110 HEPA

tip
Varianty produktu (1) Cena s DPH
331,00 €
Dostupnosť: skladomSkladom
Množstvo:

Vybrať odvlhčovače vzduchu podľa radcu

Odvlhčovač vzduchu s kombináciou funkcie čistenia vzduchu. Odvlhčovač má vysoký výkon, až 40 l/deň, ionizátor a 2 filtre (predfilter a druhý filter podľa vašej potreby a výberu – uhlíkový alebo HEPA).

Hlavné parametre

 • výkon odvlhčovania: 40 l/24 hodín
 • vzduchový výkon : 260 m3/h
 • veľkosť nádržky: 6 l
 • spôsob odvlhčovania: kondenzačný

Filtrácia – čistenie vzduchu

Jedinečná funkcia – okrem odvlhčenia dokáže Trotec TTK 110 E vzduch aj čistiť. V balení s prístrojom sa dodáva umývateľný predfilter na zachytávanie hrubších nečistôt a HEPA filter. HEPA filter odstraňuje zo vzduchu najjemnejšie nečistoty a alergény. Na nutnosť výmeny HEPA filtra prístroj sám upozorní rozsvietením diódy. HEPA filter je možné vymeniť za uhlíkový filter (dokupuje sa zvlášť). Ten zo vzduchu odstraňuje zápach. V odvlhčovači môže byť vždy len jeden z filtrov, HEPA alebo uhlíkový. Odvlhčovač je navyše vybavený ionizátorom, ktorý sa tiež podieľa na čistení a osviežovaní vzduchu. Ionizátor je vypínateľný, je použiteľný iba v prítomnosti HEPA filtra.

Vlastnosti odvlhčovača vzduchu Trotec TTK 110E:

 • Integrovaný hygrostat – prístroj si sám sleduje nastavenú vlhkosť, pri zvýšení hodnoty nad nastavenú, bude odvlhčovač pracovať, pri jej dosiahnutí sa prístroj vypne.
 • Vlhkosť je možné nastaviť v rozmedzí 40 % – 70 % po 5 %, prípadne zvoliť kontinuálne odvlhčovanie, keď bude prístroj v prevádzke bez ohľadu na dosiahnutú vlhkosť.
 • Digitálny displej – jasný a jednoduchý prehľad o nastavenej aj aktuálnej vlhkosti.
 • 6 režimov: 1. automatický – prístroj udržuje prednastavenú vlhkosť 55 %, 2. režim sušenia bielizne, 3. ventilácia – bez funkcie odvlhčovania, 4. režim čistenia, 5. režim silného sušenia (kontinuálna prevádzka bez ohľadu na dosiahnutú vlhkosť), 6. nočný režim.
 • Časovač – dobrý pomocník, keď potrebujete nastaviť vypnutie alebo zapnutie. Keď nastavíte časovač pri vypnutom prístroji, po nastavenom počte hodín sa zapne, pri zapnutom odvlhčovači sa pri nastavení po zvolenom počte hodín vypne.
 • 2 nastaviteľné rýchlosti ventilátora.
 • Funkcia Swing – Pomocou funkcie Swing môžete upraviť polohu vetracej klapky alebo aktivovať jej nepretržitý pohyb. To umožní rovnomernú distribúciu vzdušného prúdu v priestore.
 • Sušenie bielizne – prístroj je možné umiestniť k sušiaku s bielizňou, vytvoriť umelý, teplý vánok, ktorý pomôže so schnutím bielizne. Vďaka funkcii odvlhčovania vzduchu zároveň zabráni tomu, aby vlhkosť z oblečenia zvýšila okolitú vlhkosť vzduchu.
 • Funkcia Drying – Táto funkcia slúži na vnútorné sušenie prístroja, aby sa v ňom následkom zvyškovej vlhkosti netvorila pleseň a i. Funkcia automatického umývania by sa mala použiť vtedy, keď uvádzate prístroj na dlhší čas mimo prevádzky alebo ho chcete uložiť. Automatické umývanie trvá cca 1 hodinu.
 • Automatické vypnutie pri plnej nádržke.
 • Kontinuálny odvod vody (kondenzátu) počas sušenia – odvlhčovač je možné pomocou hadice napojiť do odpadu, nemusíte tak sledovať a vylievať nádržku.
 • Indikácia nízkej teploty – Zobrazí sa pri okolitej teplote medzi 5 °C – 15 °C, prerušovane svieti pri okolitej teplote pod 5 °C.
 • Kolieska pre lepší transport a manipuláciu.
 • Ventilátor – odvlhčovač je možné použiť tiež ako samostatný ventilátor bez odvlhčovania.
 • Detská poistka.

