E-shop > Čističky vzduchu > Čistička vzduchu Winix WAC U300 + predĺžená záruka 3 roky

Čistička vzduchu Winix WAC U300 + predĺžená záruka 3 roky

tipakce
Varianty produktu (1) Cena s DPH
279,00 € 249,00 €
Dostupnosť: skladomSkladom
Množstvo:

Vybrať čističky vzduchu podľa radcu

Čistička vzduchu Winix WAC U300 ponúka špičkovú kvalitu vyhotovenia i čistenie vďaka 5-stupňovej filtrácii a technológii PlasmaWave™, plne automatický režim a veľmi ekonomickú prevádzku. Táto čistička je určená do stredných miestností, spoľahlivo odstráni prach, alergény zvierat, roztoče, baktérie, ale aj cigaretový dym i zápach.

Odporúčaná veľkosť miestnosti:

 • pre alergikov: 33 m²
 • bežná prevádzka: 44 m²
 • max. vzduchový výkon je 330 m³/h

Popis produktu

 • päť stupňov čistenia vzduchu
 • umývateľné filtre
 • 4 rýchlostné režimy vrát. režimu turbo a nočného režimu
 • plne automatický režim – čistenie vzduchu sa prispôsobuje jeho znečisteniu. Kvalitu vzduchu sledujú inteligentné senzory, ktoré v prípade jeho znečistenia automaticky zvýšia výkon čistenia. Svetelný senzor automaticky prepne čističku do najtichšieho režimu a stlmí signalizáciu na kontrolnom paneli. Automatická je i signalizácia pre výmenu filtra.
 • manuálny režim
 • senzor kvality vzduchu
 • svetelný senzor
 • jedinečná patentovaná technológia PlasmaWave™
 • indikátor výmeny filtra
 • diaľkové ovládanie
Predlžená záruka

Winix predĺžená záruka 3 roky

Získanie predĺženej záruky na 3 roky je jednoduché. Stačí sa registrovať na stránkach www.cisticky-winix.sk, kde nájdete podrobné informácie k predĺženej záruke.

Filtrácia

1. umývateľný predfilter – zachytí väčšie častice prachu, srsti zvierat, vlákien a pod.

2. Umývateľný True HEPA filter – s 99,97 % účinnosťou odstraňuje všetky častice s veľkosťou až 0,3 mikrometra, medzi ktoré patria čiastočky dymu, baktérie, vírusy, pele, ale tiež zvieracie alergény a spóry plesní

3. Umývateľný uhlíkový filter – odstráni zo vzduchu zápach a rôzne nebezpečné plyny

4. Cleancel™ – je unikátna patentovaná úprava zabraňujúca bakteriálnej kontaminácii uhlíkového filtra. Pôsobí ako hygienická bariéra, ktorá bráni vypúšťaniu mikroorganizmov späť do ovzdušia. Ničí baktérie a vírusy, plesne i roztoče.

5. PlasmaWave™ – táto technológia istí celý filtračný systém. Ako posledný článok zaisťuje neutralizáciu a rozklad všetkých mikročastíc, ktoré by mohli škodiť zdraviu. Navyše vytvára ióny, ktoré dávajú vzduchu náboj a vzduch je tak nielen čistý a zdravý, ale tiež príjemne svieži ako v prírode.

Technológia Winix PlasmaWave™

napodobňuje prirodzený proces čistenia vzduchu, tak ako prebieha v prírode!

Technológia PlasmaWave™ spoľahlivo odstraňuje pachy, alergény, chemické výpary a iné znečisťujúce látky, ktoré sa vyskytujú v domácom prostredí, a to na molekulárnej úrovni. Pritom nie je zdrojom škodlivého ozónu. Technológia PlasmaWave™ vytvára kladné a záporné ióny, ktoré sa spájajú s prírodnými vodnými parami a tým sa premieňajú na hydroxyly. Hydroxyly okamžite neutralizujú vírusy, baktérie, chemické výpary, pachy a plyny obsiahnuté vo vzduchu tým, že rozložia ich molekulárnu štruktúru na vodnú paru a iné neškodné látky bežne prítomné vo vzduchu. Celý tento proces sa podobá procesom odohrávajúcim sa v horných vrstvách zemskej atmosféry. Technológia PlasmaWave™ napodobňuje čistenie vzduchu, tak ako prebieha v prírode. PlasmaWave™ – najčistejší vzduch, ktorý si doma môžete vyrobiť!

