E-shop > Filtrácia vody > Filtračné kanvice, filtre na batériu

Filtračné kanvice a filtre na batériu na pitnú vodu

Prečo používať filtračné kanvice

Kohútiková voda aj napriek prísnym zdravotným normám môže obsahovať chlór, pesticídy a stopy ťažkých kovov, ktoré negatívne ovplyvňujú jej chuť a zápach. Aby sme mali istotu, že pijeme zdravotne nezávadnú vodu, môžeme ju prefiltrovať. To docielime pomocou filtračnej kanvice alebo filtra,... viac informácií

Kohútiková voda aj napriek prísnym zdravotným normám môže obsahovať chlór, pesticídy a stopy ťažkých kovov, ktoré negatívne ovplyvňujú jej chuť a zápach. Aby sme mali istotu, že pijeme zdravotne nezávadnú vodu, môžeme ju prefiltrovať. To docielime pomocou filtračnej kanvice alebo filtra, ktorý nainštalujeme priamo na vodovodnú batériu.

Odstránenie zlúčenín chlóru a prípadných nečistôt

Chlór je bežne používaný dezinfekčný prostriedok na úpravu pitnej vody, z ktorej spoľahlivo odstraňuje vírusy a baktérie. Jeho prítomnosť však nielen vysušuje pokožku počas umývania, ale aj negatívne ovplyvňuje chuť a pach vody. Reakciou chlóru s baktériami alebo vírusmi vznikajú chlórované uhľovodíky, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy. Aktívne uhlie obsiahnuté vo filtroch redukuje množstvo chlóru vo vode na absolútne minimum.

Filtre na pitnú vodu sú zároveň schopné pohlcovať pesticídy, ťažké kovy a ďalšie chemikálie, ktoré sa môžu vo vodovodnej vode v malom množstve objaviť. Rovnako zachytávajú mechanické nečistoty, ako sú piesok, mikroplasty alebo úlomky vodného kameňa alebo starého potrubia.

Zníženie tvrdosti vody

Tvrdosť vody je jedným z dôležitých ukazovateľov popisujúcich kvalitu vody. Rozlišujeme medzi stálou a prechodnou tvrdosťou. Stála tvrdosť vody prináša telu potrebné minerálne látky a stopové prvky (sírany, chloridy vápnika a horčíka). Nemá vplyv na chuť vody a funkčnosť domácich spotrebičov. Oproti tomu dočasná tvrdosť vody spôsobuje tvorbu vodného kameňa, ktorý neprospieva domácim spotrebičom a negatívne ovplyvňuje chuť nápojov a pokrmov. Vodné filtre výrazne znižujú dočasnú tvrdosť vody.

Zníženie výdavkov na pitnú vodu

Výhodou je aj cena prefiltrovanej vody, ktorá zodpovedá zlomku ceny vody balenej. 1 liter prefiltrovanej vody priemerne vychádza na menej ako 4 centy.

Filtre iba na vodovodnú vodu

Filtračné patróny nemôžu úplne eliminovať všetky baktérie a toxíny, ktoré sa vyskytujú v nepitnej vode. Iba voda, ktorá je preukázateľne pitná, teda voda z vášho kohútika, môže byť použitá na filtráciu vody vo filtračných kanviciach a ďalších filtračných systémoch.

Filtračné kanvice

Lacný a pomerne jednoduchý spôsob, ako z pitnej vody odstrániť nepríjemný zápach, chlór, ťažké kovy a častice vodného kameňa. Súčasťou kanvice je vymeniteľná filtračná patróna s priemernou životnosťou 1 mesiac alebo zhruba 150 litrov prefiltrovanej vody. Pre správnu účinnosť je nutné patrónu pravidelne meniť za novú. Väčšina filtračných kanvíc je vybavená indikátorom, ktorý vás informuje o životnosti používaného filtra.

Vďaka útlemu tvaru môžeme filtračnú kanvicu skladovať v chladničke a mať tak vychladenú pitnú vodu vždy po ruke.

Filtre na vodovodnú batériu

Tieto filtre sa montujú priamo na vodovodnú batériu alebo kohútik. Ich výhodou sú kompaktné rozmery a jednoduché používanie. Na filtráciu vody využívajú patróny s filtračným médiom, ktoré je nutné po vyčerpaní filtračnej kapacity vymeniť, aby bola zachovaná nezávadnosť pitnej vody.

Kapacita filtra sa pohybuje okolo 1200 litrov, čo zodpovedá životnosti 6 mesiacov pri používaní jednou osobou. Skutočná životnosť filtračnej patróny závisí od kvality kohútikovej vody a frekvencie používania. Niektoré modely sú vybavené časovačom, ktorý vám pripomenie, kedy je filtračnú náplň potrebné vymeniť.

skryť informácie
 
Značka: Vybrať značku x
Radenie podľa:
  • Najpredávanejšie
  • Cena

Príslušenstvo – Filtračné kanvice a filtre na batériu na pitnú vodu