E-shop > Čističky vzduchu > Čistička vzduchu Winix WAC U300 + predĺžená záruka 3 roky

Čistička vzduchu Winix WAC U300 + predĺžená záruka 3 roky

Tento tovar už nie je v našej ponuke

 • kontaktujte nás a my vám odporučíme náhradný produkt
 • vyberajte z našich najpredávanejších produktov

Model Winix U300 je vypredaný. Vašej pozornosti by nemali ujsť novšie modely s podobným výkonom: Winix Zero, Winix Zero N alebo Winix Tower QS.

Čistička vzduchu Winix WAC U300 ponúka špičkovú kvalitu vyhotovenia i čistenie vďaka 5-stupňovej filtrácii a technológii PlasmaWave™, plne automatický režim a veľmi ekonomickú prevádzku. Táto čistička je určená do stredných miestností, spoľahlivo odstráni prach, alergény zvierat, roztoče, baktérie, ale aj cigaretový dym i zápach.

Odporúčaná veľkosť miestnosti:

 • pre alergikov: 33 m²
 • bežná prevádzka: 52 m²
 • max. vzduchový výkon je 330 m³/h

Popis produktu

 • päť stupňov čistenia vzduchu
 • umývateľné filtre
 • 4 rýchlostné režimy vrát. režimu turbo a nočného režimu
 • plne automatický režim – čistenie vzduchu sa prispôsobuje jeho znečisteniu. Kvalitu vzduchu sledujú inteligentné senzory, ktoré v prípade jeho znečistenia automaticky zvýšia výkon čistenia. Svetelný senzor automaticky prepne čističku do najtichšieho režimu a stlmí signalizáciu na kontrolnom paneli. Automatická je i signalizácia pre výmenu filtra.
 • manuálny režim
 • senzor kvality vzduchu
 • svetelný senzor
 • jedinečná patentovaná technológia PlasmaWave™
 • indikátor výmeny filtra
 • diaľkové ovládanie
Predlžená záruka

Winix predĺžená záruka 3 roky

Získanie predĺženej záruky na 3 roky je jednoduché. Stačí sa registrovať na stránkach www.cisticky-winix.sk, kde nájdete podrobné informácie k predĺženej záruke.

Filtrácia

1. umývateľný predfilter – zachytí väčšie častice prachu, srsti zvierat, vlákien a pod.

2. Umývateľný True HEPA filter – s 99,97 % účinnosťou odstraňuje všetky častice s veľkosťou až 0,3 mikrometra, medzi ktoré patria čiastočky dymu, baktérie, vírusy, pele, ale tiež zvieracie alergény a spóry plesní

3. Umývateľný uhlíkový filter – odstráni zo vzduchu zápach a rôzne nebezpečné plyny

4. Cleancel™ – je unikátna patentovaná úprava zabraňujúca bakteriálnej kontaminácii uhlíkového filtra. Pôsobí ako hygienická bariéra, ktorá bráni vypúšťaniu mikroorganizmov späť do ovzdušia. Ničí baktérie a vírusy, plesne i roztoče.

5. PlasmaWave™ – táto technológia istí celý filtračný systém. Ako posledný článok zaisťuje neutralizáciu a rozklad všetkých mikročastíc, ktoré by mohli škodiť zdraviu. Navyše vytvára ióny, ktoré dávajú vzduchu náboj a vzduch je tak nielen čistý a zdravý, ale tiež príjemne svieži ako v prírode.

Technológia Winix PlasmaWave™

napodobňuje prirodzený proces čistenia vzduchu, tak ako prebieha v prírode!

Technológia PlasmaWave™ spoľahlivo odstraňuje pachy, alergény, chemické výpary a iné znečisťujúce látky, ktoré sa vyskytujú v domácom prostredí, a to na molekulárnej úrovni. Pritom nie je zdrojom škodlivého ozónu. Technológia PlasmaWave™ vytvára kladné a záporné ióny, ktoré sa spájajú s prírodnými vodnými parami a tým sa premieňajú na hydroxyly. Hydroxyly okamžite neutralizujú vírusy, baktérie, chemické výpary, pachy a plyny obsiahnuté vo vzduchu tým, že rozložia ich molekulárnu štruktúru na vodnú paru a iné neškodné látky bežne prítomné vo vzduchu. Celý tento proces sa podobá procesom odohrávajúcim sa v horných vrstvách zemskej atmosféry. Technológia PlasmaWave™ napodobňuje čistenie vzduchu, tak ako prebieha v prírode. PlasmaWave™ – najčistejší vzduch, ktorý si doma môžete vyrobiť!

