E-shop > Inhalátory, dýchacie pomôcky

Inhalátory, dýchacie pomôcky

Správnou starostlivosťou o dýchacie cesty môžeme znížiť chorobnosť

Správna starostlivosť o dýchacie cesty má nielen hygienický a preventívny význam, ale taktiež výrazne urýchľuje a uľahčuje liečbu dýchacích ochorení. Zdravotnícke pomôcky v tejto kategórii pomáhajú čistiť a spriechodňovať dýchacie cesty, posilňovať ich prirodzené funkcie alebo ich chrániť... viac informácií

Správna starostlivosť o dýchacie cesty má nielen hygienický a preventívny význam, ale taktiež výrazne urýchľuje a uľahčuje liečbu dýchacích ochorení. Zdravotnícke pomôcky v tejto kategórii pomáhajú čistiť a spriechodňovať dýchacie cesty, posilňovať ich prirodzené funkcie alebo ich chrániť pred nečistotami.

Respiračné ochorenia sa nevyhýbajú nikomu, najviac však ohrozujú deti a staršie osoby. Mať poruke moderné preventívne a liečebné pomôcky je teda veľmi prínosné pre zdravie celej rodiny.

Inhalácia

  • inhalujú sa vodné pary alebo liečivá rozprášené do jemných kvapôčok (aerosólu)
  • pomáha pri zápaloch a zahlieneniach ktorýchkoľvek častí dýchacej sústavy (od nosa po pľúcne komôrky)
  • funguje ako spôsob liečby, ale aj preventívne (napr. v chrípkovej alebo peľovej sezóne)
  • je určená nielen alergikom

Inhalátor alebo inhalačný nástavec?

  • Väčšinu elektrických inhalátorov je možné používať nielen na inhalačné podávanie liečiv (najčastejšie proti astme a kašľu), ale taktiež na inhaláciu minerálnych vôd. Tieto inhalátory sú veľmi účinné.
  • Inhalačný nástavec (spacer, chamber) sa nasadzuje na bežný ručný inhalátor (dávkovač), ktorý používa väčšina astmatikov, a slúži na uľahčenie aplikácie inhalovaného liečiva. Slúži iba na inhalačné podanie liečiv predpísaných lekárom.

Hygiena nosa

  • Odsávačky hlienov sú vhodné pre veľmi malých alebo bezmocných pacientov, ktorí sa nedokážu sami vysmrkať.
  • Nosné kanvičky sú vhodné pre dospelých a deti od zhruba piatich rokov a slúžia na domáce výplachy nosných dutín.

Ochrana dýchacích ciest

  • Pri očakávanom vystavení alergénom v prírode (práce na záhrade) alebo v domácnosti (prašné upratovanie) by si mal alergik chrániť dýchacie cesty filtračnou maskou.
Skrýt informace
Nákupný radca
Ako vybrať vhodný produkt v kategórii inhalátory, dýchacie pomôcky? více
lekár odporúča
Názor lekára na inhalátory, dýchacie pomôcky viac

Inhalátory sú nedocenenou zdravotníckou pomôckou nielen pre astmatikov, ale aj ďalšie osoby so sklonom k infekčným alebo chronickým ochoreniam dýchacích ciest. Slúži ako moderný a veľmi efektívny spôsob inhalačnej aplikácie predpísaných liečiv. Liečivá sa tak v maximálnej miere dostávajú do pľúc a svojím účinkom neovplyvňujú zvyšok organizmu. Väčšina pacientov sa veľmi rýchlo naučí zvládať inhalačnú techniku a výsledky liečby sú skoro pozorovateľné. Vďaka možnosti inhalovať minerálnu alebo slanú vodu, ktorá čistí a harmonizuje prostredie dýchacích ciest, ich odporúčame ako preventívny prostriedok do všetkých rodín s alergiami a častými respiračnými infekciami (nádcha a kašeľ).