E-shop > Čističky vzduchu > Čistička vzduchu Winix WAC U450 + predĺžená záruka 3 roky

Čistička vzduchu Winix WAC U450 + predĺžená záruka 3 roky

Tento tovar už nie je v našej ponuke

 • kontaktujte nás a my vám odporučíme náhradný produkt
 • vyberajte z našich najpredávanejších produktov

Model Winix U450 je vypredaný. Vašej pozornosti by nemali ujsť novšie modely s podobným výkonom: Winix Zero alebo pokročilejší Winix Zero Pro.

Čistička vzduchu Winix WAC U450 ponúka špičkovú kvalitu vyhotovenia i čistenia vďaka 5-stupňovej filtrácii a technológii PlasmaWave™, plne automatický režim a veľmi ekonomickú prevádzku. Táto čistička je určená do veľkých miestností, spoľahlivo odstráni prach, alergény zvierat, roztoče, baktérie, ale aj cigaretový dym i zápach.

Odporúčaná veľkosť miestnosti:

 • pre alergikov: 49 m²
 • bežná prevádzka: 78 m²
 • max. vzduchový výkon je 492 m³/h

Popis produktu

 • päť stupňov čistenia vzduchu
 • umývateľné filtre
 • 4 rýchlostné režimy vrát. režimu turbo a nočného režimu
 • plne automatický režim – čistenie vzduchu sa prispôsobuje jeho znečisteniu. Kvalitu vzduchu sledujú inteligentné senzory, ktoré v prípade jeho znečistenia automaticky zvýšia výkon čistenia. Svetelný senzor automaticky prepne čističku do najtichšieho režimu a stlmí signalizáciu na kontrolnom paneli. Automatická je i signalizácia pre výmenu filtra.
 • manuálny režim
 • senzor kvality vzduchu
 • svetelný senzor
 • jedinečná patentovaná technológia PlasmaWave™
 • indikátor výmeny filtra
 • diaľkové ovládanie
Predlžená záruka

Winix predĺžená záruka 3 roky

Získanie predĺženej záruky na 3 roky je jednoduché. Stačí sa registrovať na stránkach www.cisticky-winix.sk, kde nájdete podrobné informácie k predĺženej záruke.

Filtrácia

1. Umývateľný predfilter – zachytí väčšie častice prachu, srsti zvierat, vlákien a pod.

2. Umývateľný True HEPA filter – s 99,97 % účinnosťou odstraňuje všetky častice s veľkosťou až 0,3 mikrometra, medzi ktoré patria čiastočky dymu, baktérie, vírusy, pele, ale tiež zvieracie alergény a spóry plesní

3. Umývateľný uhlíkový filter – odstráni zo vzduchu zápach a rôzne nebezpečné plyny

4. Cleancel™ – je unikátna patentovaná úprava zabraňujúca bakteriálnej kontaminácii uhlíkového filtra. Pôsobí ako hygienická bariéra, ktorá bráni vypúšťaniu mikroorganizmov späť do ovzdušia. Ničí baktérie a vírusy, plesne i roztoče.

5. PlasmaWave™ – táto technológia istí celý filtračný systém. Ako posledný článok zaisťuje neutralizáciu a rozklad všetkých mikročastíc, ktoré by mohli škodiť zdraviu. Navyše vytvára ióny, ktoré dávajú vzduchu náboj a vzduch je tak nielen čistý a zdravý, ale tiež príjemne svieži ako v prírode.

Technológia Winix PlasmaWave™

napodobňuje prirodzený proces čistenia vzduchu, tak ako prebieha v prírode!

Technológia PlasmaWave™ spoľahlivo odstraňuje pachy, alergény, chemické výpary a iné znečisťujúce látky, ktoré sa vyskytujú v domácom prostredí, a to na molekulárnej úrovni. Pritom nie je zdrojom škodlivého ozónu. Technológia PlasmaWave™ vytvára kladné a záporné ióny, ktoré sa spájajú s prírodnými vodnými parami a tým sa premieňajú na hydroxyly. Hydroxyly okamžite neutralizujú vírusy, baktérie, chemické výpary, pachy a plyny obsiahnuté vo vzduchu tým, že rozložia ich molekulárnu štruktúru na vodnú paru a iné neškodné látky bežne prítomné vo vzduchu. Celý tento proces sa podobá procesom odohrávajúcim sa v horných vrstvách zemskej atmosféry. Technológia PlasmaWave™ napodobňuje čistenie vzduchu, tak ako prebieha v prírode. PlasmaWave™ – najčistejší vzduch, ktorý si doma môžete vyrobiť!

