E-shop > Články a recenze > 7 dôvodov prečo používať čističku vzduchu

7 dôvodov prečo používať čističku vzduchu

15. 7. 2015

Pripravili sme pre vás 7 dôležitých argumentov, prečo by mohla byť čistička vzduchu prospešná práve pre vás.

1. Bude sa vám lepšie dýchať

To je základná funkcia čističky vzduchu. Výrazne zlepší ovzdušie vo vašej domácnosti, kancelárii, ordinácii, skrátka vo všetkých uzatvorených priestoroch. Kvalitné čističky vzduchu sú vybavené niekoľkostupňovou filtráciou, takže si hravo poradia so všetkými nečistotami, ktoré by vo vzduchu nemali byť.

2. Zlepší sa vám alergia a astma

Nenahraditeľné sú čističky vzduchu pre alergikov a astmatikov. Na filtroch sa zachytia aj veľmi malé čiastočky, akými alergény sú. Či už ste alergickí na peľ, prach, roztoče alebo domáce zvieratá, s tým všetkým si čistička poradí. Alergické reakcie budú ustupovať vďaka tomu, že alergény nebudete vdychovať.

3. Vaše deti nebudú tak často choré

Vírusy a baktérie sa obzvlášť v uzatvorených priestoroch šíria veľmi rýchlo. Čistička vzduchu zaistí ich odfiltrovanie, čím prispieva k výraznému poklesu chorobnosti. Ideálna v domácnostiach, školách, škôlkach alebo čakárňach u lekárov.

Náš tip: Potrebujete poradiť s výberom čističky?

Pozrite sa na preverené produkty portálu PreAlergikov.sk

Zavolajte na našu infolinku +420 541 212 450, +420 602 813 222, radi vám poradíme.

4. Budete menej unavení

Kvalitné čističky vzduchu sú vybavené ionizátormi. Tie produkujú záporné a kladné ióny v takom pomere, že vzduch občerstvujú a ten aj v uzatvorených priestoroch ožíva.

5. Nebudete musieť toľko utierať prach

Čistička vzduchu znižuje prašnosť. Nebudete musieť tak často upratovať.

6. Vaša domácnosť bude voňať

Ak chováte zviera, fajčíte, varíte, viete, že vzduch v domácnosti nie je vždy ideálny. Čistička vzduchu odstráni nepríjemný zápach zo zvierat, cigaretový dym aj ďalšie nepríjemné pachy. Pri príchode domov neucítite nič, len čerstvý vzduch.

7. Bude sa vám dobre spať

Je všeobecne známe, že pri čerstvom vzduchu sa deťom aj dospelým spí omnoho lepšie. Nie vždy je možné vetrať. Otvorené okno vie nahradiť čistička vzduchu.

Čistička vzduchu = zdravší život