E-shop > Čističky vzduchu

Čističky vzduchu

Čističky vzduchu nielen pre alergikov

Čistička vzduchu účinne odstraňuje nečistoty zo vzduchu a tým chráni naše dýchacie cesty. Čističky vzduchu zbavia vzduch v uzavretých miestnostiach prachových častíc, alergénov, vírusov a baktérií, cigaretového dymu a ďalšieho zápachu.
Vďaka meniacemu sa spôsobu... viac informácií

Čistička vzduchu účinne odstraňuje nečistoty zo vzduchu a tým chráni naše dýchacie cesty. Čističky vzduchu zbavia vzduch v uzavretých miestnostiach prachových častíc, alergénov, vírusov a baktérií, cigaretového dymu a ďalšieho zápachu.
Vďaka meniacemu sa spôsobu života trávime v miestnostiach čím ďalej viac času. Mali by sme preto vzduchu, ktorý tu dýchame, venovať pozornosť.

Pre koho sú čističky vzduchu vhodné: pre alergikov, pre deti, pre domácnosti faj­čiarov

Kam sú čističky vzduchu vhodné: domácnosti, kancelárie, lekárske ordinácie a čakárne, jasle, materské školy a základné školy, hotely

Čo čističky vzduchu odstraňujú: prach, peľ, spóry plesní, alergény zvierat a výkaly roztočov, zápach a zvyšky cigaretového dymu

Čistička vzduchu a alergia Zvlášť pre alergikov a astmatikov majú čističky vzduchu podstatný význam. Znižujú množstvo alergénov v ovzduší na minimum a pomáhajú tak k lepšiemu dýchaniu. Najúčinnejšie sú na tieto alergény:
  • peľ
  • zvieracie alergény
  • plesne
  • iné ľahké alergény, ktoré sa ľahko víria vo vzduchu

Nie ste alergik?
Čističky vzduchu zodpovedajúce potrebám alergikov (účinnosť filtrácie, vzduchový výkon), viac než dostatočne uspokoja aj potreby ľudí bez alergického ochorenia.

Odstraňovanie prachu, dymu a smogu
Čističky majú svoj význam aj pre osoby, ktoré žiadnou alergiou netrpia. Sú účinné pri odstránení cigaretového dymu, oceníte ich taktiež, ak bývate v mestách, kde je vysoká koncentrácia automobilov, dymiacich tovární a zvýšená prašnosť.

Boj s častou chorobnosťou Čistička vzduchu nie je určená len pre domácnosti, svoje miesto nájde všade tam, kde je zvýšená koncentrácia osôb. Zo vzduchu totiž odstraňujú aj vírusy a baktérie, príčinu opakovanej a zvýšenej chorobnosti. Zmysel majú v čakárňach lekárov, podstatne môžu znížiť chorobnosť v jasliach či materských školách, ale aj na pracoviskách.

Veľký výber filtračných funkcií
Čističky vzduchu pracujú na rôznych princípoch a využívajú rozdielne typy filtrácie. Najúčinnejšie sú obvykle tie, ktoré kombinujú viac filtračných stupňov. Väčšina nami ponúkaných čističiek zachytí 99,9 % všetkých častíc rozptýlených vo vzduchu. Niektoré čističky pracujú taktiež s technológiou ionizácie, ktorá napomáha v neutralizácii nečistôt. Niektoré sú vybavené UV lampou, ktorá ničí mikroorganizmy, alebo uhlíkovým filtrom, ktorý vstrebáva prípadné toxické plynné látky a nežiaduce pachy.

Štyri základné kritériá výberu čističky vzduchu
Všeobecne sa dá povedať, že pri čističke je dôležitý vzduchový výkon, typ filtrácie, hlučnosť a náklady na jej prevádzku. Podrobne sa týmto témam venujeme v nákupnom radcovi. Čističiek vzduchu je na našom trhu veľký výber, nie všetky prístroje sú však dostatočne kvalitné. Pri výbere čističky vzduchu buďte opatrní. Starostlivo zvážte, na aký účel čističku potrebujete, t. j. aký typ znečistenia by mala primárne odstraňovať. Cena je samozrejme dôležitým faktorom, ale majte na pamäti, že nie je najdôležitejšia. Investícia do nekvalitnej čističky neprinesie žiadny, alebo len veľmi malý úžitok.

Nákupný radca pre čističky vzduchu
Ak si neviete rady, prečítajte si naše rady, ako vyberať čističku vzduchu, využite nákupného radcu.

Skrýt informace
Nákupný radca
Ako vybrať vhodný produkt v kategórii čističky vzduchu? více
lekár odporúča
Názor lekára na čističky vzduchu viac

Čistý vzduch je pre alergikov veľmi dôležitý. Väčšina alergénov, ktoré nás obklopujú a často aj ohrozujú, je schopná šíriť sa vzduchom spolu s prachom a priemyselnými splodinami. Je možné ich odporučiť nielen alergikom, ale taktiež astmatikom, ľuďom so zníženou imunitou a do rodín, ktorých členovia trpia opakujúcimi sa infekciami dýchacích ciest. Väčšina čističiek vzduchu totiž dokáže z ovzdušia odfiltrovať taktiež baktérie a niektoré typy aj mnohé vírusy. Je nutné upozorniť, že o tieto prístroje je nutné sa pravidelne starať, aby sa zamedzilo, napríklad, premnoženiu plesní v prístroji samotnom. MUDr. Tomáš Rohovský

 
 
Radenie podľa:

Príslušenstvo – Čističky vzduchu