Veľmi nízke náklady na prevádzku čističky

Automatická indikácia výmeny filtra v závislosti od čistenia. Čističky Winix dokážu presne vyhodnotiť čas, kedy je potrebné vymeniť filtre. Od ostatných čističiek sa líšia hlavne v tom, že výmena nie je indikovaná len uplynutím času životnosti filtra. Procesor čističky totiž priebežne ukladá hneď dve informácie – ako dlho motor beží a pri akých otáčkach. Až systém vyhodnotí, že je potrebné vymeniť filter, rozsvieti kontrolku na hlavnom paneli. Nemusíte sa tak starať o to, či nie je filter zanesený a tiež sa vám nestane, že vymeníte filter, ktorý by mohol ešte slúžiť.

Čistička vzduchu Winix WAC U300 je ďalej vybavená umývateľnými filtrami. I keď je pre perfektnú čistotu vzduchu odporučené filtre pravidelne meniť, dá sa ako ekonomická alternatíva využiť i možnosť filtre opláchnuť pod vlažnou tečúcou vodou a zbaviť ich viditeľných nečistôt. Filtre je potom potrebné na 100 % vysušiť, aby nedošlo k poškodeniu čističky zvyškovou vlhkosťou. Tento cyklus odporúčame aplikovať max. dvakrát, keďže sa kvalita filtra môže ďalším umývaním zhoršovať.

Čističky Winix sú držiteľom známky ENERGY STAR udeľovanej energeticky šetrným spotrebičom. 

Certifikácia a účinnosť

Čističky sú testované asociáciou AHAM (americká Asociácia výrobcov domácich spotrebičov). Značka Winix sa môže pýšiť certifikáciou AHAM pre celý sortiment čističiek vzduchu v rámci oficiálneho programu nazvaného Clean Air Delivery Rate (CADR – dodávané množstvo čistého vzduchu). Vďaka výsledkom tohto merania a nestranným a regulárnym údajom môžete získať viac istoty, že čističky vzduchu pri odstraňovaní prachu, dymu a peľov naozaj fungujú. Čistička Winix je ďalej držiteľom uznávanej certifikácie ECARF. Tento certifikát je udeľovaný produktom, ktoré pomáhajú alergikom zlepšiť ich zdravotné ťažkosti. Britskou nadáciou pre alergikov – BAF, bolo udelený certifikát „seal of approval“, to znamená, že čistička spĺňa kritéria pre alergikov.

zaručená účinnosť

Videorecenzia

Technické informácie

Max. vzduchový výkon 330 m3
Ionizátor áno (plazma), vypínateľný
Zvlhčovač nie
Automatický režim áno
Časovač nie
Senzor prachu -
Senzor pachov a plynov -
Indikátor výmeny/údržby filtra áno
Diaľkové ovládanie áno
Hlučnosť (čistenie) 26 / 35 / 46 / 55 dB
Príkon (čistenie) 4 až 60 W
Hmotnosť 7 kg
Rozmery (š × h × v) 415 x 220 x 550 mm
Farba biela so strieborným panelom

Výrobca: Winix

Bez hodnocení

Dotazy a hodnocení

 • Rastislav, 6. 1. 2020

  Zdravím, ako je to s odolnosťou prístroja voči chladu? Ak ho budem mať na zemi a v zime budem vetrať a púšťať naň mrazivý vzduch vydrží?

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 6. 1. 2020

   Dobrý den,

   pokud čistička nebude v místnosti kde jsou teploty dlouhodobě pod nulou a mohlo by dojít k poškození elektroniky nebo filtrů, není třeba se větrání bát. S běžným větráním v zimě při mrazivých teplotách výrobce počítal.

   Magdaléna Jaňurová
   PreAlergikov.sk

 • Zuzana , 18. 12. 2019

  Dobry den,chcela by som tuto cisticku vzduchu v podstate len na jednu vec a to je pre pachy z varenia. Dokaze tato cisticka "precistit" aj taketo zapachy v izbe? Dakujem.Pekny den.Zuzana

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 18. 12. 2019

   Dobrý den Zuzano,

   čistička díky svému uhlíkovému filtru s aktivním uhlím dokáže odfiltrovat i tyto zápachy.
   Pokud byste potřebovala poradit s výběrem čističky, ozvěte se nám.

