Infolinka (všedné dni 8.30–16.30)
233 41 88 38

Zmeniť krajinu

Imutest Milk – test alergie na mlieko

Domáci test na určenie citlivosti na mliečne alergény. Jednoduché použitie. Výsledok do 30 minút. Vhodné na testovanie celej rodiny. Klinicky overené.

Posledné kusy Porovnať
23,10 €
30 dní záruka na vrátenie tovaru
Chcete si dobre vybrať? S výberom testu na alergie vám odborne poradíme.

Pomocou testovacej súpravy Imutest Milk ľahko a rýchlo určíte precitlivenosť na mliečne alergény z pohodlia vášho domova. Výsledok získate už do 30 minút.

Test je vhodné použiť, ak sa u vás prejavila nežiaduca alergická reakcia po konzumácii potravín obsahujúcich mlieko. Najčastejšími príznakmi potravinovej alergie sú problémy s trávením (napr. bolesť žalúdka, vracanie, nadmerná plynatosť alebo hnačka), vyrážka na koži, svrbenie a opuchy. Pri závažnejšom priebehu sa objavujú dýchacie ťažkosti a v krajnom prípade môže dôjsť k anafylaktickému šoku. Príznaky sa spravidla objavujú bezprostredne po konzumácii alebo s odstupom niekoľkých hodín.

Testovacia súprava Imutest je vhodná pre všetkých členov vašej rodiny. Získala všetky potrebné zdravotné certifikáty a dlhodobé atesty.

Ako Imutest funguje

Test využíva jednoduchý spôsob detekcie zvýšenej hladiny alergických protilátok IgE proti proteínom prítomným v slepačích vajciach. Vyšetrenie sa robí šetrným odberom kvapky krvi z končeka prsta. Lanceta na pichnutie do prsta obsahuje špeciálne tvarované miniatúrne ostrie, ktoré naruší kožu šetrnejšie a príjemnejšie než bežná odberová ihla. 

Výsledky sú porovnateľné s laboratórnymi testami, žiadna metóda diagnostiky alergie však nemusí byť úplne presná.

Alergia na mlieko

Alergia je spôsobená neprimeranou reakciou imunitného systému na bielkoviny obsiahnuté v kravskom mlieku. Ide o najčastejšie alergiu u detí do 3 rokov. Pribúdajúce  nepríjemné príznaky vekom spravidla odovznievajú. Najčastejšie alergickú reakciu sprevádza problémy so zažívaním, vyrážka na koži, svrbenie a opuchy. Môžu sa tiež objaviť respiračné ťažkosti. Príznaky sa dostavujú bezprostredne po konzumácii alebo s odstupom niekoľkých hodín.

Otestujte sa v 6 jednoduchých krokoch

 1. Otočte a zložte modrý ochranný kryt lancety. Priložte biely koniec ku špičke prsta a jemne zatlačte, kým nezaklapne.
 2. Masírujte prst smerom k špičke, aby ste vytvorili veľkú kvapku krvi. Umiestnite zbernú skúmavku na kvapku a nechajte ju automaticky naplniť po značku.
 3. Umiestnite špičku odberovej skúmavky do menšej jamky testovacej kazety označenej symbolom kvapky krvi. Vzorka sa automaticky vstrebe do podložky.
 4. Odstráňte skrutkovací uzáver z fľaštičky a nalejte detekčný roztok do väčšej neoznačenej jamky na testovacej kazete. Vyčkajte 15 minút.
 5. Po 15 minútach úplne vytiahnite modrú zarážku, aby ste aktivovali testovacie zariadenie.
 6. Vyčkajte ďalších 15 minút, potom budú vaše výsledky pripravené.


Podrobnejšie inštrukcie k vykonaniu testu a jeho vyhodnoteniu nájdete v priloženom návode.

V prípade pozitívneho výsledku odporúčame navštíviť praktického lekára, aby ste s ním prediskutovali výsledky testu, dohodli sa na ďalšom odbornom vyšetrení na alergiológii a prijali vhodné opatrenia na zníženie alebo prípadné odstránenie vašich príznakov.

Testovacia súprava Imutest Milk obsahuje

 • 1× sterilnú lancetu na pichnutie do prsta
 • 1× trubičku na krv
 • 1× fľaštičku s detekčným roztokom
 • 1× testovaciu jednotku v umelohmotnej fólii
 • návod na použitie

Upozornenie

 • v čase testovania nemusíte mať žiadne príznaky možnej alergie
 • testovacia súprava by sa mala skladovať a používať pri normálnej izbovej teplote
 • ukladajte mimo dosahu detí

Značka

Imutest
K tomuto produktu zatiaľ nepadli žiadne otázky. Môžete byť prví. :-)

Overené našimi zákazníkmi

98 % zákazníkov odporúča náš obchod z 956 recenzií

Zobraziť všetky hodnotenia
 • Komunikácia veľmi dobrá a dodanie rýchle.
Overený zákazník včera
 • Rýchlosť
Overený zákazník včera
„Pri zadávaní objednávky som prehliadol, že dodanie tovaru je možné až vo februári. Veľmi si vážim, že po odoslaní objednávky sa mi ozvala pani zo zákazníckej podpory, ktorá ma na termín upozornila. Preto som potom objednávku stornoval.“
Overený zákazník pred 13 dňami