Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Kanvička na výplach nosa Junior

Pre deti vo veku 4 – 12 rokov. Menšie rozmery. Užitočný pomocník nielen pri alergickej a sezónnej nádche určený na výplach nosa slanou vodou.

Viac informácií
Na sklade Porovnať
8,90 €
30 dní záruka na vrátenie tovaru
Chcete si dobre vybrať? S výberom nosovej kanvičky vám odborne poradíme.

Špeciálne navrhnutá kanvička pro výplach nosa pre deti vo veku 4 až 12 rokov. Menšie rozmery. Užitočný pomocník nielen pri alergickej a sezónnej nádche určený na výplach nosa slanou vodou. Oproti originálnej kanvičke Rhino Horn™ je jej objem asi o 1/3 menší, t. j. cca 200 ml, a je teda vhodnejší pre detskú ruku. Menšie je aj ústie lievika, ktorý sa tak lepšie hodí na menší detský nos.

Túto procedúru odporúčajú praktickí lekári aj alergológovia ako súčasť pravidelnej starostlivosti o dýchacie cesty. Vyzerá to zložito, ale zvládne to každý. Bežne sa využíva v kúpeľoch na liečbu alergických či opakovaných respiračných chorôb.

Vyplachovanie prispieva k uvoľneniu tzv. zadnej nádchy a môže predchádzať zápalom stredného ucha.

Čo dokáže výplach nosa slanou vodou?

 • Pôsobí preventívne, otužuje nosnú sliznicu a robí ju tak odolnejšiu voči vírusovým alebo bakteriálnym infekciám.
 • Pomáha pri ťažkostiach s upchaným nosom následkom nádchy, prechladnutia, sennej nádchy alebo chronickej nádchy.
 • U osôb trpiacich chronickou alergickou nádchou (hlavne v dôsledku alergie na peľ a prach) dôjde pri výplachu nosa k odstráneniu alergénov, a tým k zmierneniu ťažkostí.
 • Pôsobí liečebne pri akútnych či chronických zápaloch prínosných dutín i vedľajších nosných dutín, kedy soľný roztok odplaví zápalový sekrét, zvlhčí sliznicu a urýchli jej regeneráciu.
 • Osvedčil sa pri chirurgických zásahoch v oblasti nosa, u osôb pracujúcich v prašnom prostredí a pri nadmernom vysychaní nosnej sliznice.

Návod na použitie

K preplachovaniu nosa používame vlažnú slanú vodu. Roztok nalievame pomocou kanvičky Rhino Horn do jednej nosnej dierky a druhou dierkou necháme vytekať von, pričom dochádza k čisteniu vnútornej časti nosa. Postup sa opakuje ešte u druhej nosnej dierky. Dôležitý je tu samozrejme dohľad dospelej osoby a dieťa tiež musí vedieť správne smrkať. Vyplachovanie prispieva k uvoľneniu tzv. zadnej nádchy a môže predchádzať zápalom stredoušia. Prostredie vo vnútri nosa je prirodzene slané a teplé, a preto by čistá studená voda dráždila nosné sliznice. Na výplach nosa použite teda mierne slanú vodu, ktorá je ohriata zhruba na telesnú teplotu. Telesné tekutiny obsahujú 0,9 % soli, to zodpovedá 2,7 g kuchynskej soli (1 odmerka) na 3 dl vody v kanvičke Rhino Horn. Ak si nie ste istí kvalitou teplej vody z kohútika, odporúčame používať vodu prevarenú.

Príprava vody:

  • Nasypte jednu odmerku (= 2,7 g) kuchynskej soli (NaCl) do kanvičky. Nepoužívajte náhrady soli alebo soľ dochucovanú apod.

Kanvicka Rhino Horn pre deti

 • Nádobu úplne doplňte vlažnou vodou (cca 37°C). Kanvičku môžete pretrepať alebo vodu zamiešať napr. odmerkou, aby sa soľ rýchlejšie rozpustila.

Kanvička Rhino Horn pre výplach nosa pre deti

Výplach nosa:

Aby ste sa vyhli prípadným chybám, postupujte presne podľa nasledujúceho popisu:

1. Pritlačte ústie kanvičky k nosnej dierke a zľahka zatlačte tak, aby bol nosný otvor uzatvorený špičkou lievika. Roztok by touto nosnou dierkou nemal unikať.

2. Dýchajte ústami.

3. Ľahko sa predkloňte, hlavu pootočte na stranu.

4. Nakloňte kanvičku smerom hore a voda začne o chvíľu samovoľne pretekať vnútrajškom nosa a vytekať druhou dierkou von.

Kanvička Rhino Horn junior výplach nosa

Všetka voda musí von:

Po ukončení preplachovania by v nose a prínosných dutinách nemala zostať žiadna voda. Najmä v zime by to mohlo spôsobiť problémy. Bežne stačí k dokonalému odstráneniu tekutiny z nosa obyčajné vysmrkanie. Ak by však ešte zostala nejaká tekutina vnútri, postupujte nasledovne:

5. Predkloňte sa, takže hlava bude smerovať dole. Hlavu otočte na stranu a vysmrkajte hornú dierku.

6. Hlavu otočte tvárou smerom k podlahe a znovu vysmrkajte rovnakú nosnú dierku. Ak je to nutné, opakujte postup viackrát.

7. Kroky 5 a 6 zopakujte aj pre druhú nosnú dierku.

8. Potom sa narovnajte a niekoľkokrát sa nosom nadýchnite a vydýchnite.

Kanvička Rhino Horn junior vysmrkanie

Čistenie kanvičky

Po použití kanvičku Rhino Horn dôkladne vypláchnite vodou a nechajte uschnúť. Na suchom povrchu plastu potom nemôžu prežívať vírusy ani baktérie. Usadeniny soli je možné odstrániť octom. Raz za čas je vhodné kanvičku dôkladne umyť horúcou vodou. Kanvičku je možné tiež sterilizovať vyváraním vo vode po dobu asi 3 minút.

Lekári odporúčajú, aby ste Rhino Horn vnímali ako osobnú hygienickú pomôcku - podobne ako zubnú kefku. Preto odporúčame, aby mal každý svoju vlastnú kanvičku.

Bezpečný výrobok

Kanvička Rhino Horn™ je vyrobená z tvrdého plastu (PEHD), recyklovateľného a šetrného k životnému prostrediu. Materiál je schválený pre styk s potravinami.

Rhino Horn™ bol úspešne testovaný podľa nariadenia EÚ REACH na prítomnosť tzv. látok vzbudzujúcich mimoriadne obavy (SVHC — substances of very high concern). Rhino Horn™ neobsahuje ftaláty, kadmium ani bisfenol A (BPA).

Rhino Horn™ sa vyrába v súlade s ISO 13485:2003, systémom riadenia akosti výrobcov zdravotníckych prostriedkov.

Označenie CE vyjadruje zhodu výrobku so smernicou 93/42/EEC o zdravotníckych prostriedkoch.

Značka

Rhino Horn
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

96 % zákazníkov odporúča náš obchod z 1104 recenzií

Zobraziť všetky hodnotenia
„rýchle a bezproblémové doručenie tovaru“
Overený zákazník pred 16 dňami
 • rychle vybavenie
 • moznost osobneho odberu
Overený zákazník pred 2 mesiacmi
 • Rýchle dodanie tovaru
Overený zákazník pred 2 mesiacmi