Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Čistička vzduchu Rowenta Pure Home PU8080F0

Bezdrôtový detektor kvality vzduchu. 4-stupňová filtrácia vzduchu vr. extra filtra na formaldehyd. 2 senzory kvality vzduchu. Možnosť ovládania mobilom.
Posledné kusy Porovnať
530,00 €
Chcete si dobre vybrať? S výberom čističky vzduchu vám odborne poradíme.
Inteligentná čistička vzduchu Rowenta Pure Home PU8080F0 v sebe prepája moderný dizajn, vysokoúčinnú 360° filtráciu vzduchu a inteligentný systém detekcie nečistôt. Vďaka inteligentným automatickým režimom dosahuje vysokú efektivitu čistenia vzduchu pri zachovaní tichej a úspornej prevádzky. K dispozícii je tiež možnosť vzdialeného ovládania prístroja prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Najdôležitejšie parametre čističky

 • veľkosť miestnosti pre alergikov: až 52 m2
 • veľkosť miestnosti pre bežnú prevádzku: až 82 m2
 • maximálny vzduchový výkon: 515 m3/h

Prenosný detektor kvality vzduchu v domácnosti

Súčasťou čističky je bezdrôtová škatuľka Air Quality Box, ktorá v reálnom čase analyzuje kvalitu ovzdušia v miestnosti. Využíva na to vysokopresné laserové snímače, ktoré detegujú koncentráciu prachových častíc a škodlivých plynov vo vzduchu. Namerané hodnoty sú prehľadne zobrazené prostredníctvom farebných ukazovateľov.

Ak je škatuľka pripojená k čističke, funguje ako ovládací panel, pomocou ktorého nastavíte výkon čistenia, prevádzkové režimy a ďalšie dôležité funkcie. Zariadenie môžete z čističky ľahko vybrať a v reálnom čase sledovať kvalitu vzduchu kdekoľvek v domácnosti. Pri plnom nabití je zaistená prevádzka až 8 hodín.

Inteligentné automatické režimy

Na základe nameraných hodnôt koncentrácie prachových a plynných nečistôt v miestnosti čistička automaticky prispôsobuje výkon, aby bola filtrácia nečistôt maximálne efektívna. K dispozícii sú 3 inteligentné automatické režimy.
 • Protialergénny režim – čistička deteguje aj tie najmenšie zmeny v koncentrácii vzdušných nečistôt, aby poskytla rýchlu úľavu alergikom. V tomto režime je nastavená vyššia citlivosť snímačov a vyššia rýchlosť ventilátora.
 • AutoDay – rýchlosť čistenia sa automaticky reguluje na základe detegovaných nečistôt vo vzduchu. V dennom automatickom režime sú otáčky ventilátora nastavené na rýchlosť 1, 3, 5 alebo 7.
 • AutoNight – rýchlosť čistenia sa automaticky reguluje na základe detegovaných nečistôt vo vzduchu. V nočnom automatickom režime sú otáčky ventilátora nastavené na rýchlosť 1, 2, alebo 3.

Vysokoúčinná 360° filtrácia

 • prachový predfilter – zachytáva hrubé nečistoty ako prach, vlasy, zvieracie chlpy a zároveň chráni ostatné filtre pred predčasným zanesením
 • aktívny uhlíkový filter – pohlcuje zápach, škodlivé plyny a prchavé látky, ako sú benzén alebo formaldehyd
 • HEPA filter Allergy14  – s vysokou účinnosťou 99,995 % z nasatého vzduchu odstraňuje jemný prach, peľ*, roztočové a zvieracie alergény, baktérie, vírusy** a ostatné mikročastice od veľkosti 0,1 mikrónu***
 • formaldehydový filter NanoCaptur+ – patentovaná technológia trvalo odstraňuje škodlivý formaldehyd****, ktorý sa uvoľňuje napr. z nového nábytku alebo podlahových krytín. Filter obsahuje priesvitné granule, ktoré menia farbu podľa absorpcie formaldehydu. Po dosiahnutí maximálnej hodnoty nasýtenia podľa farebnej škály na rámčeku filtra je nutné filter vymeniť.
* Externý test pri maximálnej rýchlosti na alergéne brezy (2021).
** Test vykonaný externým laboratóriom na víruse H1N1 pri maximálnej rýchlosti prístroja (2021).
*** Externý laboratórny test iba na filtri na časticiach s veľkosťou od 0,1 do 1 mikrónu (2021).
**** Testované v externom laboratóriu (september 2018).

 
Priemerná životnosť filtračnej kazety sa pohybuje okolo 12 mesiacov. Presné hodnoty zostávajúcej životnosti pri jednotlivých filtroch môžete zobraziť na obrazovke čističky.

