Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Rhino Horn kanvička na výplach nosa - červená

Užitočný pomocník nielen pri alergickej alebo sennej nádche.

Viac informácií
Farba
Na sklade Porovnať
10,10 €
30 dní záruka na vrátenie tovaru
Chcete si dobre vybrať? S výberom nosovej kanvičky vám odborne poradíme.

Užitočný pomocník nielen pri alergickej alebo sennej nádche. Ak máte upchaný nos, trpíte nachladnutím, zápalmi prínosných dutín alebo máte alergiu či sennú nádchu, vyplachovanie nosa kanvičkou Rhino Horn vám môže pomôcť.

Ponúkame aj kanvičku pre výplach nosa pre deti.

Čo dokáže výplach nosa slanou vodou?

  • Výplach nosa slanou vodou pôsobí preventívne, otužuje nosnú sliznicu a robí ju tak odolnejšiu voči vírusovým alebo bakteriálnym infekciám.
  • Pomáha pri ťažkostiach s upchaným nosom následkom nádchy, prechladnutia, sennej nádchy alebo chronickej nádchy.
  • U osôb trpiacich chronickou alergickou nádchou (hlavne v dôsledku alergie na peľ a prach) dôjde pri výplachu nosa k odstráneniu alergénov, a tým k zmierneniu ťažkostí.
  • Pôsobí liečebne pri akútnych či chronických zápaloch prínosných dutín i vedľajších nosných dutín, kedy soľný roztok odplaví zápalový sekrét, zvlhčí sliznicu a urýchli jej regeneráciu.
  • Výplach nosa sa osvedčil pri chirurgických zásahoch v oblasti nosa, u osôb pracujúcich v prašnom prostredí a pri nadmernom vysychaní nosnej sliznice.

Návod na použitie

K preplachovaniu nosa používame vlažnú slanú vodu. Roztok nalievame pomocou kanvičky Rhino Horn do jednej nosnej dierky a druhou dierkou necháme vytekať von, pričom dochádza k čisteniu vnútornej časti nosa. Postup sa opakuje ešte u druhej nosnej dierky. Dôležitý je tu samozrejme dohľad dospelej osoby a dieťa tiež musí vedieť správne smrkať. Vyplachovanie prispieva k uvoľneniu tzv. zadnej nádchy a môže predchádzať zápalom stredoušia. Prostredie vo vnútri nosa je prirodzene slané a teplé, a preto by čistá studená voda dráždila nosné sliznice. Na výplach nosa použite teda mierne slanú vodu, ktorá je ohriata zhruba na telesnú teplotu. Telesné tekutiny obsahujú 0,9 % soli, to zodpovedá 2,7 g kuchynskej soli (1 odmerka) na 3 dl vody v kanvičke Rhino Horn. Ak si nie ste istí kvalitou teplej vody z kohútika, odporúčame používať vodu prevarenú.

Príprava vody:

  • Nasypte jednu odmerku (= 2,7 g) kuchynskej soli (NaCl) do kanvičky. Nepoužívajte náhrady soli alebo soľ dochucovanú apod.

Kanvicka do nosa Rhino Horn

  • Nádobu úplne doplňte vlažnou vodou (cca 37°C). Kanvičku môžete pretrepať alebo vodu zamiešať napr. odmerkou, aby sa soľ rýchlejšie rozpustila.

Kanvicka Rhino Horn na vyplach nosa

Výplach nosa:

Aby ste sa vyhli prípadným chybám, postupujte presne podľa nasledujúceho popisu:

1. Pritlačte ústie kanvičky k nosnej dierke a zľahka zatlačte tak, aby bol nosný otvor uzatvorený špičkou lievika. Roztok by touto nosnou dierkou nemal unikať.

2. Dýchajte ústami.

3. Ľahko sa predkloňte, hlavu pootočte na stranu.

4. Nakloňte kanvičku smerom hore a voda začne o chvíľu samovoľne pretekať vnútrajškom nosa a vytekať druhou dierkou von.

Kanvicka Rhino Horn vyplach nosa

Všetka voda musí von:

Po ukončení preplachovania by v nose a prínosných dutinách nemala zostať žiadna voda. Najmä v zime by to mohlo spôsobiť problémy. Bežne stačí k dokonalému odstráneniu tekutiny z nosa obyčajné vysmrkanie. Ak by však ešte zostala nejaká tekutina vnútri, postupujte nasledovne:

5. Predkloňte sa, takže hlava bude smerovať dole. Hlavu otočte na stranu a vysmrkajte hornú dierku.

6. Hlavu otočte tvárou smerom k podlahe a znovu vysmrkajte rovnakú nosnú dierku. Ak je to nutné, opakujte postup viackrát.

7. Kroky 5 a 6 zopakujte aj pre druhú nosnú dierku.

8. Potom sa narovnajte a niekoľkokrát sa nosom nadýchnite a vydýchnite.

Kanvicka do nosa Rhino Horn vysmrkanie

Čistenie kanvičky

Po použití kanvičku Rhino Horn dôkladne vypláchnite vodou a nechajte uschnúť. Na suchom povrchu plastu potom nemôžu prežívať vírusy ani baktérie. Usadeniny soli je možné odstrániť octom. Raz za čas je vhodné kanvičku dôkladne umyť horúcou vodou. Kanvičku je možné tiež sterilizovať vyváraním vo vode po dobu asi 3 minút.

Lekári odporúčajú, aby ste Rhino Horn vnímali ako osobnú hygienickú pomôcku - podobne ako zubnú kefku. Preto odporúčame, aby mal každý svoju vlastnú kanvičku.

Bezpečný výrobok

Kanvička Rhino Horn™ je vyrobená z tvrdého plastu (PEHD), recyklovateľného a šetrného k životnému prostrediu. Materiál je schválený pre styk s potravinami.

Rhino Horn™ bol úspešne testovaný podľa nariadenia EÚ REACH na prítomnosť tzv. látok vzbudzujúcich mimoriadne obavy (SVHC — substances of very high concern). Rhino Horn™ neobsahuje ftaláty, kadmium ani bisfenol A (BPA).

Rhino Horn™ sa vyrába v súlade s ISO 13485:2003, systémom riadenia akosti výrobcov zdravotníckych prostriedkov.

Označenie CE vyjadruje zhodu výrobku so smernicou 93/42/EEC o zdravotníckych prostriedkoch.

Značka

Rhino Horn
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • Komunikacia s obchodom veĺmi dobra, aj po potvrdení objednavky, doplnili do objednavky ďalši tovar. ;)
Overený zákazník pred 14 dňami
„Bezproblémový obchod“
Overený zákazník pred 28 dňami
„Skúsenosti s týmto obchodom nemám, ale som spokojný. Tovar mi bol doručený skoro a v poriadku. Odporúčam....“
Overený zákazník pred mesiacom