Veľmi nízke náklady na prevádzku čističky

Automatická indikácia výmeny filtra v závislosti od čistenia. Čističky Winix dokážu presne vyhodnotiť čas, kedy je potrebné vymeniť filtre. Od ostatných čističiek sa líšia hlavne v tom, že výmena nie je indikovaná len uplynutím času životnosti filtra. Procesor čističky totiž priebežne ukladá hneď dve informácie – ako dlho motor beží a pri akých otáčkach. Až systém vyhodnotí, že je potrebné vymeniť filter, rozsvieti kontrolku na hlavnom paneli. Nemusíte sa tak starať o to, či nie je filter zanesený a tiež sa vám nestane, že vymeníte filter, ktorý by mohol ešte slúžiť.

Čistička vzduchu Winix WAC U300 je ďalej vybavená umývateľnými filtrami. I keď je pre perfektnú čistotu vzduchu odporučené filtre pravidelne meniť, dá sa ako ekonomická alternatíva využiť i možnosť filtre opláchnuť pod vlažnou tečúcou vodou a zbaviť ich viditeľných nečistôt. Filtre je potom potrebné na 100 % vysušiť, aby nedošlo k poškodeniu čističky zvyškovou vlhkosťou. Tento cyklus odporúčame aplikovať max. dvakrát, keďže sa kvalita filtra môže ďalším umývaním zhoršovať.

Čističky Winix sú držiteľom známky ENERGY STAR udeľovanej energeticky šetrným spotrebičom. 

Certifikácia a účinnosť

Čističky sú testované asociáciou AHAM (americká Asociácia výrobcov domácich spotrebičov). Značka Winix sa môže pýšiť certifikáciou AHAM pre celý sortiment čističiek vzduchu v rámci oficiálneho programu nazvaného Clean Air Delivery Rate (CADR – dodávané množstvo čistého vzduchu). Vďaka výsledkom tohto merania a nestranným a regulárnym údajom môžete získať viac istoty, že čističky vzduchu pri odstraňovaní prachu, dymu a peľov naozaj fungujú. Čistička Winix je ďalej držiteľom uznávanej certifikácie ECARF. Tento certifikát je udeľovaný produktom, ktoré pomáhajú alergikom zlepšiť ich zdravotné ťažkosti. Britskou nadáciou pre alergikov – BAF, bolo udelený certifikát „seal of approval“, to znamená, že čistička spĺňa kritéria pre alergikov.

zaručená účinnosť

Videorecenzia

Technické informácie

Max. vzduchový výkon 330 m3
Ionizátor áno (plazma), vypínateľný
Zvlhčovač nie
Automatický režim áno
Časovač nie
Pachový senzor -
Prachový senzor -
Senzor kvality ovzdušia áno
Indikátor výmeny/údržby filtra áno
Diaľkové ovládanie áno
Vzduchový výkon – stupne 66 / 150 / 240 / 330 m3
Hlučnosť (čistenie) 26 / 35 / 46 / 55 dB
Príkon (čistenie) 4 až 60 W
Hmotnosť 7 kg
Rozmery (š × h × v) 415 x 220 x 550 mm
Farba biela so strieborným panelom

Výrobca: Winix

Bez hodnocení

Dotazy a hodnocení

 • JozefR, 10. 12. 2018

  Dobry den Vedeli by ste mi prosim popisat ako prebieha postup umyvania filtrov a ako casto sa da vykonat predtym nez je treba filtre vymenit, signalizuje cisticka ze treba filtre vycistit alebo ako zistim, ze je potrebne ich vlastne cistit ? Bola by pouzita v byte syn ma alergie ale nieje to extrem. dakujem, JR