Veľmi nízke náklady na prevádzku čističky

Automatická indikácia výmeny filtra v závislosti od čistenia. Čističky Winix dokážu presne vyhodnotiť čas, kedy je potrebné vymeniť filtre. Od ostatných čističiek sa líšia hlavne v tom, že výmena nie je indikovaná len uplynutím času životnosti filtra. Procesor čističky totiž priebežne ukladá hneď dve informácie – ako dlho motor beží a pri akých otáčkach. Až systém vyhodnotí, že je potrebné vymeniť filter, rozsvieti kontrolku na hlavnom paneli. Nemusíte sa tak starať o to, či nie je filter zanesený a tiež sa vám nestane, že vymeníte filter, ktorý by mohol ešte slúžiť.

Čistička vzduchu Winix WAC U450 je ďalej vybavená umývateľnými filtrami. I keď je pre perfektnú čistotu vzduchu odporučené filtre pravidelne meniť, dá sa ako ekonomická alternatíva využiť i možnosť filtre opláchnuť pod vlažnou tečúcou vodou a zbaviť ich viditeľných nečistôt. Tým sa lehota životnosti filtrov predĺži. Filtre je potom potrebné na 100 % vysušiť, aby nedošlo k poškodeniu čističky zvyškovou vlhkosťou. Tento cyklus odporúčame aplikovať max. dvakrát pri jednom filtri v lehote jeho životnosti. Jeho kvalita a schopnosti sa ďalším umývaním znižujú.

Čističky Winix sú držiteľom známky ENERGY STAR udeľovanej energeticky šetrným spotrebičom. 

Certifikácia a účinnosť

Čističky sú testované asociáciou AHAM (americká Asociácia výrobcov domácich spotrebičov). Značka Winix sa môže pýšiť certifikáciou AHAM pre celý sortiment čističiek vzduchu v rámci oficiálneho programu nazvaného Clean Air Delivery Rate (CADR – dodávané množstvo čistého vzduchu). Vďaka výsledkom tohto merania a nestranným a regulárnym údajom môžete získať viac istoty, že čističky vzduchu pri odstraňovaní prachu, dymu a peľov naozaj fungujú. Čistička Winix je ďalej držiteľom uznávanej certifikácie ECARF. Tento certifikát je udeľovaný produktom, ktoré pomáhajú alergikom zlepšiť ich zdravotné ťažkosti. Britskou nadáciou pre alergikov – BAF, bolo udelený certifikát „seal of approval“, to znamená, že čistička spĺňa kritéria pre alergikov.

zaručená účinnosť

Videorecenzia

Technické informácie

Max. vzduchový výkon 492 m3
Ionizátor áno (plazma), vypínateľný
Zvlhčovač nie
Automatický režim áno
Časovač nie
Senzor prachu -
Senzor pachov a plynov -
Indikátor výmeny/údržby filtra áno
Diaľkové ovládanie áno
Hlučnosť (čistenie) 27 / 38 / 50 / 60 dB
Príkon (čistenie) 11 až 110 W
Hmotnosť 8 kg
Rozmery (š × h × v) 440 x 260 x 660 mm
Farba biela so strieborným panelom

Výrobca: Winix

Bez hodnocení

Dotazy a hodnocení

 • Peter, 2. 2. 2020

  Dobry den, rozmyslame nad kupou tejto cisticky,avsak nasiel som aj model zero a zero pro. A teraz sa neviem rozhodnut. Ake su tam prosim rozdiely,lebo podla porovnavania parametrov to vyzera +- to iste.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 2. 2. 2020

   Dobrý den,

   posílám souhrn rozdílů zmíněných modely.

   Winix WAC U450 je svým vzduchovým výkonem 492 m3/h silnější. Možnost ovládání pomocí dálkového ovladače. Je vybavena jedním senzorem kvality vzduchu pachovým - v automatickém režimu zareaguje na zápach, těkavé látky. Světelný senzor, plazmová ionizace. Omyvatelné filtry, až po dobu dvou omytí výrobce garantuje jejich účinnost.
   https://www.prealergikov.sk/eshop/cisticka-vzduchu-winix-wac-u450.html

   Zero Pro výkon 470 m3/h, nabízí dva senzory kvality vzduchu - pachový i prachový. Vylepšenou možnost filtrace díky AOC uhlíkovému filtru. Ten je až 3x ročně dle životnosti (cca 12 měsíců) omyvatelný. HEPA filtr je ošetřen antimikrobiální technologií CleanCel. Plazmová ionizace, světelný senzor. Umožňuje širší možnost nastavení čističky - nastavení časovače, dětského zámku, nočního režimu (vypnutí osvětelení displeje). https://www.prealergikov.sk/eshop/cisticka-vzduchu-winix-zero-pro.html

   Čistička WINIX ZERO je vybavena senzorem kvality vzduchu prachovým. V automatickém režimu reaguje na prach, alergeny, spory plísní aj., podle znečištění přizpůsobuje rychlost ventilátoru.
   ZERO umožňuje nastavení časovače, automatický noční režim, plazmová ionizace. Filtrační souprava je nutná měnit. Neumožňuje údržbu omytím.
   https://www.prealergikov.sk/eshop/cisticka-vzduchu-winix-zero.html


   Pokud byste se chtěl o výběru vhodného modelu poradit, ozvěte se nám, rádi Vám pomůžeme.

