Itinhaler

Tento tovar už nie je v našej ponuke

  • kontaktujte nás a my vám odporučíme náhradný produkt
  • vyberajte z našich najpredávanejších produktov

Odporúčame vybrať si z najpredávanejších produktov

Inhalačné masky:
Dojčenská maska – maska vhodná pre deti do cca 9. mesiacov veku.
Detská maska – maska vhodná pre deti do cca 6 rokov.
Deti staršie ako 6 rokov a dospelí inhalačnú masku už nepotrebujú.

Hlavné výhody:
Efektívny
Intihaler ®, je veľkoobjemový inhalátor (325 ml), vyrobený zo 100 % silikónu. Vďaka svojmu optimálnemu tvaru s pamäťou, veľmi málo elektrostatickému a ultra – hladkému silikónu je Intihaler ® veľmi efektívny v podávaní aktívnych látok.
Praktický
Intihaler ® môže byť vďaka svojej pružnosti skladaný a prispôsobí sa všetkým dávkovačom aerosólov.
Intihaler ® je pružný: môže byť zložený alebo „pokrčený“ zo svojej veľkosti pri používaní na veľkosť, v ktorej je ľahko prenositeľný. Je tak veľmi praktický aj na cestovanie.
Vďaka úplne pružnému pripojovaciemu otvoru sa Intihaler ® prispôsobí akémukoľvek bežne používanému dávkovaču aerosólov.
Veľmi bezpečný a biokompatibilný
Intihaler ® je vyrábaný z rovnakého silikónu, z ktorého sa vyrábajú implantáty, ako sú srdcové chlopne alebo prsné implantáty. Intihaler ® odpovedá ľudskému vnútornému prostrediu, neobsahuje alergény ani škodlivé chemické látky.
Nerozbitný
Silikón je pružný, veľmi odolný a prakticky nerozbitný.
Opakovane použiteľný
Intihaler ® môžete sterilizovať, znesie teplotu až 200 ° C. Preto je vhodný aj do nemocníc, kde ho vďaka dokonalej a rýchlej sterilizácii tak môže používať viac pacientov.
Kompatibilný so všetkými dávkovačmi
Vďaka pružnému prepojeniu je Itinhaler kompatibilný so všetkými tradičnými dávkovačmi aerosólov.
Jednoduchá údržba
Itinhaler môže byť umývaný v umývačke riadu, znáša všetky obvyklé dezinfekcie a môže byť sterilizovaný pri teplote až 180 ° C.

Návod na použitie:
1. Skontrolujte správne zostavenie Itinhaleru.
2. Overte, že zariadenie neobsahuje cudzie predmety.
3. Pretrepte aerosól a zložte jeho krytku (viď návod používaného dávkovača). Vložte náustok dávkovača do zadného adaptéra Itinhaleru.
4. Používanie:
a) Používanie s maskou – nasaďte masku na ústa a nos a jemne stlačte tak, aby dobre priľnula na tvár. Pridržiavajte masku pritlačenú na tvári a stlačte dávkovač aerosólu pre uvoľnenie jednej dávky lieku za súčasného nadychovania z inhalátora po dobu približne 15 sekúnd. Potom zložte masku z tváre.
b) Používanie bez masky – vložte náustok Itinhaleru do úst. Stlačte dávkovač aerosólu pre uvoľnenie jednej dávky lieku za súčasného nadychovania z inhalátora po dobu približne 15 sekúnd. Potom Itinhaler vyberte z úst. Ak Vám lekár predpísal dve dávky, počkajte pred opakovaním približne 30 sekúnd.
5. Po použití Itinhaleru z neho odstráňte dávkovač aerosólu a nasaďte naň krytku.
Itinhaler zložte a vráťte do krabičky.

Údržba a čistenie:
Itinhaler musí byť vyčistený raz týždenne podľa nasledujúcich pokynov:
1. Rozoberte Itinhaler na jeho súčasti. Tie umyte ručne (alebo v umývačke na riad) v čistej vlažnej vode s prídavkom prostriedku na umývanie riadu. Potom Itinhaler opláchnite čistou vodou a nechajte ho voľne usušiť.
Pri používaní v zdravotníctve znáša Autokláv a všetky obvyklé postupy chemickej sterilizácie.
2. Itinhaler skladujte v jeho ochrannej krabičke a uchovávajte v bezprašnom prostredí.

Závery expertnej správy Laboratoire de Pharmacie Galénique:
„Silikón nie je elektrostatický materiál. Výsledky potvrdzujú, že z tohto dôvodu nie je potrebné umývanie povrchovo aktívnymi látkami.
U formoterolu et beclomethasone, dvoch aktívnych látok obsiahnutých v Innovairu, umožnilo používanie inhalátora od spoločnosti ProtecSom zabrániť usadzovanie účinných zložiek v náustku a predovšetkým v hrdle. Obmedzili sa tak niektoré vedľajšie účinky vdychovaných kortikosteroidov: vstrebávanie do systému, chrapot, soor.
In vitro štúdie zamerané na usadzovanie v pľúcach preukázali takmer zhodné granulometrické rozdelenie oboch aktívnych zložiek. Pri používaní inhalátora je množstvo najjemnejších častíc ukladaných hlboko v pľúcach väčšie. Toto zistenie bolo ešte výraznejšie pri pokusoch s modelovaním nádychu dieťaťa.
Inhalátor môže byť používaný bez predchádzajúceho umývania pomocou povrchovo aktívnych látok, a to ako dospelými, tak i detskými pacientmi.“

Výrobca: ProtecSom

Bez hodnocení

Spýtajte sa

Predmet:
*Meno:
*E-mail:
*Vaša otázka:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

Vami poskytnuté osobné údaje budú chránené v súlade s našimi pravidlami