   Magdalkéna Jaňurová, Prealergikov.sk

 • Zdenka Hažíková, 19. 8. 2019

  Dobrý deň, mám otázku k umývaní filtrov. Môžem filtre umyť v celku, teda všetky naraz, alebo sa dajú jednotlivé filtre rozobrať a umyť a vysušiť ich jednotlivo? Ďakujem

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 19. 8. 2019

   Hezký den,
   filtrační kazetu můžete opláchnout i bez rozložení. Doporučujeme však z filtrační kazety vyjmout HEPA filtr, z toho důvodu, abyste odstranil nečistoty důkladně ze všech stran a mohl filtr jemně očistit.
   S přátelkým potzdravem
   ProAlergiky.cz

 • Nataša Horňáková, 21. 6. 2019

  Dobrý deň, mám kocúra ktorý napriek pravidelnému kefovaniu zanecháva chumaciky chlpov. Chcem sa opýtať, či čistička vzduchu tieto poletujuce drobné častice chlpov zachytáva. Tiež by na zaujímala priemerná doba výmeny filtrov. Myslím tým 1, 2, 3, 4 x do roka?

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 21. 6. 2019

   Dobrý den,
   čistička vzduchu dokáže zachytit poletující vzdušné nečistoty od nejjemnějších částeček, jako je prach, alergeny, spory plísní, tak také zvířecí chlupy.
   Životnosti filtrů je poměrně individuální věc, obecně se udává rozmezí 1 roku. Skutečná účinnost filtrační soupravy vždy závisí na prostředí, v jakém se přístroj provozuje a zároveň intenzitě používání.
   V případě dalšího dotazu se na nás neváhejte obrátit přímo na naší infolince 602 813 222, nebo napišete na náš email: info@proalergiky.cz.
   S přátelským pozdravem
   ProAlergiky.cz

 • Lukáš, 3. 5. 2019

  Dobry den, chcem sa opytat ci cisticka zachytava castice pm2.5 a pm10. Dokaze vycistit aj NO2 pripadne dalsie skodlive latky ?

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 3. 5. 2019

   Dobrý den,
   čistička vzduchu dokáže pomocí HEPA filtru zachytit částice již od velikosti 0,3 mikronu. Uhlíkový filtr a technologie PlasmaWave učinně odstraňuje jedovaté, dusivé nebo zapáchající plyny a výpary (smog z továren, aut, starých kotlů atd.). Ano, dokáže zachytit NO2, který je součástí zejména průmyslových emisí a emisí z dopravy.
   S přátelským pozdravem
   ProAlergiky.cz

 • Roman, 27. 3. 2019

  Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na ionizátor v tomto zariadení, ktorý produkuje záporné aj kladné ióny. Prospešné, respektíve neškodlivé, by mali byť len tie záporné. Ako to teda je? Ďalšia otázka sa týka senzoru prachu. Ide mi hlavne o čistenie prachu vo vzduchu, preto ma zaujíma senzor v zariadení. Vo videu sa tvrdí, že senzor prachu čistička obsahuje, ale v popise je zas uvedené, že senzor prachu nemá, čo je uvedené aj na stránke výrobcu. Akým spôsobom potom detekuje prašnosť a je vôbec tento model vhodný pre alergiu na prach a roztoče? Ďakujem

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 27. 3. 2019

   Dobrý den,
   model je zcela jistě vhodný pro alergii na prach i roztoče, především díky důmyslné filtrační soupravě, která zmíněné alergeny dokáže účinně zachytit.
   Jednotlivé modely čističek se od sebe liší reakcí v automatickém režimu, ovladatelností a vždy záleží na požadavcích každého zákazníka.
   Čistička vzduchu Winix U300 je vybavena senzorem kvality vzduchu reagující na pachové znečištění, tzn. v automatickém režimu neregauje na pevné částice. To však neznamené, že tyto částice nedokáže filtrovat.
   Čistička je vybavena vylepšenou technologií PlasmaWave, jedná se o plasmový ionizátor. Produkuje nejen záporné ionity, ale také kladné. Tyto ionty napomáhají na molekulární úrovni rozkládat strukturu bakterií, virů, pachů, spor plísní atd. Produkce iontů není škodlivá ba naopak přispívá ke zlepšení kvality vzduchu.
   V případě dalšího dotazu nás kontaktujte na naší infolince 541 212 450 / 602 813 222 nebo napiště na info@proalergiky.cz
   S přátelským pozdravem
   ProAlergiky.cz