Ďalšie funkcie a vlastnosti čističky vzduchu Rowenta Pure Home PU8080F0

 • regulácia otáčok ventilátora v 10 stupňoch
 • farebná indikácia kvality vzduchu – modrá = vynikajúca, zelená = nepatrné znečistenie, žltá = mierne znečistenie, oranžová = vysoké znečistenie, červená = extrémne znečistenie
 • časovač – nastavenie automatického vypnutia prístroja v rozmedzí 1 – 8 hodín
 • dotykový ovládací panel
 • nočný režim – podsvietenie ovládacieho panelu je vypnuté a otáčky ventilátora sú znížené na najnižší stupeň, aby vás čistička nevyrušovala počas spánku
 • história meraní – pomocou jednoduchého grafu sú zobrazené namerané hodnoty kvality vzduchu za poslednú hodinu
 • funkcia pamäte – po prepnutí do pohotovostného režimu alebo vypnutí prístroja si čistička pamätá posledný nastavený režim a rýchlosť ventilátora
 • posuvné kolieska a vstavané rukoväti uľahčujú manipuláciu s prístrojom

Vzdialené ovládanie cez mobilnú aplikáciu Pure Air

Čističku vzduchu Rowenta Pure Home môžete prepojiť s vaším mobilným telefónom cez domácu Wi-Fi sieť a ovládať funkcie čističky odkiaľkoľvek, kde máte prístup na internet. V aplikácii môžete tiež v reálnom čase sledovať kvalitu vzduchu v miestnosti, analyzovať výsledky čistenia či vytvoriť týždenný harmonogram a prispôsobiť tak prevádzku čističky vášmu životnému štýlu. Aplikácia je k dispozícii aj v slovenčine.

Vďaka partnerstvu so spoločnosťou PlumeLabs získate navyše prístup k informáciám o kvalite vonkajšieho vzduchu vo vašom okolí.

Garancia opraviteľnosti 15 rokov

Odolné a robustné materiály zaisťujú dlhú životnosť spotrebiča. Ak sa s vaším výrobkom predsa len niečo stane, výrobca garantuje jeho opraviteľnosť aj dostupnosť náhradných dielov počas 15 rokov. Rýchlu a cenovo dostupnú opravu vysávača zaistí 6 200 zmluvných servisov po celom svete.


Rowenta – nemecká kvalita za prijateľnú cenu

Nemecká značka Rowenta ponúka široký sortiment produktov zahŕňajúcich prístroje starajúce sa nielen o domácnosť, ale aj o telo a vlasy. Už počas vývoja sa kladie dôraz na prepracovaný dizajn, inovatívne technológie a vysokú úroveň praktickosti.

Obsah balenia

čistička vzduchu, bezdrôtový detektor Air Quality Box, filter Pure Home 3 v 1, filter NanoCaptur+, návod na obsluhu

Výnimka z možnosti odstúpiť od zmluvy – filtre

Rozbalením filtrov tejto čističky z ich pôvodných obalov zaniká právo na odstúpenie od zmluvy, a to z hygienických dôvodov. Nemožno ich vrátiť ani vymeniť. Právo na odstúpenie od zmluvy u samotnej čističky vám samozrejme zostáva.

Potrebujete si iba overiť, či vám bude čistička vyhovovať? To je možné aj bez rozbaľovaní filtrov. Čistička zvládne niekoľkominútovú prevádzku so zabalenými filtrami alebo úplne bez nich.
 

Produktové videá

Parametre produktu

Max. vzduchový výkon 515 mᶟ/h
Ionizátor ne
Automatická regulácia ano
Senzor prachu Áno
Časovač ano
Senzor pachov a plynov Áno
Senzor vlhkosti Nie
Nočný režim Áno
Senzor svetla Nie
Indikátor výmeny/údržby filtra Áno
Hlučnosť 64 dB
Diaľkové ovládanie ano
Ovládanie cez mobilnú aplikáciu ano
Max. príkon 60 W
Hmotnosť 14 kg
Rozmery (š × h × v) 300 × 300 × 800 mm

Na stiahnutie

Značka

Rowenta
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

Heureka recenze
 • rýchly a spoľahlivý
Overený zákazník pred 12 dňami
 • Spoľahlivosť, ochota
 • Milé dámy na zakznickom centre
 • Tovar ktorý nebol skladom, dodali neskôr (bez nutnosti platiť 2x poštovné)
Overený zákazník pred 26 dňami
 • Skvela kvalita vyrobkov, rychlost dodania
Overený zákazník pred 29 dňami