E-shop > Kozmetika, drogéria, opaľovanie > Opaľovacie prípravky

Opaľovacie prípravky na ekzém a alergiu na slnko

Pri opaľovaní citlivej pokožky treba dbať na správny výber opaľovacích prípravkov. Či už ide o atopický ekzém, slnečnú alergiu, alebo alergiu na chemické filtre.

Atopický ekzém, alergia na chemické filtre, alergia na kozmetiku. Pri týchto ťažkostiach sú vhodné prípravky obsahujúce... viac informácií

Pri opaľovaní citlivej pokožky treba dbať na správny výber opaľovacích prípravkov. Či už ide o atopický ekzém, slnečnú alergiu, alebo alergiu na chemické filtre.

Atopický ekzém, alergia na chemické filtre, alergia na kozmetiku. Pri týchto ťažkostiach sú vhodné prípravky obsahujúce minerálne (fyzikálne) filtre. Tieto UV filtre pôsobia len na povrchu pokožky, kde odrážajú slnečné lúče. Najefektívnejšími a najčastejšie používanými fyzikálnymi filtrami sú oxid zinočnatý a oxid titáničitý. Tieto látky nealergizujú, preto sú odporúčané najmä pre pokožku veľmi malých detí a pokožku s atopickým ekzémom.

Všeobecne by opaľovacie prípravky mali byť hypoalergénne – bez parfumácie, farbív a konzervačných látok, aby atopickú alebo alergickú pokožku nedráždili. Nemali by narušovať ochrannú kožnú bariéru, t. j. odmasťovať. Preferujeme kozmetiku s vysokým ochranným faktorom.

skryť informácie
Nákupný radca
Ako vybrať vhodný produkt v kategórii opaľovacie prípravky na ekzém a alergiu na slnko? viac
Lekár odporúča
Názor lekára na opaľovacie prípravky na ekzém a alergiu na slnko viac

Názor lekára na opaľovacie prípravky pre ekzém a alergiu na slnko Ochrana pokožky pred škodlivým UV žiarením u všetkých osôb, pri slnečnej alergii a zvýšene u detí, svetlovlasých, pacientov trpiacich alergiou, užívajúcich niektoré lieky a osôb s kožou už poškodenou slnkom. Nesmieme podceňovať zloženie, kvalitu, stupeň poskytovanej ochrany proti UVA + UVB, typ kože, prostredie a správne používanie týchto prostriedkov (frekvenciu aplikácie a aplikované množstvo). Pre maximálnu ochranu je potrebné dodržiavať rady dermatológov aj jednotlivých výrobcov – mazať sa v správnych časových intervaloch, nanášať zodpovedajúcu vrstvu prípravku a neprekračovať dĺžku pobytu na slnku. MUDr. Daniela Kaňovská

 
 
Radenie podľa:
  • Najpredávanejšie
  • Cena