Ako odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 110E pracuje

Odvlhčovače vzduchu, alebo sušiče vzduchu, znižujú vlhkosť vzduchu v miestnosti. Pomocou ventilátora odvlhčovač nasáva vzduch v miestnosti cez predfilter, ktorý zachytí nečistoty zo vzduchu. Ďalej vzduch prechádza cez výparník, kde sa vzduch ochladí. Voda obsiahnutá vo vzduchu sa zráža a steká do nádržky. Vysušený vzduch sa potom ohreje a vyfúkne späť do miestnosti.

Optimálna vlhkosť 40 – 60%

Vysoká vlhkosť vzduchu (dlhodobo nad 60 %) je škodlivá tak pre ľudské zdravie, ako aj pre nábytok, murivo a pod. Vlhkosť sa usadzuje na stenách, v tapetách, kobercoch, matracoch a čalúnenom nábytku, kde vytvára podmienky na množenie plesní a roztočov. Odvlhčovač vzduchu nám ľahko pomôže držať optimálnu vlhkosť medzi 40 a 60 %.

Vzduch zároveň prečistí

Odvlhčovač vzduchu a čistička Trotec TTK 110 HEPA vďaka funkcii čistenia vzduchu zaistí odstránenie prachu a veľkých častíc vďaka predfiltru, alergénov (v prípade prítomnosti HEPA filtra) alebo pachov (pokiaľ je inštalovaný uhlíkový filter), ionizácia navodí svieži a čerstvý vzduch. Ionizátor je vypínateľný. Je možné ho použiť iba v prípade, že je v prístroji nainštalovaný HEPA filter.

Ako správne používať odvlhčovač vzduchu

Odvlhčovač umiestnite na rovný povrch, najlepšie v uzatvorenej miestnosti v dostatočnej vzdialenosti od stien a nábytku, aby vzduch mohol čo najlepšie prúdiť.

Odvlhčovače vzduchu Trotec – preverená nemecká kvalita

Nemecká firma Trotec patrí k celosvetovej špičke v oblasti vzduchotechniky. Ponúka ucelený rad zvlhčovačov, odvlhčovačov a čističiek vzduchu. Kvalitné vyhotovenie a spracovanie sú samozrejmosťou.

Technické informácie

Výkon odvlhčovania 40 l / 24 h
Príkon 520 W
Objem nádoby na vodu 6 l
Vzduchový výkon (prietok) 260 m3/h
Hlučnosť 46 dB
Hmotnosť 18 kg
Rozmery 66,5 x 341 x 26,5 cm
Farba striebornošedá

Výrobca: Trotec

Bez hodnocení

Spýtajte sa

Predmet:
*Meno:
*E-mail:
*Vaša otázka:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

Vami poskytnuté osobné údaje budú chránené v súlade s našimi pravidlami

Príslušenstvo

HEPA filter TTK 110
Náhradný HEPA filter pre odvlhčovač vzduchu a čističku Trotec TTK 110 HEPA. HEPA filter odfiltruje až 99,99 % baktérií, vírusov, peľu, prachu, zvyšky roztočov, spóry plesní a iné alergény. Životnosť filtra je cca 1 rok.
ks
21,00 €
Uhlíkový filter TTK 110 HEPA
Náhradný uhlíkový filter pre odvlhčovač vzduchu a čističku Trotec TTK 110 HEPA. Uhlíkový filter neutralizuje zápachy, pachy, chemické zlúčeniny a plynné látky, ktoré sa uvoľňujú z lepidiel, lakov, farieb a umelohmotných materiálov, cigaretový dym a ďalšie. Životnosť filtra je cca 1 rok.
ks
16,00 €
Antibakteriálna utierka pre všetky typy povrchov Nodorsil Premium
2 ks v balení Je univerzálna a hravo si poradí s akoukoľvek nečistotou v domácnosti.
ks
10,40 €
Antibakteriálna utierka s aktívnym uhlím Nodorsil Premium
2 ks v balení Extrémne savá utierka s aktívnym uhlím, ktorá odstraňuje pachy a zabraňuje rast baktérií. Pro kuchyne i kúpeľne.
ks
9,60 €
Antibakteriálna utierka s drôtenkou Nodorsil Premium
2 kusy v balení Vďaka integrovanej drôtenke si utierka poradí s akoukoľvek špinou. Dokáže odstrániť zaschnuté nečistoty, zotrieť a vyleštiť.
ks
11,50 €
Utierka na leštenie Nodorsil Premium
2 kusy v balení Perfektne čistí sklá, zrkadlá, lesklé plochy nábytku, vodovodné batérie.
ks
5,60 €
Nákupný radca Ako vybrať vhodný produkt v kategórii odvlhčovače vzduchu? Viac