Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Mobilní klimatizace Sinclair AMC-14AN

Klimatizácia s vysokým výkonom. Je možné ju umiestniť i mimo miestnosti. Automatický výparník kondenzátu. Digitálny displej. Viac informácií
Vypredané Porovnať

Radi vám odporučíme náhradný produkt. Alebo sa pozrite na alternatívne produkty

Chcete si dobre vybrať? S výberom mobilnej klimatizácie vám odborne poradíme.

Alternatívne dostupné produkty

Mobilná klimatizácia Sinclair AMC-14AN má vysoký výkon chladenia a patrí medzi najvýkonnejšie v našej ponuke. Je tak vhodná aj do väčších priestorov. Miestnosť schladí rýchlo na požadovanú teplotu. Je vybavená automatickým režimom, takže si sama sleduje požadovanú teplotu, ktorú nastavíte. Odvod teplého vzduchu buď hadicou z okna, alebo cez malý otvor v stene.
Darček: K mobilnej klimatizácii Sinclair AMC-14AN získate izoláciu do okna v hodnote 28 EUR ZADARMO. Akcia platí do vypredania zásob.
Výhodou klimatizácií Sinclair je možnosť umiestniť jednotku do vedľajšej miestnosti alebo von (zastrešený priestor, napr. pergola). Vzduch privediete do miestnosti trubicou cez otvor v stene a pomocou sady na vonkajšie použitie (dokúpiteľné príslušenstvo) môžete klimatizáciu ovládať zvnútra na ovládacom paneli. Prevádzka tak bude oveľa tichšia. Sinclair - sada pre vonkajšie použitie Okrem chladenia dokáže odvlhčovať aj kúriť, čo ocenia najmä tí, ktorí potrebujú riešiť viac problémov so vzduchom. Značka Sinclair patrí medzi špičku na trhu klimatizácií.

Hlavné parametre mobilnej klimatizácie Sinclair AMC-14AN

 • výkon chladenia 4 kW – najdôležitejší údaj, na základe ktorého zistíme, aká je klimatizácia výkonná. Čím vyšší výkon chladenia, tým rýchlejšie dokáže klimatizácia vzduch v miestnosti ochladiť.
 • energetická trieda A
 • odvlhčovací výkon (pri funkcii odvlhčovania) 70 l/deň
 • maximálny prietok vzduchu 450 m3/h

Odporúčaná veľkosť miestnosti

Orientačne pre miestnosť 88 m3 (35 m2)

Účinnosť klimatizácie závisí od mnohých faktorov, ako je veľkosť a výška miestnosti, orientácia miestnosti na svetové strany, plocha okien, počet ľudí vyskytujúcich sa v miestnosti, tepelná izolácia a ďalšie. Pokiaľ si nie ste istí s výberom, zavolajte nám, radi vám optimálny výkon klimatizácie vypočítame.

Režimy klimatizácie Sinclair AMC-14AN

1. Chladenie – zvoliť môžeme buď automatický režim, ktorý sleduje nastavenú požadovanú teplotu a podľa nej mení rýchlosť ventilátora. Hneď ako teplotu dosiahne, chladenie sa automaticky vypne, pokiaľ teplota stúpne, automaticky sa spustí. Teplotu môžeme nastaviť v rozmedzí 20 – 30 °C. Okrem toho má ešte 3 ručné režimy, ktorými sa nastavuje rýchlosť ventilátora – vysoká, stredná a nízka. Podľa zvolenej intenzity sa mení aj hlučnosť klimatizácie. 2. Kúrenie – jednoduchým preklopením výfukovej mriežky a odvodnej trubice klimatizáciu prestavíme na vykurovaciu jednotku. Aj v tomto prípade musíme odvádzať vzduch z miestnosti – tentoraz studený. Pri kúrení môžeme nastaviť požadovanú teplotu v rozmedzí 15 – 25 °C. 3. Odvlhčovanie – pokiaľ je klimatizácia pustená v režime samostatného odvlhčovania, mení sa na veľmi výkonný odvlhčovač s odvlhčovacím výkonom až 70 litrov za deň. Pracuje v režime kontinuálneho zvlhčovania, nemá automatický režim. Odvod vody buď do nádržky, alebo pomocou hadičky do odpadu.

