Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Mobilná klimatizácia dvojhadicová Trotec PAC 3550 PRO

Vysoký výkon chladenia 3,5 kW. Dvojhadicový systém – až o 25 % vyššia účinnosť. Diaľkové ovládanie. Viac informácií
Vypredané Porovnať

Radi vám odporučíme náhradný produkt. Alebo sa pozrite na alternatívne produkty

Chcete si dobre vybrať? S výberom mobilnej klimatizácie vám odborne poradíme.

Alternatívne dostupné produkty

Mobilná klimatizácia Trotec PAC 3550 PRO využívajúca dvojhadicový systém. Rýchle a účinné zníženie teploty vďaka vysokému výkonu chladenia 3,5 kW. Vhodné umiestnenie do stredných miestností až 45 m2.

2 hadice pre vyšší výkon a príjemnejšiu klímu

Unikátna dvojhadicová klimatizácia využívajúca princíp podobný splitovým (nástenným) klimatizačným jednotkám. Klimatizácia je vďaka nemu účinnejšia až o 25 % než mobilná klimatizácia s jednou hadicou. Na rozdiel od jednohadicovej klimatizácie s využitím dvoch hadíc v miestnosti nevzniká podtlak a s ním súvisiaci prievan. Druhá hadica zvonku privádza čerstvý vzduch (kyslík) a ten po schladení prúdi do miestnosti.

Prístroj obsahuje dve oddelené jednotky. Jedna jednotka vzduch ochladzuje, druhá využíva kompresor a stará sa o odvod teplého vzduchu.

Hlavné parametre mobilnej klimatizácie Trotec PAC 3550 PRO

 • výkon chladenia 3,5 kW – čím vyšší výkon chladenia, tým rýchlejšie dokáže klimatizácia vzduch v miestnosti ochladiť
 • odvlhčovací výkon 31,2 l/24 h
 • veľkosť miestnosti: až 45 m2/115 m3
 • maximálny prietok vzduchu 380 m3/h
 • energetická trieda A

Režimy klimatizácie

1. Automatický – ak je okolitá teplota nižšia než 25 °C, prístroj pracuje v režime ventilácie. Ak je teplota vyššia než 25 °C, prístroj sa zapne v režime chladenia a pokračuje v prevádzke, kým nedosiahne 25 °C.

2. Chladenie – možnosť nastavenia požadovanej teploty v rozsahu od 17 do 30 °C. Režim chladenia sa spustí, hneď ako dôjde k poklesu okolitej teploty pod nastavenú hodnotu. Po dosiahnutí požadovanej teploty sa prístroj zapne do pohotovostného režimu. Ventilátor ďalej pracuje, prístroj však nechladí, kým nedôjde k prekročeniu nastavenej teploty.

3. Ventilácia – prístroj ponúka rozprúdenie vzduchu v miestnosti bez jeho ochladzovania; výber z 3 rýchlostí HIGH/MID/LOW.

4. Odvlhčovanie – prístroj je schopný odvlhčiť v samostatnom režime 31 l za 24 hodín. Odvlhčovanie prebieha nepretržite bez ohľadu na dosiahnutú vlhkosť vzduchu. Voda sa odvádza do nádržky, prípadne pomocou hadičky do odpadu. V režime odvlhčovania odpojte obe vzduchové hadice, v opačnom prípade sa výkon odvlhčovania zníži.

Popis funkcií mobilnej klimatizácie

 • samostatné funkcie chladenia, ventilácie aj odvlhčovania
 • automatická regulácia
 • časovač – nastavenie požadovaného času chodu – 1 až 24 hodín. Po dosiahnutí nastaveného času sa prístroj vypne
 • nastavenie stupňa ventilácie – 3 rýchlostné režimy
 • nastavenie požadovanej teploty – nastavenie teploty od 17 °C do 30 °C
 • nočný režim – rýchlosť ventilátora je nastavená na najnižšiu. Prístroj sa automaticky vypne po 12 hodinách chodu. Cieľová teplota je nastavená o 1 °C vyššia počas jednej hodiny, potom dôjde k navýšeniu o ďalší 1 °C a táto hodnota zostane zachovaná.
 • umývateľný vzduchový predfilter – zachytenie hrubších nečistôt a ochrana prístroja
 • nastavenie smeru výfukových lamiel – manuálne
 • automatické odmrazovanie – pri nízkej okolitej teplote sa na výparníku môže začať hromadiť ľad. V tomto prípade prístroj vykoná automatické odmrazovanie.
 • diaľkové ovládanie
 • kolieska a držadlo – jednoduchá manipulácia

Príslušenstvo dodávané s klimatizáciou

Odvodová hadica pre horúci vzduch (Ø 150 mm × 1,5 m), vložka do posuvného okna, clona pre posuvné okno, 2× redukcia na hadicu, 2× plochá hubica, diaľkové ovládanie.

Inštalácia mobilnej klimatizácie

Účinnosť klimatizácie je závislá od mnohých faktorov, ako sú veľkosť a výška miestnosti, orientácia na svetové strany, plocha okien, počet ľudí v miestnosti a ďalšie.

Pripojte vstupné a výstupné vzduchové hadice. Pred zapnutím prístroja skontrolujte prepínač vzduchového nasávania. V prípade napojenia hadice nasávania vzduchu musia byť zdierky v zadnej časti prístroja uzatvorené.

Prívodný vzduch sa musí nasávať zvonku, aby sa predišlo vzniku podtlaku v miestnosti.

Zvyškové teplo z miestnosti sa odvádza druhou hadicou. Konce prívodných hadíc je možné umiestniť do okennej vložky, ktorá je súčasťou balenia. Efektívnejšie je však napojenie na špeciálne tesnenie do okna AirLock 200.

Tesnenie okien AIRLOCK 200 k mobilnej klimatizácii s 2 hadicami

Zvýšenie účinku a zníženie spotreby mobilnej klimatizácie dosiahnete pomocou univerzálneho tesnenia pre mobilné klimatizácie AirLock 200.

Teplý vzduch vám nebude zvonku prúdiť do miestnosti a zároveň zabránite vlietaniu hmyzu. Tesnenie pasuje na krídlové, strešné aj vyklápacie okná. Pre bočné vyklápacie okná je vhodné obstarať dva AirLocky 200. Okno sa dá zavrieť aj napriek nasadenému tesneniu.

tesnenie

Tesnenie francúzskych okien, balkónových dverí aj terasových dverí AirLock 1000

K dispozícii je aj tesnenie AirLock 1000, ktoré je možné umiestniť do francúzskeho okna, balkónových dverí aj terasových dverí. Napriek nasadenému tesneniu je možné okno aj dvere jednoducho zavrieť. Inštaluje sa pomocou pások so suchým zipsom, ktoré sú šetrné k okenným rámom.

Parametre produktu

Výkon chladenia 3,5 kW
Max. vzduchový výkon 380 m³/h
Dĺžka výfukovej hadice 1,5 m
Energetická trieda A
Priemer výfukovej hadice 15,5 cm
Výkon odvlhčovania 31 l / 24 h
Rozsah prevádzkových teplôt 17–35 °C
Hlučnosť 50 / 52 / 55 dB
Automatická regulácia (termostat) Áno
Počet rýchlostí 3
Časovač true
Diaľkové ovládanie ano
Príkon chladenia / kúrenia 1 300 W
Hmotnosť 34 kg
Rozmery (š × h × v) 84 × 47 × 42,5 cm
Farba šedá
Použité chladivo R-410 A
Autoreštart Nie

Značka

Trotec
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)