E-shop > Mobilné klimatizácie

Mobilné klimatizácie

Mobilné klimatizácie sú prístroje určené na ochladzovanie vzduchu v miestnostiach. Výhodou mobilných klimatizácií je jednoduché uvedenie do prevádzky, nenáročné ovládanie, žiadne požiadavky na stavebné úpravy. Môžete ich premiestňovať a používať v byte tam, kde ich práve potrebujete. Mobilné... viac informácií

Mobilné klimatizácie sú prístroje určené na ochladzovanie vzduchu v miestnostiach. Výhodou mobilných klimatizácií je jednoduché uvedenie do prevádzky, nenáročné ovládanie, žiadne požiadavky na stavebné úpravy. Môžete ich premiestňovať a používať v byte tam, kde ich práve potrebujete. Mobilné klimatizácie vhodné pre alergikov sú navyše vybavené účinným filtračným systémom, ktorý zo vzduchu odstraňuje alergény, cigaretový dym, rôzne mikroorganizmy alebo chemikálie. Klimatizácie taktiež dokážu vzduch odvlhčovať. V jednom zariadení tak získate hneď niekoľko užitočných funkcií naraz.

Kde nájdu mobilné klimatizácie využitie

Okrem domácností prakticky všade, kde je potreba vytvoriť tepelnú pohodu. Určite sa vyplatia na miestach, kde sa na jednom mieste vyskytuje viac ľudí, ako sú čakárne, ordinácie, školy alebo kancelárie. Mobilná klimatizačná jednotka je určená tam, kde so nevyplatí inštalovať klasickú centrálnu jednotku pre zložitejšiu montáž alebo vyššie obstarávacie náklady.

Pred čím vás mobilná klimatizácia ochráni

Mobilná klimatizácia bráni prehriatiu tela v sparných letných dňoch. Chladnejší vzduch taktiež priaznivo pôsobí na sliznice dýchacích ciest pri prebiehajúcej alergii alebo astme. Alergik nemusí v peľovej sezóne toľko vetrať a tým si do miestnosti púšťať alergény z vonku. Klimatizácie vybavené filtračným systémom znižujú množstvo prachu, alergénov, toxických plynov, choroboplodných zárodkov a ďalších nečistôt vo vzduchu a pomáhajú tak k lepšiemu dýchaniu.

Mobilná klimatizácia vie aj odvlhčovať

V niektorých bytoch rastie vlhkosť vzduchu nad bezpečnú hranicu 60 %. V takých prípadoch je dobré odvlhčovať, aby sa tu nemnožili plesne a mikroorganizmy. Vybrané mobilné klimatizácie si vedia poradiť aj s touto hrozbou.

Výber na základe užitočných funkcií

Pri mobilnej klimatizácii je dôležitý vzduchový výkon, filtrácia vzduchu, hlučnosť a samozrejme prevádzkové náklady. Viac informácií získate v našom nákupnom radcovi.

skryť informácie
Nákupný radca
Ako vybrať vhodný produkt v kategórii mobilné klimatizácie? viac
Lekár odporúča
Názor lekára na mobilné klimatizácie viac

V horúcich letných mesiacoch stúpa teplota vzduchu v miestnostiach k vysokým hodnotám. Prievan a časté vetranie nie je možné pacientom s alergiou odporučiť s ohľadom na alergény a nečistoty, ktoré sú vo vonkajšom ovzduší rozptýlené. Možným riešením ako znižovať teplotu vzduchu v miestnosti, brániť prehriatiu organizmu a chladiť podráždené dýchacie cesty je vhodná klimatizácia. Správne nastavená klimatizácia zaisťuje prísun filtrovaného vzduchu očisteného od alergénov a nečistôt. Vysúšaním vzduchu ďalej vytvára horšie podmienky pre rast plesní a roztočov. Najväčšou prednosťou je to, že umožňuje vetranie bytu bez otvorení okien. V prípade, že je také zariadenie správne prevádzkované a udržiavané, vytvára tepelnú pohodu bez vedľajších účinkov na zdravie.

 
 
Radenie podľa:

Príslušenstvo – Mobilné klimatizácie