Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
0233 41 88 38

SONETT - tablety do umývačky 500 g (25 ks)

Účinný ekologický prostriedok do umývačky riadu.

Viac informácií
Na sklade Porovnať
9,70 €
Chcete si dobre vybrať? S výberom pracieho alebo čistiaceho prostriedku vám odborne poradíme.

Tablety Sonett predstavujú účinný ekologický prostriedok do umývačky riadu:

Tablety Sonett obsahujú nerastné látky a úplne biologicky odbúrateľné organické zložky. Agresívne bieliace látky s obsahom chlóru, fosfáty, enzýmy ani vonné látky tu nenájdete.

Podrobnosti o zložení prostriedku

Medzi hlavné látky patria sóda, silikáty a cukrový tenzid.

Silikáty sú získavané roztavením piesku so sódou a vďaka vlastnej alkalite rozkladajú tuk zmydelnatením a zaisťujú jeho vodorozpustnosť. Pomocou týchto silikátov so zvyškami jedla rozmočí a uvoľní.

Sóda jevyrábaná z kuchynskej soli a vápna, umožĖuje rozplynutie tuku na drobné kvapôčky a podporuje schopnosti silikátov rozpúšťať tuk. Aby boli nečistoty ľahšie zmáčania vodou, všetko je podporené malým množstvom cukrových tenzidov, ktoré umožňujú zníženie povrchového napätia vody. Cukrové tenzidy sa vyrábajú z kokosového tuku a rastlinného škrobu resp. z melasy.

Tablety navyše obsahujú bieliaci kyslík (hydrogénuhličitan sodný). Počas umývania odštepuje hydrogénuhličitan sodný popri vody a sódy kyslík. Uvoľňujúce sa kyslík slúži k odstraňovaniu čajových a kávových zvyškov na pohároch a šálkach.

Citrát je získavaný ako vedľajší produkt pri fermetnaci produktov výroby cukru, napr. Melasy, je pridávaný do čistiacich prostriedkov z dôvodu pútanie vápnika v umývacej vode, aby tak chránil umývačku pred jeho usadeninami.

Schopnosti pútanie vápnika sú posilňované kyselinou polyasparágová, ktorá je bielkovinovej povahy. Nájdeme ju v prírode v ulít a schránkach lastúrnikov, ulitníkov.

Dávkovanie

  • 1 tableta na jeden umývací cyklus
  • pri veľkom znečistení zvýšte dávkovanie na 2 tablety na cyklus

Pre dokonalý výsledok umytého riadu je doporučované pravidelne používať leštidlo Sonett a regeneračnú soľ do umývačky Sonett. Tak sa najlepšie zabránite vápenatým usadeninám na riad.

Zloženie produktu

15-30% citrát, sóda, 5-15% perkarbonát sodný (oxidačné činidlo), diacetát glukamátu tetrasodného, carboxymethyl inulín, silikáty, bikarbonát sodný, 1-5% aniónové povrchovo aktívne látky, neiónové povrchovo aktívne látky, glukonát sodný, <1 % repkový olej, balzamické prísady.

Obsah

500 g - 25 tabliet po 20 g

Krajina pôvodu

Nemecko

Ekologické čistiace prostriedky Sonett

Sonett je ekologicky šetrná drogérie, vyrábaná v Nemecku už od roku 1977. Značka je držiteľom rady ekologických certifikátov.

Sonett nepoužíva zložky škodlivé pre životné prostredie a zdravie človeka.

Prípravky sú 100% odbúrateľné, vo vode sa kompletne rozkladajú na prírodné zložky v rozpätí niekoľkých hodín až dní. Suroviny používajúce sa na výrobu spadajú do bio-dynamického, ekologického poľnohospodárstva a voľného zberu.

Značka

Sonett
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

Heureka recenze
„Som veľmi spokojná, rýchle vybavenie objednávky a myslím, že aj vyber produktov je široký“
Overený zákazník pred 7 dňami
„Spokojnosť“
Overený zákazník pred 8 dňami
„100% spokojnosť“
Overený zákazník pred 20 dňami