E-shop > Odvlhčovače vzduchu > Odvlhčovač vzduchu a čistička BIET DC40L HEPA + 2 ks HEPA filtra zadarmo

Odvlhčovač vzduchu a čistička BIET DC40L HEPA + 2 ks HEPA filtra zadarmo

Tento tovar už nie je v našej ponuke

 • kontaktujte nás a my vám doručíme náhradný produkt
 • vyberajte z našich najpredávanejších produktov

Odporúčame vybrať si z najpredávanejších produktov

Model BIET DC40L HEPA je vypredaný. Prezrite si takmer rovnaký model Trotec TTK 110 HEPA.

Vysoko výkonný odvlhčovač – 40 l/24 hodín spoločne s čistením vzduchu ponúka spoľahlivú pomoc v boji proti prebytočnej vlhkosti v domácnosti. Prídavnú funkciu čistenia vzduchu prináša ionizátor spoločne s možnosťou vloženia HEPA filtra, prípadne uhlíkového filtra. V odvlhčovači je možné umiestniť iba jeden z filtrov, podľa vašej momentálnej potreby. V základnom balení odvlhčovača sa dodávajú 2 ks HEPA filtra.

Hlavné parametre

 • výkon odvlhčovania: 40 l/24 hodín
 • vzduchový výkon: 260 m3/h
 • veľkosť nádržky: 6 l
 • spôsob odvlhčovania: kondenzačné

Filtrácia – čistenie vzduchu

Prístroj 2 v 1 – okrem odvlhčenia umožňuje Biet DC40L HEPA vzduch aj čistiť.

V balení s prístrojom sa dodáva umývateľný predfilter na zachytenie hrubších nečistôt a 2 ks HEPA filtra. HEPA filter odstraňuje zo vzduchu najjemnejšie nečistoty v podobe prachu, peľu, zvieracích alergénov, spór plesní a tiež baktérií a vírusov. Na nutnosť výmeny HEPA filtra odvlhčovač upozorní sám rozsvietením diódy.

HEPA filter je možné vymeniť za uhlíkový filter (nie je balený spolu s prístrojom, je možné dokúpiť ako príslušenstvo). Uhlíkový filter zo vzduchu odstraňuje zápach. V odvlhčovači môže byť vždy len jeden z filtrov HEPA, alebo uhlíkový.

Odvlhčovač je navyše vybavený ionizátorom, ktorý sa tiež podieľa na čistení a osviežovaní vzduchu. Ionizátor je vypínateľný, je použiteľný iba v prítomnosti HEPA filtra.

Vlastnosti odvlhčovača vzduchu Biet DC40L HEPA:

 • Integrovaný hygrostat – prístroj si sám sleduje vami nastavenú požadovanú vlhkosť. Pri dosiahnutí požadovanej vlhkosti sa odvlhčovanie vypne. V prípade opätovného zvýšenia vlhkosti dokáže ihneď zareagovať a odvlhčovanie opäť automaticky zapne.
 • Nastavenie vlhkosti – vlhkosť je možné nastaviť v rozmedzí od 40 % do 70 %, po 5 %, prípadne zvoliť kontinuálne odvlhčovanie, keď bude prístroj v prevádzke bez ohľadu na dosiahnutú vlhkosť.
 • Digitálny displej – jednoduchý prehľad o nastavenej aj aktuálnej vlhkosti.
 • 6 režimov:
 • Nočný režim – stíšenie nasávania vzduchu.
 • Časovač – dobrý pomocník, keď potrebujete nastaviť vypnutie alebo zapnutie. Keď nastavíte časovač pri vypnutom prístroji, po nastavenom počte hodín sa zapne, pri zapnutom odvlhčovači sa pri nastavení po zvolenom počte hodín vypne.
 • 2 nastaviteľné rýchlosti ventilátora.
 • Funkcia Swing – pomocou funkcie Swing môžete upraviť polohu vetracej klapky alebo aktivovať jej nepretržitý pohyb. Swing umožní rovnomernú distribúciu vzdušného prúdu v priestore.
 • Sušenie bielizne – prístroj je možné umiestniť k sušiaku s bielizňou. Vytvorí umelý vánok, ktorý pomôže so schnutím bielizne. Vďaka funkcii odvlhčovania vzduchu zároveň zabráni tomu, aby vlhkosť z oblečenia zvýšila okolitú vlhkosť vzduchu.
 • Funkcia Drying – táto funkcia slúži na vnútorné sušenie prístroja, aby sa v ňom následkom zvyškovej vlhkosti netvorila pleseň a i.
 • Funkcia automatického umývania by sa mala použiť vtedy, keď uvádzate prístroj na dlhší čas mimo prevádzky alebo ho chcete uložiť. Automatické umývanie trvá cca 1 hodinu.
 • Automatické vypnutie pri plnej nádržke.
 • Kontinuálny odvod vody (kondenzátu) počas sušenia – odvlhčovač je možné pomocou hadice napojiť do odpadu, nemusíte tak sledovať a vylievať nádržku.
 • Indikácia nízkej teploty – zobrazí sa pri okolitej teplote medzi 5 °C – 15 °C, ukazovateľ svieti prerušovane pri okolitej teplote pod 5 °C.
 • Ventilátor – odvlhčovač je možné použiť aj ako samostatný ventilátor bez odvlhčovania.
 • Kolieska na lepší transport a manipuláciu.
 • Detská poistka

