E-shop > Články a recenze > Vychytávky pre prežitie peľovej sezóny

Vychytávky pre prežitie peľovej sezóny

20. 4. 2017

Najobľúbenejším domácim spotrebičom sa v peľovej sezóne stáva čistička vzduchu

Regenerácia dýchacích ciest je pre alergika dôležitá. Vonku sme vystavení veľkej dávke peľových zŕn, preto je dôležité domov peľ nepúšťať.
Existujú dve cesty, jedna je lacnejšia, ale krátkodobá, tá druhá vyjde drahšie, ale je komplexnejšia a vydrží viac rokov.

Cesta prvá: Okenné siete proti peľu + sprej na odstránenie

peľov zo vzduchu

Pomocou protipeľovej siete zabránime peľu vniknúť do miestnosti otvorenými oknami pri vetraní. Sieť je atestovaná a zachytí až 87 % peľov. V rámci úspor ju odporúčame umiestniť na jedno menšie okno v každej miestnosti a tým potom vetrať.
O pele, ktoré v miestnosti zostanú, sa dokáže postarať sprej Air Cleanse. Sprej je vyrobený na prírodnej báze, obaľuje a neutralizuje peľové alergény, ktoré oťažejú, spadnú na zem a vy ich ľahko odstránite zotretím či povysávaním.

Cesta druhá: Čistička vzduchu

Čistička vzduchu odstráni peľ z miestnosti dokonale. Alergény peľov sú totiž ľahké a minimálne sa usadzujú. Investície do čističky vzduchu sú síce väčšie, ale vydržia veľa rokov. Navyše nie je účinná len na peľ, ale aj na bacily, vírusy a ďalšie nečistoty vrátane prachu či cigaretového dymu. Takže sa investícia do nej vyplatí.

Čistička vzduchu pomôže pri boji s peľovými alergénmi

Čistička vzduchu pomôže pri boji s peľovými alergénmi

Tip: Vybrať správnu čističku nie je jednoduché. Poradíme vám, čo má čistička pre peľového alergika vedieť, aby investícia nebola zbytočná.

Starostlivosť o dýchacie cesty peľového alergika

Dýchacie cesty alergika v peľovej sezóne trpia. Čo nám môže pomôcť v ich ochrane a regenerácii?
Ak viete, že vás čaká extrémne vystavenie alergénom, napr. výlet po repkovom poli či v brezovom háji, môžete sa chrániť filtračnou maskou. Síce vám nepristane, ale môže vás ochrániť pred silným alergickým záchvatom.

Ako balzam na dýchacie cesty pôsobí používanie inhalátora. Táto šikovná a podceňovaná vecička vyčistí a posilní horné aj dolné dýchacie cesty, pôsobí preventívne aj liečebne. Dokáže pomôcť od nádchy aj kašľa. Stojí za to sa s ním zoznámiť bližšie.

 

Inhalátor pomôže s regeneráciou dýchacích ciest podráždených alergénmi

Odporúčame: Pozrite sa, čo všetko inhalátory dokážu a ako vybrať ten pravý.

Peľ sa do tela dostáva aj pokožkou

Alergici majú všeobecne pokožku citlivejšiu a zraniteľnejšiu. Väčšinou je veľmi suchá so sklonmi k ekzémom alebo precitlivene reaguje aj na bežné podnety.
V peľovej sezóne je vystavená veľkému množstvu alergénov peľu, ktorý preniká do hlbších vrstiev pokožky a môže jej stav zhoršovať.

Eucerin AtopiControl Eucerin AtopiControl

Špeciálne pre potreby alergickej pokožky je na trhu napr. dermatokozmetika Eucerin najmä rad AtopiControl, A-Derma rad Exomega, Bioderma rad Atoderm, Epaderm a ďalšie.