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 10. 12. 2018

   Dobrý den,
   čistička Vás upozorní na potřebnou výměnu filtračního systému, pomocí kontrolky Check Filter. Při údržbě filtrační soupravy je potřebné dodržet doporučovaný postup v návodu. K omývání použijte čistou vlažnou vodu, filtr do ní ponořte na 30 minut, jemně ručně properte, poté nechte dostatečně vyschnout. Doporučujeme ponechat filtry vyschnout opravdu plnohodnotně, aby v nich nezůstala zbytková vlhkost.
   Výměna filtračního systému je individuální v závislosti na znečištění domácího prostředí a intervalu používání čističky.
   S přátelským pozdravem
   ProAlergiky.cz

 • Katka, 2. 1. 2018

  Dobrý deň, kúpili sme si u Vás pred časom čističku vzduchu (Winix WAC U300). Sme s ňou veľmi spokojní, avšak chcela by som sa opýtať, či je bezpečné zdržiavať sa dlhodobo v miestnosti s čističkou aj v tehotenstve. Nakoľko čistička ide nonstop a trávim s ňou v izbe minimálne 8 hodín denne, zaujíma ma to najmä kvôli funkcii PlasmaWave - neviem presne na aký spôsob funguje, či to nie je nejaký druh žiarenia, ktoré by mohlo byť v tehotenstve vo veľkom množstve nebezpečné. Ďakujem.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 2. 1. 2018

   Dobrý den, Katko,

   plasmawave jsou jen elektrické výbojky, tvořící ionty + a -, nebojte, o žádné záření se nejedná. Nemáme žádnou informaci, že by ionizátor škodil v těhotenství.
   Spíše jde o to, že někdy ho někdo může vnímat (více cítit), nemá to souvislost s těhotenstvím.
   Doporučuji teda řešit individuálně, dle toho, jak Vám bude /nebude vyhovovat.

   Krásný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Katka, 2. 10. 2017

  Dobrý deň, som trochu zmätená z popisu Čističky vzduchu Winix WAC U300. V sekcii príslušenstvo sú filtre za 64,70€. Čo to znamená? Že ak si objednám čističku za 299€ tak mi príde bez nich a filtre treba ešte k tomu doplatiť? Alebo je to len náhradná, voliteľná sada, ktorú môžem dokúpiť po opotrebovaní pôvodných? Ďakujem.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 2. 10. 2017

   Dobrý den,

   ano, jedná se o náhradní sadu. Čistička, při objednání, již filtry obsahuje.
   Pěkný den,

   Mirka Nechvátalová

Spýtajte sa

Predmet:
*Meno:
*E-mail:
*Vaša otázka:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

Vami poskytnuté osobné údaje budú chránené v súlade s našimi pravidlami

Príslušenstvo

Súprava filtrov pre čističku vzduchu Winix U300
Súprava filtrov obsahuje 1 ks umývateľného predfiltra, 1 ks umývateľného True HEPA filtra a 1 ks umývateľného uhlíkového filtra
ks
64,70 €
Antibakteriálna utierka pre všetky typy povrchov Nodorsil Premium
2 ks v balení Je univerzálna a hravo si poradí s akoukoľvek nečistotou v domácnosti.
ks
10,40 €
Antibakteriálna utierka s aktívnym uhlím Nodorsil Premium
2 ks v balení Extrémne savá utierka s aktívnym uhlím, ktorá odstraňuje pachy a zabraňuje rast baktérií. Pro kuchyne i kúpeľne.
ks
9,60 €
Antibakteriálna utierka s drôtenkou Nodorsil Premium
2 kusy v balení Vďaka integrovanej drôtenke si utierka poradí s akoukoľvek špinou. Dokáže odstrániť zaschnuté nečistoty, zotrieť a vyleštiť.
ks
11,50 €
Utierka na leštenie Nodorsil Premium
2 kusy v balení Perfektne čistí sklá, zrkadlá, lesklé plochy nábytku, vodovodné batérie.
ks
5,60 €

Účinok tohto produktu zvýšite použitím


Sieť proti peľu
od 21,40 €
Nákupný radca Ako vybrať vhodný produkt v kategórii čističky vzduchu? Viac