Prírodné farby na vlasy – bez PPD, amoniaku a ďalšej zbytočnej chémie

Prírodné rastlinné farby na vlasy umožňujú farbenie vlasov aj ľuďom s alergiou na PPD alebo citlivou pokožkou. Sú ideálnou voľbou aj pre tých, ktorí svoje vlasy chcú čo najmenej zaťažovať. Obsahujú prírodné farbivá, najznámejšie z nich je hena (henna). Farbí... viac informácií

Prírodné rastlinné farby na vlasy umožňujú farbenie vlasov aj ľuďom s alergiou na PPD alebo citlivou pokožkou. Sú ideálnou voľbou aj pre tých, ktorí svoje vlasy chcú čo najmenej zaťažovať. Obsahujú prírodné farbivá, najznámejšie z nich je hena (henna). Farbí šetrne a dlhodobo. 

K dispozícii sú v dvoch variantoch:

  • sypké, ktorých je väčší výber odtieňov, ale vyžadujú trochu viac času na prípravu
  • predmiešané (krémové)

Bez bežných alergénov a chémie

Pri farbení vlasov klasickými chemickými farbami sa môže objaviť alergická reakcia na niektorú obsiahnutú zložku. Najčastejšie príznaky alergie sú svrbenie, pálenie pokožky, opuchy, vyrážky, ekzém, slzenie očí, nevoľnosť či kŕče v bruchu. Alergická reakcia sa môže u citlivejších jedincov prejaviť ihneď po nanesení farby, alebo až po niekoľkých aplikáciách.

Najčastejším alergénom, ktorý spôsobuje kontaktnú alergiu pri aplikácii farby, je parafenylendiamin tiež p-fenylendiamin (PPD). Alergia bohužiaľ môže vzniknúť aj na jeho náhradu 2,5-diaminotoluene. Tieto látky sú súčasťou celkovej väčšiny permanentných vlasových farieb a prelivov. Farby v našej ponuke tieto chemikálie samozrejme neobsahujú, taktiež ich možno označiť ako hypoalergenné. 

V našich farbách samozrejme nenájdete ani amoniak (čpavok) a peroxid, ktoré narušujú vlasovú štruktúru.

Podobný účinok, ale iný princíp odfarbenia

Tradičné chemické farby z jadra vašich vlasov „odleptajú“ pôvodný odtieň a nahradia ho umelým. Rastlinné farby vlasov pracujú na princípe obaľovania vlasov. Farba sa ovinie okolo vlasov a v kombinácii s vaším prirodzeným odtieňom určí celkový farebný výsledok. 

Pri používaní prírodných farieb poskytujte vlasom starostlivosť už v priebehu farbenia, bránite ich rozštiepeniu, lámaniu a vypadávaniu. Ochranná vrstva, ktorá sa vytvorí pri farbení, má pozitíva v podobe lesku, zacelenia končekov a kondicionérnych účinkov. Rastlinné farby na vlasoch vydržia porovnateľne dlho, nie je možné ich vymyť.

Čo očakávať od prírodnej farby

Používanie rastlinných farieb vyžaduje trochu viac trpezlivosti a poctivejšiu prípravu. Aj keď je možné voliť z mnoho odtieňov a ďalšie si môžete vytvoriť zmiešaním, výsledok farbenia je vždy trochu individuálny. Je ovplyvnený predovšetkým kvalitou, typom a pôvodnou farbou vlasov a taktiež ich predošlou úpravou.

Napríklad na vlasoch s viac studeným odtieňom sa aj po aplikácii farby môžu objaviť studené tóny. A naopak teplejší odtieň vlasov môže v kombinácii s farbou na vlasy získať červený nádych. Jemné a svetlé vlasy prijímajú farbu rýchlejšie a intenzívnejšie ako silné či tmavé vlasy.

Každý užívateľ si tak musí nájsť ideálnu dobu pôsobenia farby, ktorá vedie k jeho maximálnej spokojnosti s finálnym vzhľadom vlasov.

Používaním šetrnejších prírodných farbiacich prípravkov navyše môžete predchádzať tvorbe lupín, svrbeniu pokožky alebo vypadávaniu vlasov.

Ako úspešne používať prírodné farby

  • Zachovajte odstup 3–4 týždne od predošlého farbenia chemickou farbou. 
  • Pred farbením prírodnou farbou nepoužívajte kozmetiku so silikónmi alebo parabeny, zosvetľujúce šampóny, chemické laky alebo tužidlá ani chemické prípravky na úpravu vlasov.
  • Svetlé a šedé vlasy farbite dvojfázovo – dvakrát rovnakým odtieňom alebo najprv svetlejším odtieňom a následne tmavším. Podrobnosti nájdete v pokynoch jednotlivých výrobcov. 
  • Pokiaľ farbu nanesiete na celú šticu, vyskúšajte si jej pôsobenie na prameň vlasov.

Z dôvodu absencie peroxidu nie je možné od prírodných farieb očakávať výraznejšie zosvetlenie vlasov.

Výhodou je ale to, že pre zvýšenie intenzity farby je možné farbenie po niekoľkých dňoch opakovať, bez akýchkoľvek poškodení vlasov.

skryť informácie
Nákupný radca
Ako vybrať vhodný produkt v kategórii prírodné farby na vlasy – bez ppd, amoniaku a ďalšej zbytočnej chémie? viac
 
 
Značka: Vybrať značku x
Radenie podľa:
  • Najpredávanejšie
  • Cena

Príslušenstvo – Prírodné farby na vlasy – bez PPD, amoniaku a ďalšej zbytočnej chémie