Siete proti hmyzu do okien a dverí, lapače hmyzu

Ochrana pred komármi, muchami, osami a ďalším dotieravým hmyzom

Siete proti hmyzu sú nenahraditeľnou pomôckou každej domácnosti v letnom období. Teplé dni a vlhké noci so sebou prinášajú výskyt nepríjemného hmyzu, ako sú muchy, komáre, osy a pod. Svoj domov môžeme pred týmito nevítanými návštevníkmi uchrániť používaním sietí... viac informácií

Siete proti hmyzu sú nenahraditeľnou pomôckou každej domácnosti v letnom období. Teplé dni a vlhké noci so sebou prinášajú výskyt nepríjemného hmyzu, ako sú muchy, komáre, osy a pod. Svoj domov môžeme pred týmito nevítanými návštevníkmi uchrániť používaním sietí do okien.

Pozor na kvalitu siete proti hmyzu

Pri výbere siete do okien či dverí je okrem ceny treba zohľadniť aj kvalitu produktu. Pri lacných sieťach sa často stretávame s nedržiacou lepiacou páskou a ani pevnosť siete nie je dobrá. Kvalitná sieť proti hmyzu značky neprepustí vďaka svojej štruktúre žiadny hmyz a pritom nebráni prístupu svetla a vzduchu. V prípade potreby sa jednoducho upraví na menší rozmer okna alebo dverí. Ľahko sa inštaluje, neprekáža pri otváraní a zatváraní okna. Po odstránení nezanecháva stopy na ráme. Nie je náročná na údržbu, len sa omyje a uschová, pretože je určená na opakované použitie, čo pri menej kvalitných sieťach nie je možné. Takže aj keď je obstarávacia cena mierne vyššia, investícia so vyplatí.

Čierna, alebo biela?

Mnoho ľudí pri nákupe siete do okien siaha okamžite po bielom vyhotovení. Domnievajú sa, že biela farba je prirodzenejšia a že po inštalácii čiernej siete sa zníži množstvo slnečného svetla. Opak je pravdou. Objem svetla prenikajúceho čiernou a bielou sieťou je úplne rovnaký! Navyše čierna sieť je oproti bielej v okne takmer neviditeľná! Biela verzia je vhodná na použitie predovšetkým tam, kde chcete zabrániť zvedavým pohľadom zvonku – napr. v prízemných oknách. Biela farba totiž odráža svetelné lúče.

Ako si vybrať tú správnu sieť proti hmyzu?

Najprv si zmerajte rám okna či dverí, do ktorého chcete sieť proti hmyzu inštalovať. Rozmyslite si, či budete chcieť sieť opakovane používať a suchý zips na zimu z rámu skladať. Ak chcete sieť do okien používať viac sezón, odporúčame siete proti hmyzu Tesa Comfort, ktoré zaručia jednoduché zloženie suchého zipsu bez zanechania zvyškov lepidla.

Balenie siete Tesa Comfort navyše obsahuje praktickú prítlačnú špachtľu, ktorú oceníte, predovšetkým ak siete inštalujete do viacerých okien naraz – neotlačíte si brušká prstov pri pritlačovaní sietí do zipsu. Ďalej je v tomto balení priložený aj rezací nožík na ľahké odrezanie prebytočnej sieťoviny či upravenie správneho rozmeru pre menšie okná. Ak sa rozhodnete pre trvalé riešenie, potom je vhodným variantom balenie Tesa Standard.

Dlhé roky vám vydržia siete v hliníkových (ALU) rámoch, ktoré jednoducho zostavíte, rám je stabilný, pevný a odolný voči deformáciám. Kompromisom môžu byť lamelové otváracie siete do dverí. Jednou z najväčších výhod lamelových dverí je ich montáž bez vŕtania. Vďaka odolným a pevným obojstranným lepiacim prúžkom tesa Powerstrips® sú niekoľkokrát použiteľné, jednoducho ich bezpečne pripevníte a po sezóne jednoducho zložíte bez zanechania zvyškov lepidla.

V ponuke nájdete siete do klasických aj strešných okien, do dverí a dokonca aj variant odrážajúci slnečné lúče.

skryť informácie
 
Kategória:
Značka: Vybrať značku x
Radenie podľa:
  • Najpredávanejšie
  • Cena

Príslušenstvo – Siete proti hmyzu do okien a dverí, lapače hmyzu