E-shop > Odvlhčovače vzduchu > Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 90 E

Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 90 E

Varianty produktu (1) Cena s DPH
259,00 €
Dostupnosť: skladomSkladom
Množstvo:

Vybrať odvlhčovače vzduchu podľa radcu

Kondenzačný odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 90 E disponuje veľkou nádržkou 5,2 l. Vysoký vzduchový výkon 240 m3/hod. zaistí maximálnu efektivitu odvlhčenia prebytočnej vzdušnej vlhkosti.

Hlavné parametre
 • výkon odvlhčovania: 30 l/24 hodín
 • vzduchový výkon: 240 m3/hod
 • veľkosť nádržky: 5,2 l
 • spôsob odvlhčovania: kondenzačný
Vlastnosti odvlhčovača vzduchu Trotec TTK 90 E
 • Integrovaný hygrostat – prístroj si sám sleduje nastavenú vlhkosť, pri zvýšení hodnoty nad nastavenú, bude odvlhčovač pracovať, pri jej dosiahnutí sa prístroj vypne.
 • Manuálne nastavenie vlhkosti -Vlhkosť je možné nastaviť v rozmedzí 30 % – 90 % po 5 %, prípadne zvoliť kontinuálne odvlhčovanie, keď bude prístroj v prevádzke bez ohľadu na dosiahnutú vlhkosť.
 • Sušenie bielizne – prístroj je možné umiestniť k sušiaku s bielizňou, vytvoriť umelý, teplý vánok, ktorý pomôže so schnutím bielizne. Vďaka funkcii odvlhčovania vzduchu zároveň zabráni tomu, aby vlhkosť z oblečenia zvýšila okolitú vlhkosť vzduchu.
 • Funkcia Defrost – pri nízkych teplotách má kondenzátor tendenciu primŕzať – v takom prípade prístroj automaticky vypne a vykoná proces odmrazenia.
 • Predfilter na zachytenie hrubých nečistôt – rozsvieti sa po cca 250 hodinách prevádzky, filter je umývateľný.
 • Digitálny ukazovateľ vlhkosti.
 • Časovač – nastavenie doby odvlhčovanie.
 • Indikácia plné nádržky – prístroj automaticky vypne, akonáhle je nádržka na vodu naplnená alebo umiestnená nesprávne.
 • Kontinuálny odvod vody – v prípade dlhodobého odvlhčovania je možné pripojiť externú hadicu na odvod kondenzátu. Zvlhčovať potom môžete nezávisle od nádržky.

Spôsob fungovania odvlhčovača vzduchu Trotec TTK 90 E

Kondenzačné odvlhčovače odstraňujú vlhkosť zo vzduchu ochladením pod teplotu rosného bodu. Vlhkosť sa tak premení do kvapalného skupenstva – vzniká tzv. kondenzácia. Kondenzovaná voda sa zbiera do zásobníka a teplota vychádzajúceho vzduchu z odvlhčovača je o 3 – 8 °C vyššia ako teplota vzduchu nasávaného. Efektivita odvlhčenia je závislá od teploty a vlhkosti vzduchu – ideálne podmienky má každý výrobca uvedené odlišne. Všeobecne ale platí, že čím vyššia teplota a vlhkosť vzduchu, tým je odvlhčovač výkonnejší.

Sušenie bielizne

Prístroj je možné umiestniť k sušiaku s bielizňou, vytvoriť umelý, teplý vánok, ktorý pomôže so schnutím bielizne. Vďaka funkcii odvlhčovania vzduchu zároveň zabráni tomu, aby vlhkosť z oblečenia zvýšila okolitú vlhkosť vzduchu.

Optimálna vlhkosť 40 – 60%

Vysoká vlhkosť vzduchu (dlhodobo nad 60 %) je škodlivá tak pre ľudské zdravie, ako aj pre nábytok, murivo a pod. Vlhkosť sa usadzuje na stenách, v tapetách, kobercoch, matracoch a čalúnenom nábytku, kde vytvára podmienky na množenie plesní a roztočov. Odvlhčovač vzduchu nám ľahko pomôže držať optimálnu vlhkosť medzi 40 a 60 %.

Ako správne používať odvlhčovač vzduchu

Odvlhčovač umiestnite na rovný povrch, najlepšie v uzatvorenej miestnosti v dostatočnej vzdialenosti od stien a nábytku, aby vzduch mohol čo najlepšie prúdiť. Odvlhčovače vzduchu Trotec – preverená nemecká kvalita Nemecká firma Trotec patrí k celosvetovej špičke v oblasti vzduchotechniky. Ponúka ucelený rad zvlhčovačov, odvlhčovačov a čističiek vzduchu. Kvalitné vyhotovenie a spracovanie sú samozrejmosťou.

Nemecká firma Trotec patrí k celosvetovej špičke v oblasti vzduchotechniky. Ponúka ucelený rad zvlhčovačov, odvlhčovačov a čističiek vzduchu. Kvalitné vyhotovenie a spracovanie sú samozrejmosťou.

Technické informácie

Výkon odvlhčovania 30 l / 24 h
Príkon 530 W
Objem nádoby na vodu 5,2 l
Vzduchový výkon (prietok) 240 m3/h
Hlučnosť max. 50 dB
Hmotnosť 14 kg
Rozmery 54 × 34 × 25,3 cm
Farba biela

Výrobca: Trotec

Bez hodnocení

Spýtajte sa

Predmet:
*Meno:
*E-mail:
*Vaša otázka:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

Vami poskytnuté osobné údaje budú chránené v súlade s našimi pravidlami

Nákupný radca Ako vybrať vhodný produkt v kategórii odvlhčovače vzduchu? Viac