 • JozefR, 10. 12. 2018

  Dobry den Vedeli by ste mi prosim popisat ako prebieha postup umyvania filtrov a ako casto sa da vykonat predtym nez je treba filtre vymenit, signalizuje cisticka ze treba filtre vycistit alebo ako zistim, ze je potrebne ich vlastne cistit ? Bola by pouzita v byte syn ma alergie ale nieje to extrem. dakujem, JR

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 10. 12. 2018

   Dobrý den,
   čistička Vás upozorní na potřebnou výměnu filtračního systému, pomocí kontrolky Check Filter. Při údržbě filtrační soupravy je potřebné dodržet doporučovaný postup v návodu. K omývání použijte čistou vlažnou vodu, filtr do ní ponořte na 30 minut, jemně ručně properte, poté nechte dostatečně vyschnout. Doporučujeme ponechat filtry vyschnout opravdu plnohodnotně, aby v nich nezůstala zbytková vlhkost.
   Výměna filtračního systému je individuální v závislosti na znečištění domácího prostředí a intervalu používání čističky.
   S přátelským pozdravem
   ProAlergiky.cz

 • Katka, 2. 1. 2018

  Dobrý deň, kúpili sme si u Vás pred časom čističku vzduchu (Winix WAC U300). Sme s ňou veľmi spokojní, avšak chcela by som sa opýtať, či je bezpečné zdržiavať sa dlhodobo v miestnosti s čističkou aj v tehotenstve. Nakoľko čistička ide nonstop a trávim s ňou v izbe minimálne 8 hodín denne, zaujíma ma to najmä kvôli funkcii PlasmaWave - neviem presne na aký spôsob funguje, či to nie je nejaký druh žiarenia, ktoré by mohlo byť v tehotenstve vo veľkom množstve nebezpečné. Ďakujem.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 2. 1. 2018

   Dobrý den, Katko,

   plasmawave jsou jen elektrické výbojky, tvořící ionty + a -, nebojte, o žádné záření se nejedná. Nemáme žádnou informaci, že by ionizátor škodil v těhotenství.
   Spíše jde o to, že někdy ho někdo může vnímat (více cítit), nemá to souvislost s těhotenstvím.
   Doporučuji teda řešit individuálně, dle toho, jak Vám bude /nebude vyhovovat.

   Krásný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Katka, 2. 10. 2017

  Dobrý deň, som trochu zmätená z popisu Čističky vzduchu Winix WAC U300. V sekcii príslušenstvo sú filtre za 64,70€. Čo to znamená? Že ak si objednám čističku za 299€ tak mi príde bez nich a filtre treba ešte k tomu doplatiť? Alebo je to len náhradná, voliteľná sada, ktorú môžem dokúpiť po opotrebovaní pôvodných? Ďakujem.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 2. 10. 2017

   Dobrý den,

   ano, jedná se o náhradní sadu. Čistička, při objednání, již filtry obsahuje.
   Pěkný den,

   Mirka Nechvátalová

Spýtajte sa

Predmet:
*Meno:
*E-mail:
*Vaša otázka:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

Vami poskytnuté osobné údaje budú chránené v súlade s našimi pravidlami

Príslušenstvo

Súprava filtrov pre čističku vzduchu Winix WAC U300
Súprava filtrov obsahuje 1 ks umývateľného predfiltra, 1 ks umývateľného True HEPA filtra a 1 ks umývateľného uhlíkového filtra
ks
78,00 €
Antibakteriálna utierka pre všetky typy povrchov Nodorsil Premium
2 ks v balení Je univerzálna a hravo si poradí s akoukoľvek nečistotou v domácnosti.
ks
8,00 €
Antibakteriálna utierka s drôtenkou Nodorsil Premium
2 kusy v balení Vďaka integrovanej drôtenke si utierka poradí s akoukoľvek špinou. Dokáže odstrániť zaschnuté nečistoty, zotrieť a vyleštiť.
ks
8,00 €
Nákupný radca Ako vybrať vhodný produkt v kategórii čističky vzduchu? Viac