Ako odvlhčovač vzduchu BIET DC40L HEPA pracuje

Odvlhčovač vzduchu alebo sušič vzduchu znižuje vlhkosť vzduchu v miestnosti. Pomocou ventilátora odvlhčovač nasáva vzduch v miestnosti cez predfilter, ktorý zachytí nečistoty zo vzduchu. Ďalej vzduch prechádza cez výparník, kde sa vzduch ochladí. Voda obsiahnutá vo vzduchu sa zráža a steká do nádržky. Vysušený vzduch sa potom ohreje a vyfúkne sa späť do miestnosti.

Optimálna vlhkosť 40 – 60%

Vysoká vlhkosť vzduchu (dlhodobo nad 60 %) je škodlivá tak pre ľudské zdravie, ako aj pre nábytok, murivo, domáce textílie a pod. Vlhkosť sa usadzuje na stenách, v tapetách, kobercoch, matracoch a čalúnenom nábytku, kde vytvára podmienky na množenie plesní a roztočov. Odvlhčovač vzduchu nám ľahko pomôže udržať optimálnu vlhkosť medzi 40 % a 60 %. Znížením relatívnej vlhkosti vzduchu sa zvyšuje absorbovanie vlhkosti obsiahnutej v pevných materiáloch. Vďaka tomu sa zabráni tvorbe plesňového ložiska v stene a iných materiáloch.

Vzduch zároveň prečistí

Odvlhčovač vzduchu a čistička BIET DC40L HEPA vďaka funkcii čistenia vzduchu zaistí odstránenie prachu a veľkých častíc pomocou predfiltra. Odstránenie alergénov a najjemnejších čiastočiek (v prípade prítomnosti HEPA filtra) alebo pachov (v prípade prítomnosti uhlíkového filtra). Je možné nasadiť iba 1 filter, nie je možné používať oba filtre zároveň. Odvlhčovač je vybavený prídavnou funkciou ionizácie. Ionizácia navodí svieži a čerstvý vzduch. Ionizátor je vypínateľný. Použiť je možné iba v prípade, že je v prístroji nainštalovaný HEPA filter.

Ako správne používať odvlhčovač vzduchu

Odvlhčovač umiestnite na rovný povrch, najlepšie v uzatvorenej miestnosti v dostatočnej vzdialenosti od stien a nábytku, aby vzduch mohol čo najlepšie prúdiť. Umiestnenie najmenej 50 cm zo všetkých strán. Odvlhčovač sa odporúča umiestniť do uzatvorenej miestnosti, z dôvodu zabránenia novej vzdušnej vlhkosti.

Technické informácie

Výkon odvlhčovania 40 l / 24 h
Príkon 600 W
Objem nádoby na vodu 6 l
Vzduchový výkon (prietok) 260 m3/h
Hlučnosť 46 dB
Hmotnosť 19 kg
Rozmery 410 x 665 x 265 mm
Farba striebornošedá

Výrobca: Biet

Bez hodnocení

Spýtajte sa

Predmet:
*Meno:
*E-mail:
*Vaša otázka:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

Vami poskytnuté osobné údaje budú chránené v súlade s našimi pravidlami

Príslušenstvo

HEPA filter BIET DC40L HEPA
Náhradný HEPA filter pre odvlhčovač vzduchu a čističku  BIET DC40L HEPA.
ks
25,00 €
Uhlíkový filter BIET DC40L
Náhradný uhlíkový filter pre odvlhčovač vzduchu a čističku BIET DC40 L HEPA. Uhlíkový filter neutralizuje zápachy, pachy, chemické zlúčeniny a plynné látky, ktoré sa uvoľňujú z lepidiel, lakov, farieb a umelohmotných materiálov, cigaretový dym a ďalšie. Životnosť filtra je cca 1 rok.
ks
25,00 €
Nákupný radca Ako vybrať vhodný produkt v kategórii odvlhčovače vzduchu? Viac