Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Bio-Life PetalCleanse Cat 350 ml

PetalCleanse Cat je jediný prípravok, ktorý šetrne a účinne zbaví srsť alebo perie zvieraťa alergénov, tzn. príčiny alergických reakcií.

Viac informácií
Na sklade Porovnať
19,50 €
30 dní záruka na vrátenie tovaru
Chcete si dobre vybrať? S výberom odstraňovača alergénov vám odborne poradíme.

Najúčinnejším riešením, ako zamedziť styku s alergénmi, je odstránenie zvieraťa z domácnosti. To však môže zvlášť u detí spôsobiť psychické problémy.

Preto ponúkame produkt, ktorý môže pomôcť túto situáciu riešiť. Používanie prípravkov odporúčame nielen osobám, u ktorých je už alergia na zvieratá preukázaná, ale ako prevenciu všetkým, ktorí trpia inou formou alergie či atopickým ekzémom a pritom chovajú domáceho maznáčika.

Mačky majú jeden z najagresívnejších alergénov, ktoré spôsobujú silné alergické reakcie. Ich alergén Fe1 d1 je ľahký, dostáva sa ľahko do vzduchu a spôsobuje problémy hlavne astmatikom. Navyše mačacie alergény sú lepivé a zostávajú v miestnosti i dlho po tom, čo tu mačka nie je. Zdrojom alergénov sú však i drobné cicavce a vtáci. Mikroskopické stopy lupín, slín a moču vedú k rade alergických reakcií, ako sú pálenie a slzenie očí, sipenie, kašeľ, vyrážka, ekzém alebo astma.

Použitie prípravku na mačky a drobné domáce zvieratá

  • vyčešte alebo vykefujte mačku a odstráňte tak odumretú srsť
  • na hubku alebo handričku naneste 20 – 25 ml prípravku a vytrite srsť po a proti smeru rastu chlpov
  • vysušte srsť uterákom, aby ste odstránili obalené a zneutralizované alergény
  • používajte pravidelne 1 × týždenne, aby ste udržali nízku hladinu alergénov

Použitie prípravku na vtáctvo

  • nalejte 20 – 30 ml prípravku do čistej fľaše s rozprašovačom
  • šetrne postriekajte zviera aj jeho trus v klietke - udržujte zviera v teple a mimo prievan, než perie nevyschne
  • používajte pravidelne 1 × týždenne, aby ste udržali nízku hladinu alergénov

Ľudia, ktorí trpia kontaktnými alergiami, môžu byť so zvieraťom v priamom kontakte ihneď po tom, čo ho príbuzný alebo priateľ ošetril prvou dávkou prípravku. Ľudia reagujúci na vzdušné alergény musia počkať na zníženie kontaminácie vo vzduchu 2 až 3 týždne.

Ak ošetrujete zviera týmto spôsobom kvôli príbuznému alebo známemu, ktorý Vás pravidelne navštevuje, mali by ste prípravok začať aplikovať najlepšie 3 týždne pred jeho návštevou. Jedno balenie prípravku s objemom 350 ml vydrží pri starostlivosti o priemerné domáce zviera cca 3 mesiace.

Obsah

350 ml

Zloženie

Aqua, Quaternium-22, Quaternium-26, Hydroxypropyltrimonium hydrolysed collagen, D-Panthenol, Aloe barbadensis, Tilia cordata, Rosmarinus officinalis, Hydrolized collagen, Phenoxyethanol & Caprylyl glycol.

Často kladené otázky

Ako PetalCleanse ™ vlastne funguje?

Prípravok je vyrobený z vyváženej zmesi čistiacich a zvlhčujúcich látok. Čistiace prostriedky šetrne odstraňujú lupiny a šupinky kože a zachytávajú mikroskopické alergény. Zvlhčujúce látky ošetrujú srsť a kožu, a tým znižujú nežiaduce pĺznutie.

Ako dlho trvá, než začnú prípravky pôsobiť?

Prípravkom PetalCleanse ™ trvá 2 až 3 týždne, než príznaky alergie obmedzia, pretože množstvo alergénov, ktoré sú rozptýlené vo vzduchu, sa znižuje postupne.

Fungujú prípravky na všetky alergény?

V rámci testov vykonaných vo Veľkej Británii pomohli prípravky viac ako 97 % pacientov alergických LEN na domáce zvieratá. Ak po troch aplikáciách prípravku PetalCleanse ™ príznaky neustúpia, alergikom sa odporúča obrátiť sa na obvodného lekára alebo na alergológa, aby vykonal testy na ďalšie alergény, ktoré môžu alergickú reakciu vyvolávať.

Prečo používať PetalCleanse ™?

Deti sú spravidla v kontakte so zvieraťom najviac. Mnohokrát má domáce zviera pelech práve v detskej izbe. Rodičia by mali svoju pozornosť zamerať práve na deti, pretože mnohé sú odkázané na lieky kvôli vážnym prejavom, ako je napr. astma. PetalCleanse ™ by mohol znamenať prevrat a dieťaťu tak znížiť potrebu liekov. Pred obmedzovaním alebo vysadzovaním akéhokoľvek liečiva by sa však rodičia mali poradiť s ošetrujúcim lekárom.

Sú prípravky pre naše zviera bezpečné?

Výrobky testovali dve nezávislé laboratóriá vo Veľkej Británii. Dospeli k názoru, že sú v rámci využitia na domácich zvieratách úplne bezpečné. Niet divu - prípravky sú vyrábané zo šetrných čistiacich prostriedkov, kvartérnych solí, glycerínu, aminokyselín, vitamínov B, výťažkov z aloe vera, rozmarínu, lipových kvetov a ďalších zložiek.

K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

97 % zákazníkov odporúča náš obchod z 949 recenzií

Zobraziť všetky hodnotenia
„Pri zadávaní objednávky som prehliadol, že dodanie tovaru je možné až vo februári. Veľmi si vážim, že po odoslaní objednávky sa mi ozvala pani zo zákazníckej podpory, ktorá ma na termín upozornila. Preto som potom objednávku stornoval.“
Overený zákazník pred 6 dňami
„Rýchlosť spoľahlivosť profesionalita, vysoká kvalita. Veľká spokojnosť“
Overený zákazník pred 7 dňami
„Síce nemali tovar, ktorý som chcela, poradili iný, podobný a ihneď pracovali na jeho odoslaní. Som spokojná ako s nimi, tak s prístrojom. Ďakujem.“
  • Ochota
Overený zákazník pred 10 dňami