Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Kanvička na výplach nosa Rhino Horn Junior

Pre deti vo veku 4 – 12 rokov. Menšie rozmery. Užitočný pomocník nielen pri alergickej a sezónnej nádche určený na výplach nosa slanou vodou.

Viac informácií
Na sklade Porovnať
8,90 €
30 dní na vrátenie tovaru
Chcete si dobre vybrať? S výberom nosovej kanvičky vám odborne poradíme.

Špeciálne navrhnutá kanvička pro výplach nosa pre deti vo veku 4 až 12 rokov. Menšie rozmery. Užitočný pomocník nielen pri alergickej a sezónnej nádche určený na výplach nosa slanou vodou. Oproti originálnej kanvičke Rhino Horn™ je jej objem asi o 1/3 menší, t. j. cca 200 ml, a je teda vhodnejší pre detskú ruku. Menšie je aj ústie lievika, ktorý sa tak lepšie hodí na menší detský nos.

Túto procedúru odporúčajú praktickí lekári aj alergológovia ako súčasť pravidelnej starostlivosti o dýchacie cesty. Vyzerá to zložito, ale zvládne to každý. Bežne sa využíva v kúpeľoch na liečbu alergických či opakovaných respiračných chorôb.

Vyplachovanie prispieva k uvoľneniu tzv. zadnej nádchy a môže predchádzať zápalom stredného ucha.

Čo dokáže výplach nosa slanou vodou?

 • Pôsobí preventívne, otužuje nosnú sliznicu a robí ju tak odolnejšiu voči vírusovým alebo bakteriálnym infekciám.
 • Pomáha pri ťažkostiach s upchaným nosom následkom nádchy, prechladnutia, sennej nádchy alebo chronickej nádchy.
 • U osôb trpiacich chronickou alergickou nádchou (hlavne v dôsledku alergie na peľ a prach) dôjde pri výplachu nosa k odstráneniu alergénov, a tým k zmierneniu ťažkostí.
 • Pôsobí liečebne pri akútnych či chronických zápaloch prínosných dutín i vedľajších nosných dutín, kedy soľný roztok odplaví zápalový sekrét, zvlhčí sliznicu a urýchli jej regeneráciu.
 • Osvedčil sa pri chirurgických zásahoch v oblasti nosa, u osôb pracujúcich v prašnom prostredí a pri nadmernom vysychaní nosnej sliznice.

Ako na to

Na preplachovanie nosa použite mierne slanú vodu, ktorá je ohriata zhruba na telesnú teplotu. Prostredie vo vnútri nosa je prirodzene slané a teplé, a preto by čistá studená voda dráždila nosovú sliznicu.

Príprava roztoku

Do kanvičky nasypte jednu odmerku kuchynskej soli (dávkovanie 2,7 g kuchynskej soli na 3 dl vody). Použiť môžete aj soľ na výplach nosa Rhino Salt.

Nádobu úplne naplňte vlažnou vodou s teplotou cca 37 °C. Kanvičku môžete pretrepať alebo vodu zamiešať napr. odmerkou, aby sa soľ rýchlejšie rozpustila. Namiesto soli môžete použiť koncentrát Vincentka Nasalis.

Výplach nosa

 1. Pritlačte ústie kanvičky k nosovej dierke a zľahka zatlačte tak, aby bol nosný otvor uzavretý špičkou lievika. Roztok by touto nosnou dierkou nemal unikať.
 2. Počas preplachovania dýchajte ústami.
 3. Ľahko sa predkloňte, hlavu pootočte na stranu.
 4. Nakloňte kanvičku smerom nahor a voda začne za chvíľu samovoľne pretekať vnútrom nosa a vytekať druhou dierkou von.
 5. To isté zopakujte pri druhej nosovej dierke.

Zvyšnú vodu vysmrkajte

Po aplikácii zostávajúcu vodu vysmrkajte, aby v nose a nosných dutinách nezostala žiadna voda.

Čistenie kanvičky

Po použití kanvičku Rhino Horn dôkladne vypláchnite vodou a nechajte uschnúť. Na suchom povrchu plastu potom nemôžu prežívať vírusy ani baktérie. Usadeniny soli je možné odstrániť octom. Raz za čas je vhodné kanvičku dôkladne umyť horúcou vodou. Kanvičku je možné tiež sterilizovať vyváraním vo vode po dobu asi 3 minút.

Lekári odporúčajú, aby ste Rhino Horn vnímali ako osobnú hygienickú pomôcku - podobne ako zubnú kefku. Preto odporúčame, aby mal každý svoju vlastnú kanvičku.

Bezpečný výrobok

Kanvička Rhino Horn™ je vyrobená z tvrdého plastu (PEHD), recyklovateľného a šetrného k životnému prostrediu. Materiál je schválený pre styk s potravinami.

Rhino Horn™ bol úspešne testovaný podľa nariadenia EÚ REACH na prítomnosť tzv. látok vzbudzujúcich mimoriadne obavy (SVHC — substances of very high concern). Rhino Horn™ neobsahuje ftaláty, kadmium ani bisfenol A (BPA).

Rhino Horn™ sa vyrába v súlade s ISO 13485:2003, systémom riadenia akosti výrobcov zdravotníckych prostriedkov.

Označenie CE vyjadruje zhodu výrobku so smernicou 93/42/EEC o zdravotníckych prostriedkoch.

Značka

Rhino Horn
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
 • rýchle doručenie
Overený zákazník pred 6 dňami
„čistička prišla len včera, ešte som ju neodskúšal...“
Overený zákazník pred mesiacom
 • 5 ročná zaruka
Overený zákazník pred mesiacom