Výhody mobilnej klimatizácie Sinclair AMC-14AN

 • Vysoký chladiaci výkon
 • Možnosť umiestnenia vnútri aj zvonku miestnosti
 • Samostatné funkcie chladenia, kúrenia a odvlhčovania
 • Automatická regulácia výkonu ventilátora podľa požadovanej teploty
 • Ručné nastavenie niekoľkých smerov lamiel
 • 3 rýchlosti ventilátora
 • Časovač – možnosť odloženého štartu aj vypnutia
 • Automatický výparník kondenzátu – umožní prirodzené odparovanie von z miestnosti, bez nutnosti vylievať nádržku
 • Funkcia Sleep – po hodine prevádzky sa automaticky zvýši teplota o dva stupne, po ďalšej hodine o ďalšie dva. Ďalej potom klimatizácia beží v tomto režime. Je možné použiť pri chladení aj kúrenie.
 • Umývateľný prachový filter
 • Digitálny displej
 • Diaľkové ovládanie
 • Kolieska pre ľahkú manipuláciu

Príslušenstvo dodávané s prístrojom

Diaľkový ovládač, trubica na odvod horúceho vzduchu

Inštalácia

Inštaláciu mobilnej klimatizácie Sinclair je možné vykonať tromi spôsobmi.

1. Jednoducho hadicu vyvediete do otvoreného okna – to je možné dosiahnuť inštaláciou okenného setu do privretého okna alebo komfortnejšie izoláciou do okna, ktorá dokáže uzavrieť aj ďalšie medzery vzniknuté pootvorením okna a navyše bráni prenikaniu teplého vzduchu späť do miestnosti.

Izolácia do okna pre mobilné klimatizácie

2. Odvod teplého vzduchu cez stenu – do steny blízko miesta, kde bude umiestnená mobilná klimatizácia, je nutné vytvoriť otvor s veľkosťou priemeru odvodnej trubice – 10 – 15 cm podľa typu mobilnej klimatizácie. Do tohto otvoru sa v čase používania mobilnej klimatizácie prestrčí odpadná trubice na odvod teplého vzduchu von. V čase, keď jednotka nepracuje, sa tento otvor utesní napr. minerálnou vatou. Otvor je možné uzavrieť viečkom, ktoré býva súčasťou dodávky mobilných klimatizácií (podľa typu) alebo je možné dokúpiť ako príslušenstvo.

3. Klimatizáciu Sinclair je možné umiestniť tiež do vedľajšej miestnosti či von. Postup pri inštalácii je rovnaký ako v bode 2 s tým rozdielom, že klimatizácia stojí v inej miestnosti alebo vonku. V tom prípade sa dokupuje sada na vonkajšie použitie, ktorá umožní klimatizáciu ovládať bez toho, aby ste opustili miestnosť.

Parametre produktu

Výkon chladenia 4 kW
Max. vzduchový výkon 450 m³/h
Dĺžka výfukovej hadice 1,2 m
Výkon kúrenia 4 kW
Energetická trieda A / A++
EER/COP 2,6 / 3,1
Priemer výfukovej hadice 150 mm
Výkon odvlhčovania 70 l / den
Rozsah prevádzkových teplôt 17 - 32 °C
Hlučnosť 54-64 dB
Automatická regulácia (termostat) Áno
Počet rýchlostí 3 + auto
Časovač true
Diaľkové ovládanie ano
Príkon chladenia / kúrenia 1700/1500
Hmotnosť 30,6 kg
Rozmery (š × h × v) 300 x 760 x 532
Farba bílo/šedá
Použité chladivo R410A
Autoreštart Nie

Značka

Sinclair
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

98 % zákazníkov odporúča náš obchod z 956 recenzií

Zobraziť všetky hodnotenia
 • Komunikácia veľmi dobrá a dodanie rýchle.
Overený zákazník pred 3 dňami
 • Rýchlosť
Overený zákazník pred 3 dňami
„Pri zadávaní objednávky som prehliadol, že dodanie tovaru je možné až vo februári. Veľmi si vážim, že po odoslaní objednávky sa mi ozvala pani zo zákazníckej podpory, ktorá ma na termín upozornila. Preto som potom objednávku stornoval.“
Overený zákazník pred 15 dňami