Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Ako vybrať správne vankúše a prikrývky pre alergikov

Pri nákupe vankúšov a prikrývok pre roztočového alergika musíme byť obozretní. V obchodoch sa totiž často môžeme stretnúť s vankúšmi a perinami „vhodnými pre alergikov“. Bohužiaľ je to väčšinou iba lákavá nálepka.

Vankúše a prikrývky určené alergikom na roztoče musia buď znášať časté pranie na minimálne 60 °C (čím viac, tým lepšie), alebo by mali byť ošetrené nejakou pre človeka neškodnou chemickou látkou (napr. Actigard), ktorá odpudzuje roztoče alebo iným spôsobom znižuje ich počty. Najnovším spôsobom ochrany sú vankúše a prikrývky potiahnuté protiroztočovým povlakom (napr. materiálom Evolon).

Najviac roztočov sa v mnohých prípadoch vyskytuje v matracoch. Nákupom špeciálnych vankúšov a prikrývok tak problém s roztočovými alergénmi nevyriešime úplne. Je preto vhodné zvážiť obstaranie pro­tiroztočových bariérových povlakov, do ktorých je možné uzavrieť aj matrace.

Nákup bežných perín plnených dutým vláknom sám o sebe problém nerieši. Roztočom sa v dutom vlákne darí takmer rovnako dobre ako v perí.

Roztoče sa množia aj v lôžkovinách z ovčej vlny. Aj keď tento materiál má svoje výhody, pre roztočových alergikov sú výrobky z neho veľmi rizikové.

Chcete si dobre vybrať? S výberom vankúša a prikrývky proti roztočom vám odborne poradíme.

Často kladené otázky

Čo je to ten Actigard? Nemám veľmi rada chémiu. :-)
ACTIGARD je zmes látok pôsobiacich proti množeniu roztočov (okrem iného narušuje ich potravinový reťazec), plesní, baktérií a ďalších nežiaducich organizmov. Posteľoviny obohatené prísadou ACTIGARD samozrejme prešli bezpečnostnými testami, ktoré preukázali, že táto prísada sama o sebe neovplyvňuje zdravie človeka, a dokonca ani stav jeho pokožky. Vankúše a periny zabezpečujeme potiahnutím, ktoré zabraňuje ich priamemu kontaktu s našou pokožkou, a tým je riziko podráždenia pokožky minimalizované. Ak vám však chemická úprava napriek tomu vadí, voľte rad Mediacal 95. Musíte ale počítať s pravidelným praním.
Dobrý deň, náš malý syn sa ešte občas v noci pomočuje, takže by sme museli perinu prať častejšie a tým by sa skoro stratila tá protiroztočová úprava. Nedá sa účinnosť nejako obnoviť?
Dobrý deň, pre vás bude lepšou voľbou rad Medical 95, práve kvôli možnosti častej údržby. Ak si budete chcieť byť ochranou pred roztočmi 100 % istá, odporúčame kúpiť protiroztočové povlaky, ktoré ani častým praním nestrácajú účinnosť. Počiatočná investícia je pri nich síce vyššia, ale vydržia vám aj desiatky rokov a je s nimi ďaleko menej starostí.
Máme záujem o zvýhodnenú súpravu vankúš + perina, ale potrebovali by sme vankúš inej veľkosti. Je to možné?
Áno, jednotlivé výrobky v súprave je možné vymeniť za výrobky z rovnakého sortimentu s iným rozmerom. Konkrétnu cenu vám radi oznámime.

Overené našimi zákazníkmi

Heureka recenze
  • rýchly a spoľahlivý
Overený zákazník pred 12 dňami
  • Spoľahlivosť, ochota
  • Milé dámy na zakznickom centre
  • Tovar ktorý nebol skladom, dodali neskôr (bez nutnosti platiť 2x poštovné)
Overený zákazník pred 26 dňami
  • Skvela kvalita vyrobkov, rychlost dodania
Overený zákazník pred 29 dňami