   Magdaléna Jaňurová, PreAlergikov.sk

 • Vlado, 30. 7. 2018

  Po dlhsej dobe som sem zabrusil a rozhodol som sa zhrnut moje poznatky k tejto cisticke, cim nadviazem na moje hodnotenia z maja a decembra 2017. Cisticku som kupil priblizne v marci 2017, spolu so sadou nahradnych filtrov. Odvtedy bezi nonstop na automaticky rezim. Asi po polroku som preventivne vymenil filtre a povodnu sadu som prepral v sprche, zaroven som resetoval pocitadlo. Prednedavnom, asi po roku od vymeny a resetu cisticka naozaj signalizovala potrebu vymenu. Stalo sa ,zaroven s dalsim resetom. Mimochodom reset znamena len stlacenie tlacitka cim sa akurat vynuluje pocitadlo. Masina po roku a pol nonstop prevadzky bezi stale ako nova, rovnako ticho a spokojne ako ked som ju vybalil. Kazdomesacne cistenie predfiltra trva cca pol minuty a je to jedina pravidelna udrzba. Benefity pre zdravie su jednoznacne, kvety vnutri prosperuju ako nikomu a ja na svoje dlhorocne chronicke pokasliavanie uz len spominam. Drobne pripomienky mam len k velkosti stroja, tato je zapricinena rozmernymi filtrami a rovnako kontrolky v nocnom rezime by mohli byt este viac stlmene. Inak je to premakana a vyspekulovana masina. Nie je moc vhodna priamo k posteli. Aj na nocny rezim, ktory si zapina automaticky , pocut sum vzduchu a tiez je citelny vanok. Doporucujem dat do kuchyne, alebo stredu bytu ci domu. Tento stroj doporucujem s kludnym svedomim.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 30. 7. 2018

   Dobrý den,

   děkujeme za Vaši reakci. Jsme rádi, že jste s čističkou spokojeni a přináší Vám úlevu.
   Vnímání čističky v nočním režimu je u každého zákazníka velmi individuální. Určitě je vhodnější umístit přístroj v dostatečné vzdálenosti od postele. Umístěte vhodně do prostoru. Noční režim je zapínán na základě světelného senzoru. Osvětlení displeje se ztlutmí, avšak nevypne. Kompletní vypnutí displeje umožňují další modely čističek Winix. Ať Vám čistička i nadále dobře slouží.
   S přátelským pozdravem.
   Tým ProAlergiky.cz

 • Tomáš, 29. 1. 2018

  Po necelých 2 rokoch používania (čistička mi prišla v apríl/2016) môžem potvrdiť že s čističkou sme maximálne spokojný. Zapnutá je takmer denne, zväčša ide stále na minimálny výkon. Predfiltre zachytia plno prachu, ten pravidelne vysávame. Filtre som este ani raz neumýval ani nemenil, nakolko cisticka má signalizovat potrebu výmeny, a zatial nesignalizovala potrebu výmeny. Kúpil som ju do bytu 70m2, avsak zapnutú ju máme v obývacke, kde je cca 25m2. Brali sme najvyššiu radu práve preto, aby nemusela ist na plný výkon, ale takto na najnizsom stupni pracuje 90% casu. Pred tým ako má prísť návsteva ju dávam na pár minút na plný výkon, a osviezi miestnost. Máme malého syna, coskoro bude mať 2 roky, a nemali sme ziadne zdravotné problémy, mozno aj vdaka cisticke.

  Odpovědět

 • Vlado, 19. 12. 2017

  Nadväzujem na moje prve hodnotenie z 25.7.2017. Na blikajucu kontrolku plasmawave som si zvykol. Stroj sa plne osvedcil, mamine kvety prosperuju ako nikdy. Moje chronicke pokasliavanie je uplne fuc. Sitkovy predfilter staci cistit raz za mesiac. Masina frci bez akehokolvek problemu a rovnako ticho ako nova. Doporucujem zaroven so strojom kupit aj nahradne filtre, lebo po dokladnom umyti v sprche schnu cca 2 tyzdne, hlavne filter s aktivnym uhlim. Zaver: spickova bezproblemova masina, len pozor na rozmery, je naozaj dost velka.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 19. 12. 2017

   Dobrý den,
   děkujeme Vám za pozitivní reakci. Velmi nás těší, že jste s čističkou spokojeni a funguje bez problémů. Velikost přístroje je úměrná většímu vzduchovému výkonu a také i filtrační soupravě. Určitě je vždy vhodné nechat filtry dosatečně vyschnout.
   Věříme, že budete spokojeni i nadále.
   Tým ProAlergiky.cz

 • Darina , 6. 10. 2017

  Dobry den, ako casto je potrebne menit filtre? Aspon cca, velkost miestnosti je 40m2. Vopred dakujem za odpoved. Darina

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 6. 10. 2017

   Dobrý den,

   filtry se mění cca po 1 roce.

   Pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Vlado, 25. 5. 2017

  Moja skusenost s touto cistickou ? Mam ju par mesiacov a za ten cas mam jedinu vyhradu, na nocny rezim sice prepne do minimalneho stupna a znizi jas kontroliek, ale tie kontrolky je vidno aj tak, hlavne zapnuta plasma a jej blikajuca kontrolka..... Inak, masina to je riadna, je ticha, vhodna aj ku posteli ak prekryjete kontrolky napr vreckovkou. Je vymakana do detailu, netreba sa o nu starat, raz za 2-3-4 tyzdne treba ocistit predfilter. Po 2 mojich ukazkach to dokazala aj moja 75 rocna mama. Ziadne prepinania a nastavovania......staci zapnut, cisticka sa hodi sama do automatiky, co je najlepsi rezim... Mama po 3 tyzdnoch nepretrziteho pouzivania zistila, ze sa jej kvetom akosi viac dari a ja som zistil, ze v noci nepokasliavam. Takze za mna palec hore

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 25. 5. 2017

   Dobrý den,

   plasm.ionizátor můžete na noc vypnout, přestane pak svítit diodka.
   Jsme rádi, že jste jinak spokojený :-)


   Krásný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Tomáš, 13. 4. 2016

  Dobrý deň, len chcem napísať hodnotenie na túto čističku. Prišla mi len včera a tak sa podelím aspoň o skúsenosť doteraz. Zapojenie úplne jednoduché, už po cca 20min bolo cítiť iný vzduch, taký sviežejší. O 1stupeň klesla teplota v byte. Máme 70m2 byt, čistička bude hlavne v obývačke (cca 25m2) a v spálni (20m2). ČIstička šla celý čas na najmenší výkon, ktorý je úplne tichý. Čo ma príjemne prekvapilo bol nočný režim. Na noc som dal čističku do spálne, keďže nie je veľa miesta kam ju dať, mal som ju pri posteli cca 1meter od hlavy. Po zhasnutí svetiel čistička prešla do nočného režimu, ktorý ešte viac stíchol.Spať som pri tom mohol úplne bez problémov, je ju mierne počuť, ale osobne mi to vôbec nevadilo, taktiež ani manželke. Niekde som čítal že ľuďom vadí to praskanie plasmawave, ale ja som ho nepočul vôbec, musel som dať hlavu pár cm od čističky, aby som to počul. Vzduch bol po celú noc príjemný. Testoval som aj senzor čistoty, ráno som si robil párky a dal som tanier pod čističku. Tá po pár sekundách rozpoznala pach a zobrazila mierne znečistenie vzduchu a zvýšila sama výkon. Skúsil som aj turbo výkon, ten je fakt výkonný, avšak vybral som si najvyšší model práve preto, aby šla čistička na minimálny výkon s minimom hluku. Ešte pri nočnom režime je fajn, že hoci čistička zobrazila zvýšené znečistenie vzduchu o 1 paličku, nezvýšila výkon. Predpokladám že v nočnom režime si udržiava to minimálne prúdenie. Počas dňa však ihneď výkon zvýši. Zatiaľ som maximálne spokojný.

  Odpovědět

Spýtajte sa

Predmet:
*Meno:
*E-mail:
*Vaša otázka:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

Vami poskytnuté osobné údaje budú chránené v súlade s našimi pravidlami

Príslušenstvo

Súprava filtrov pre čističku vzduchu Winix WAC U450
Súprava filtrov obsahuje 1 ks umývateľného predfiltra, 1 ks umývateľného True HEPA filtra a 1 ks umývateľného uhlíkového filtra
ks
97,00 €
Antibakteriálna utierka pre všetky typy povrchov Nodorsil Premium
2 ks v balení Je univerzálna a hravo si poradí s akoukoľvek nečistotou v domácnosti.
ks
8,00 €
Antibakteriálna utierka s drôtenkou Nodorsil Premium
2 kusy v balení Vďaka integrovanej drôtenke si utierka poradí s akoukoľvek špinou. Dokáže odstrániť zaschnuté nečistoty, zotrieť a vyleštiť.
ks
8,00 €
Nákupný radca Ako vybrať vhodný produkt v kategórii čističky vzduchu? Viac