Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Bio-Life PetalCleanse Cat 350 ml

PetalCleanse Cat je jediný prípravok, ktorý šetrne a účinne zbaví srsť alebo perie zvieraťa alergénov, tzn. príčiny alergických reakcií.

Viac informácií
Na opýtanie Porovnať
20,50 €
Chcete si dobre vybrať? S výberom odstraňovača alergénov vám odborne poradíme.

Najúčinnejším riešením, ako zamedziť styku s alergénmi, je odstránenie zvieraťa z domácnosti. To však môže zvlášť u detí spôsobiť psychické problémy.

Preto ponúkame produkt, ktorý môže pomôcť túto situáciu riešiť. Používanie prípravkov odporúčame nielen osobám, u ktorých je už alergia na zvieratá preukázaná, ale ako prevenciu všetkým, ktorí trpia inou formou alergie či atopickým ekzémom a pritom chovajú domáceho maznáčika.

Mačky majú jeden z najagresívnejších alergénov, ktoré spôsobujú silné alergické reakcie. Ich alergén Fe1 d1 je ľahký, dostáva sa ľahko do vzduchu a spôsobuje problémy hlavne astmatikom. Navyše mačacie alergény sú lepivé a zostávajú v miestnosti i dlho po tom, čo tu mačka nie je. Zdrojom alergénov sú však i drobné cicavce a vtáci. Mikroskopické stopy lupín, slín a moču vedú k rade alergických reakcií, ako sú pálenie a slzenie očí, sipenie, kašeľ, vyrážka, ekzém alebo astma.

Použitie prípravku na mačky a drobné domáce zvieratá

  • vyčešte alebo vykefujte mačku a odstráňte tak odumretú srsť
  • na hubku alebo handričku naneste 20 – 25 ml prípravku a vytrite srsť po a proti smeru rastu chlpov
  • vysušte srsť uterákom, aby ste odstránili obalené a zneutralizované alergény
  • používajte pravidelne 1 × týždenne, aby ste udržali nízku hladinu alergénov

Použitie prípravku na vtáctvo

  • nalejte 20 – 30 ml prípravku do čistej fľaše s rozprašovačom
  • šetrne postriekajte zviera aj jeho trus v klietke - udržujte zviera v teple a mimo prievan, než perie nevyschne
  • používajte pravidelne 1 × týždenne, aby ste udržali nízku hladinu alergénov

Ľudia, ktorí trpia kontaktnými alergiami, môžu byť so zvieraťom v priamom kontakte ihneď po tom, čo ho príbuzný alebo priateľ ošetril prvou dávkou prípravku. Ľudia reagujúci na vzdušné alergény musia počkať na zníženie kontaminácie vo vzduchu 2 až 3 týždne.

Ak ošetrujete zviera týmto spôsobom kvôli príbuznému alebo známemu, ktorý Vás pravidelne navštevuje, mali by ste prípravok začať aplikovať najlepšie 3 týždne pred jeho návštevou. Jedno balenie prípravku s objemom 350 ml vydrží pri starostlivosti o priemerné domáce zviera cca 3 mesiace.

Obsah

350 ml

Zloženie

Aqua, Quaternium-22, Quaternium-26, Hydroxypropyltrimonium hydrolysed collagen, D-Panthenol, Aloe barbadensis, Tilia cordata, Rosmarinus officinalis, Hydrolized collagen, Phenoxyethanol & Caprylyl glycol.

Často kladené otázky

Ako PetalCleanse ™ vlastne funguje?

Prípravok je vyrobený z vyváženej zmesi čistiacich a zvlhčujúcich látok. Čistiace prostriedky šetrne odstraňujú lupiny a šupinky kože a zachytávajú mikroskopické alergény. Zvlhčujúce látky ošetrujú srsť a kožu, a tým znižujú nežiaduce pĺznutie.

Ako dlho trvá, než začnú prípravky pôsobiť?

Prípravkom PetalCleanse ™ trvá 2 až 3 týždne, než príznaky alergie obmedzia, pretože množstvo alergénov, ktoré sú rozptýlené vo vzduchu, sa znižuje postupne.

Fungujú prípravky na všetky alergény?

V rámci testov vykonaných vo Veľkej Británii pomohli prípravky viac ako 97 % pacientov alergických LEN na domáce zvieratá. Ak po troch aplikáciách prípravku PetalCleanse ™ príznaky neustúpia, alergikom sa odporúča obrátiť sa na obvodného lekára alebo na alergológa, aby vykonal testy na ďalšie alergény, ktoré môžu alergickú reakciu vyvolávať.

Prečo používať PetalCleanse ™?

Deti sú spravidla v kontakte so zvieraťom najviac. Mnohokrát má domáce zviera pelech práve v detskej izbe. Rodičia by mali svoju pozornosť zamerať práve na deti, pretože mnohé sú odkázané na lieky kvôli vážnym prejavom, ako je napr. astma. PetalCleanse ™ by mohol znamenať prevrat a dieťaťu tak znížiť potrebu liekov. Pred obmedzovaním alebo vysadzovaním akéhokoľvek liečiva by sa však rodičia mali poradiť s ošetrujúcim lekárom.

Sú prípravky pre naše zviera bezpečné?

Výrobky testovali dve nezávislé laboratóriá vo Veľkej Británii. Dospeli k názoru, že sú v rámci využitia na domácich zvieratách úplne bezpečné. Niet divu - prípravky sú vyrábané zo šetrných čistiacich prostriedkov, kvartérnych solí, glycerínu, aminokyselín, vitamínov B, výťažkov z aloe vera, rozmarínu, lipových kvetov a ďalších zložiek.

K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

Heureka recenze
„Rychle dodanie, slabšia komunikácia. Vcelku v pohode“
Overený zákazník pred 3 dňami
„Nič“
  • Najlepšia cena
  • Rýchle dodanie
Overený zákazník pred 7 dňami
  • rýchly a spoľahlivý
Overený zákazník pred mesiacom