E-shop > Filtrácia vody > Filtračné kanvice, filtre na batériu

Filtračné kanvice a filtre na batériu na pitnú vodu

Prečo používať filtračné kanvice

Použitie filtračnej kanvice zaistí nielen skvelú chuť a kvalitu pitnej vody, ale aj jedla z tejto vody pripraveného. Čaj či káva zaliata vodou z filtračnej kanvice má celkom inú chuť aj farbu.

Nemusíte nosiť balenú vodu v ťažkých PET fľašiach a navyše v porovnaní s nimi ešte ušetríte.... viac informácií

Použitie filtračnej kanvice zaistí nielen skvelú chuť a kvalitu pitnej vody, ale aj jedla z tejto vody pripraveného. Čaj či káva zaliata vodou z filtračnej kanvice má celkom inú chuť aj farbu.

Nemusíte nosiť balenú vodu v ťažkých PET fľašiach a navyše v porovnaní s nimi ešte ušetríte. 1 liter prefiltrovanej vody z kanvice vás vyjde priemerne na menej ako 4 centy. Navyše je stále čerstvá a pripravená vo vašej chladničke.

S filtračnou kanvicou šetríte životné prostredie – už žiadne plné odpadkové koše a kontajnery PET fliaš.

Čo je tvrdosť vody a prečo je vhodné ju odstrániť?

Tvrdosť vody sa skladá zo stálej a dočasnej (prechodnej) tvrdosti. Stála tvrdosť sa skladá z telu potrebných minerálnych látok a stopových prvkov (sírany, chloridy vápnika a horčíka) a nemá vplyv na chuť vody a funkčnosť domácich spotrebičov. Zatiaľ čo dočasná tvrdosť stojí za príčinou tzv. vodného kameňa, ktorý domácim spotrebičom nijako neprospieva a významne negatívne ovplyvňuje chuť teplých aj studených nápojov a jedál z tejto vody pripravených.

Vodné filtre do filtračných kanvíc výrazne znižujú práve dočasnú tvrdosť, a tým zlepšujú chuť nápojov a jedál a značne obmedzujú tvorbu vodného kameňa. Zmena v chuti je tým väčšia, čím vyššia je pôvodná dočasná tvrdosť.

Čo je vnútri filtračných patrón a prečo majú obmedzenú životnosť?

Filtračné patróny Laica a Clairoswiss obsahujú zmes aktívneho uhlia a živicového meniča iónov. Aktívne uhlie pohlcuje chlór, pesticídy, organické nečistoty, zlepšuje chuť vody a odstraňuje z nej zápach a zákal. Zamedzuje súčasne rastu baktérií. Živicový menič iónov odstraňuje dočasnú tvrdosť (vodný kameň) a významne redukuje obsah ťažkých kovov (meď, olovo, zinok, ortuť, hliník a i.) Hneď ako sa po určitom čase zmes nasýti, stráca svoju účinnosť a je potrebné patrónu vymeniť.

Kedy filtračnú patrónu vymeniť?

Životnosť výmenného filtra LAICA závisí od kvality miestnej vody. Laboratórne testy preukázali, že účinnosť filtra je 30 dní používania, alebo 150 litrov vody. Filtračné kanvice LAICA sú vybavené indikátorom, ktorý vždy informuje o životnosti používaného filtra, aby sa dosiahol optimálny čistiaci efekt.

Prečo sú výmenné filtre sterilizované?

Preventívna sterilizácia výmenných filtrov LAICA vám zaručuje 100 % istotu, že filtre v neporušenom obale neobsahujú žiadne baktérie. Pri vybratí filtra tak máte záruku dodržania najvyšších hygienických štandardov.

Prečo je dôležité používať na filtrovanie iba vodu z kohútika?

Výmenné filtre nemôžu celkom eliminovať všetky baktérie a toxíny, ktoré sa občas v nepitnej vode vyskytujú. Iba voda, ktorá je preukázateľne pitná, teda voda z vášho kohútika, ktorá je pod pravidelnou kontrolou miestnych úradov sa smie použiť na filtráciu vo filtračných kanviciach/sys­témoch.

Prečo je voda z kohútika chlórovaná?

Chlór je bezpečne používaný dezinfekčný prostriedok na úpravu vody. Spoľahlivo z vody odstraňuje všetky vírusy a baktérie. Jeho prítomnosť však negatívne ovplyvňuje chuť a vzhľad vody. Aktívne uhlie obsiahnuté vo výmennom filtri redukuje množstvo chlóru vo vode na úplné minimum.

Ovplyvňuje chlór iba chuť vody?

Nie, chlór je použitý vo vodohospodárstve predovšetkým na odstránenie baktérií a vírusov z vody. Bohužiaľ reakciou chlóru s baktériami alebo vírusmi môžu vznikať chlórované uhľovodíky, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy. Filtre tieto látky redukujú na úplné minimum.

Čo sú to chlórované uhľovodíky? Sú nebezpečné?

Áno, chlórované uhľovodíky sú nebezpečné. Chlór, ktorý sa používa na zničenie baktérií a vírusov vo vode s týmito organickými látkami reaguje a vznikajú napríklad trihalometany, ktoré sú karcinogénne.

skryť informácie
 
Značka: Vybrať značku x
Radenie podľa:
  • Najpredávanejšie
  • Cena

Príslušenstvo – Filtračné kanvice a filtre na batériu na pitnú vodu