E-shop > Oblečenie pre atopikov

Tepláky, legínsy

Chráni deti pred škriabaním

Každá mamička dieťaťa s atopickým ekzémom iste pozná beznádejný stav, kedy dieťa trpí nekonečným svrbením pokožky. To býva často tak intenzívne, že je dieťa schopné si rozškriabať pokožku až do krvi. Oblečenie špeciálne vyvinuté pre potreby týchto detí pomáha zmierniť škriabanie a tým... viac informácií

Každá mamička dieťaťa s atopickým ekzémom iste pozná beznádejný stav, kedy dieťa trpí nekonečným svrbením pokožky. To býva často tak intenzívne, že je dieťa schopné si rozškriabať pokožku až do krvi. Oblečenie špeciálne vyvinuté pre potreby týchto detí pomáha zmierniť škriabanie a tým napomáha k hojeniu pokožky.

Nebielená 100 % bavlna

Ľahká 100 % bavlna, z ktorej je ušité oblečenie pre deti s ekzémom DermaProtec, neobsahuje žiadne nežiaduce chemické látky. Počas výroby nie je použitý formaldehyd, chlórové bielenie ani farby na báze benzínu, čo je obvyklé pri odevoch, ktoré sú síce taktiež zo 100 % bavlny, ale týmto procesom prechádzajú (aj biela látka je farbená!). Preto je v našich výrobkoch zachovaný prirodzený ražný odtieň bavlny.

Špeciálny strih a spôsob šitia zabraňuje škriabaniu

Odevy DermaProtec sú navrhnuté tak, aby minimalizovali svrbenie a účinne bránili škriabaniu. Škriabanie sa zmení na jemné šúchanie, pretože odev zabraňuje priamemu kontaktu s pokožkou dieťaťa. Na odevoch sa nachádzajú len ploché švy, ktoré netlačia. Na pyžamách sú švy umiestnené na vonkajšej strane. Na odevoch nenájdete žiadne zipsy, kovové prvky ani iné nerovnosti. Štítky z výroby je možné ľahko odstrániť. Gumy na spodnej bielizni sú dostatočne široké, aby sa minimalizovali otlaky. Tým je zaistené maximálna pohodlie pre malého pacienta a maximálna bezpečnosť pre jeho chúlostivú pokožku.

Možnosť prania pri vysokých teplotách

Pri liečbe atopického ekzému sa používajú rôzne mastné alebo farbiace krémy, ktorých zvyšky sa najlepšie odstraňujú vyvárkou bielizne. Odevy DermaProtec dobre znášajú pranie pri vysokých teplotách. Na pranie odporúčame používať nedráždivé pracie prostriedky a zaistiť dôkladné vypláchanie, najlepšie bez použitia aviváže.

Zamerané na deti

Keďže atopickým ekzémom trpia predovšetkým deti a práve tie si ložiská ekzému rady škriabu, je náš sortiment venovaný práve im, a to do výšky postavy až 140 cm, t. j. zhruba desiatich rokov. Okrem ekzematikov sú tieto odevy vhodné taktiež pre deti, ktoré trpia kontaktnou alergiou alebo majú prehnane citlivú pokožku.

skryť informácie
 
Radenie podľa:
  • Najpredávanejšie
  • Cena
 

Zobraziť všetky produkty