Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
233 41 88 38

Zmeniť krajinu

SONETT - tablety do umývačky 500 g (25 ks)

Účinný ekologický prostriedok do umývačky riadu.

Viac informácií
Na sklade Porovnať
9,70 €
30 dní záruka na vrátenie tovaru
Chcete si dobre vybrať? S výberom pracieho alebo čistiaceho prostriedku vám odborne poradíme.

Tablety Sonett predstavujú účinný ekologický prostriedok do umývačky riadu:

Tablety Sonett obsahujú nerastné látky a úplne biologicky odbúrateľné organické zložky. Agresívne bieliace látky s obsahom chlóru, fosfáty, enzýmy ani vonné látky tu nenájdete.

Podrobnosti o zložení prostriedku

Medzi hlavné látky patria sóda, silikáty a cukrový tenzid.

Silikáty sú získavané roztavením piesku so sódou a vďaka vlastnej alkalite rozkladajú tuk zmydelnatením a zaisťujú jeho vodorozpustnosť. Pomocou týchto silikátov so zvyškami jedla rozmočí a uvoľní.

Sóda jevyrábaná z kuchynskej soli a vápna, umožĖuje rozplynutie tuku na drobné kvapôčky a podporuje schopnosti silikátov rozpúšťať tuk. Aby boli nečistoty ľahšie zmáčania vodou, všetko je podporené malým množstvom cukrových tenzidov, ktoré umožňujú zníženie povrchového napätia vody. Cukrové tenzidy sa vyrábajú z kokosového tuku a rastlinného škrobu resp. z melasy.

Tablety navyše obsahujú bieliaci kyslík (hydrogénuhličitan sodný). Počas umývania odštepuje hydrogénuhličitan sodný popri vody a sódy kyslík. Uvoľňujúce sa kyslík slúži k odstraňovaniu čajových a kávových zvyškov na pohároch a šálkach.

Citrát je získavaný ako vedľajší produkt pri fermetnaci produktov výroby cukru, napr. Melasy, je pridávaný do čistiacich prostriedkov z dôvodu pútanie vápnika v umývacej vode, aby tak chránil umývačku pred jeho usadeninami.

Schopnosti pútanie vápnika sú posilňované kyselinou polyasparágová, ktorá je bielkovinovej povahy. Nájdeme ju v prírode v ulít a schránkach lastúrnikov, ulitníkov.

Dávkovanie

  • 1 tableta na jeden umývací cyklus
  • pri veľkom znečistení zvýšte dávkovanie na 2 tablety na cyklus

Pre dokonalý výsledok umytého riadu je doporučované pravidelne používať leštidlo Sonett a regeneračnú soľ do umývačky Sonett. Tak sa najlepšie zabránite vápenatým usadeninám na riad.

Zloženie produktu

15-30% citrát, sóda, 5-15% perkarbonát sodný (oxidačné činidlo), diacetát glukamátu tetrasodného, carboxymethyl inulín, silikáty, bikarbonát sodný, 1-5% aniónové povrchovo aktívne látky, neiónové povrchovo aktívne látky, glukonát sodný, <1 % repkový olej, balzamické prísady.

Obsah

500 g - 25 tabliet po 20 g

Krajina pôvodu

Nemecko

Ekologické čistiace prostriedky Sonett

Sonett je ekologicky šetrná drogérie, vyrábaná v Nemecku už od roku 1977. Značka je držiteľom rady ekologických certifikátov.

Sonett nepoužíva zložky škodlivé pre životné prostredie a zdravie človeka.

Prípravky sú 100% odbúrateľné, vo vode sa kompletne rozkladajú na prírodné zložky v rozpätí niekoľkých hodín až dní. Suroviny používajúce sa na výrobu spadajú do bio-dynamického, ekologického poľnohospodárstva a voľného zberu.

Značka

Sonett
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

97 % zákazníkov odporúča náš obchod z 949 recenzií

Zobraziť všetky hodnotenia
„Pri zadávaní objednávky som prehliadol, že dodanie tovaru je možné až vo februári. Veľmi si vážim, že po odoslaní objednávky sa mi ozvala pani zo zákazníckej podpory, ktorá ma na termín upozornila. Preto som potom objednávku stornoval.“
Overený zákazník pred 6 dňami
„Rýchlosť spoľahlivosť profesionalita, vysoká kvalita. Veľká spokojnosť“
Overený zákazník pred 7 dňami
„Síce nemali tovar, ktorý som chcela, poradili iný, podobný a ihneď pracovali na jeho odoslaní. Som spokojná ako s nimi, tak s prístrojom. Ďakujem.“
  • Ochota
Overený zákazník pred 10 dňami