Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Siete proti hmyzu – inštalujeme sami

Leto so sebou neprináša iba pekné počasie, dovolenky a príjemnú náladu, ale taktiež obťažujúci a bodavý hmyz. Poznáme to všetci – teplá noc, my máme otvorené okná (balkónové dvere), ráno nás prebudí svieži vzduch, ale taktiež niekoľko štípancov. Je to nepríjemné pre všetkých, obzvlášť ale pre alergikov na hmyzie bodnutie.
Siete proti hmyzu
Siete proti hmyzu

Ako sa proti dotieravému hmyzu najlepšie brániť?

Spôsobov ochrany pred nevítanými hmyzími návštevníkmi existuje niekoľko. Môžeme nevetrať, ale to asi v lete nebude to pravé riešenie. Existujú elektrické odpudzovače hmyzu. Ich vôňa je ale bohužiaľ väčšinou nepríjemná nielen pre hmyz. Sú aj ďalšie možnosti, ako lapače hmyzu elektrické alebo ultrazvukové. Najobľúbenejším a najefektívnejším riešením ale stále zostávajú siete proti hmyzu.

Rýchle a efektívne riešenie – siete proti hmyzu

Ak sa pre sieť do okna rozhodneme, máme na výber z viacerých možností. Môžeme si nechať vyrobiť sieť proti hmyzu na mieru, čo ponúka väčšina výrobcov plastových a drevených okien. Ak však nechcete s inštaláciou sietí otáľať, a ak chcete ušetriť peniaze, môžete si sieť nainštalovať sami. Je to jednoduché a účinné riešenie, teda v prípade, že zvolíte kvalitný produkt.

Náš tip: Kompletná nabídka sietí proti hmyzu v e-shope PreAlergikov.sk

To najjednoduchšie – siete so suchým zipsom

Najjednoduchším a najrýchlejším riešením sú siete, ktoré do okna upevníte pomocou samolepiaceho suchého zipsu. Vyrábajú sa v niekoľkých rozmeroch, takže si jednoducho vyberiete tú pravú sieť pre vaše okno, prípadne ľahko nožnicami upravíte. Lepiacu časť suchého zipsu prilepíte na rám okna a sieť potom jednoducho vtlačíte do háčikov suchého zipsu. Povrch na nalepenie musí byť dokonale čistý a odmastený. Podobný typ sietí môžeme použiť aj do dverí. Dverné siete sú väčšinou tvorené z dvoch dielov, ktoré sa vzájomne prekrývajú, takže zaisťujú pohodlný prechod. V balení sú aj záťaže, ktoré zabraňujú pohybu siete vo vetre.
instalacia siete

Biela alebo tmavá sieť?

Biela farba siete sa odporúča tým, ktorí bývajú napr. na prízemí, zabraňuje totiž zvedavým pohľadom okoloidúcich. Biela sieť odráža svetelné lúče, takže susedia neuvidia do vnútra miestnosti. Tmavá antracitová farba prepúšťa svetelné lúče, preto ak je v ráme vypnutá, je prakticky neviditeľná. Antracitová farba siete zaisťuje výbornú priehľadnosť.
vyhlad cez siet

Výhľad cez bielu (vpravo) a antracitovú sieť (vľavo)

Sieťové špeciality

Máte neštandardné požiadavky? I pre vás sa nájde riešenie. Ak potrebujete zalievať kvety, vyprášiť prachovku, pustiť domov mačku, je vám k dispozícii otvárateľná sieť. Ďalej existujú špeciálne siete pre strešné či francúzske okná alebo siete odrážajúce slnečné lúče, čo oceníte najmä, ak máte oproti oknu počítač či televízor.

Dlhšia životnosť, profesionálne vyhotovenie

Luxusnejším variantom sú hliníkové rámy so sieťou proti hmyzu. Ide o akúsi stavebnicu tvorenú odolným hliníkovým rámom a sklolaminátovou sieťovinou. Rám je možné upraviť na rôzne veľkosti podľa typu okien a dverí. Balenie obsahuje všetky diely, pánty a príslušenstvo. Zostaviť hliníkový rám so sieťou proti hmyzu zvládne naozaj každý. Ak nechcete vŕtať do súčasných rámov, odporúčame prikúpiť adaptér na zavesenie rámu bez nutnosti vŕtania do dverí. Vyššiu obstarávaciu cenu hliníkových rámov vyváži vysoká kvalita, dizajn a dlhá životnosť.

Do dverí sú výborné taktiež tzv. lamelové siete. Ide o vertikálne lamely, ktoré netreba navŕtavať. Pripevňujú sa pomocou lepiacich prúžkov Powerstrips®, ktoré sa vyznačujú vysokou priľnavosťou, lepivosťou a odolnosťou. Lamely ponúkajú ochranu pred hmyzom a pritom umožňujú jednoduché prechádzanie.

Možností je naozaj veľa, takže vám nič nebráni vybrať si tú pravú a užiť si leto bez bzučiacich komárov pri uchu.

Súvisiace články

Ako sa vyhnúť bodavému hmyzu

Produkty, ktoré pomáhajú

Kompletná ponúka:
Siete proti hmyzu

Overené našimi zákazníkmi

Heureka recenze
„Som veľmi spokojná, rýchle vybavenie objednávky a myslím, že aj vyber produktov je široký“
Overený zákazník pred 5 dňami
„Spokojnosť“
Overený zákazník pred 5 dňami
„100% spokojnosť“
Overený zákazník pred 17 dňami