Siete proti hmyzu

Home » Zaujímavé články » Siete proti hmyzu

12. 04. 2011

Siete proti hmyzu sú nepostrádateľnou pomôckou každej domácnosti v letnom období. Teplé dni a vlažné noci so sebou prinášajú výskyt nepríjemného hmyzu ako sú muchy, komáre, osy apod. Svoj domov môžete pred týmito nevítanými návštevníkmi uchrániť používaním sietí do okien.

Nie je sieť ako sieť

Pri výbere siete do okien je okrem ceny potrebné zohľadniť aj kvalitu produktu. U lacných sieti sa často stretávame s nedržiacou lepiacou páskou a ani pevnosť siete nie je dobrá.

Kvalitná sieť proti hmyzu značky Tesa neprepustí vďaka svojej štruktúre žiaden hmyz a pritom nebráni prístupu svetla a vzduchu. V prípade potreby sa jednoducho upraví na menší rozmer okna alebo dverí. Ľahko sa inštaluje, neprekáža pri otváraní a zatváraní okna. Po odstránení nezanecháva stopy na ráme. Nie je náročná na údržbu, len sa umyje a uschová, pretože je určená na opakované použitie, čo u menej kvalitných sieti nie je možné. Takže aj keď je obstarávacia cena mierne vyššia, investícia sa oplatí.

Čierna alebo biela?

Veľa ľudí pri nákupe siete do okien siaha okamžite po bielom prevedení. Domnievajú sa, že biela farba je prirodzenejšia a že po inštalácii čiernej siete sa zníži množstvo slnečného svetla. Opak je pravdou. Objem svetla prenikajúceho čiernou a bielou sieťou je úplne rovnaký! Navyše čierna sieť je oproti bielej v okne takmer neviditeľná! Biela verzia je vhodná pre použitie predovšetkým tam, kde chcete zabrániť zvedavým pohľadom zvonku – napr. v prízemných oknách. Biela farba totiž odráža svetelné lúče.

Ako si vybrať tú správnu sieť proti hmyzu?

Najprv si zmerajte rám okna či dverí, do ktorého chcete sieť proti hmyzu inštalovať. Rozmyslite si, či budete chcieť sieť opakovane používať a suchý zips na zimu z rámu dávať dole.
Ak chcete sieť do okien používať viac sezón, odporúčame siete proti hmyzu Tesa Comfort, ktoré zaručia ľahké odstránenie suchého zipsu bez zanechania zvyškov lepidla. Balenie siete Tesa Comfort navyše obsahuje praktickú prítlačnú špachtľu, ktorú oceníte, hlavne ak siete inštalujete do viacerých okien naraz – neotlačíte si bruška prstov pri pritláčaní sieti do zipsu. Ďalej je v tomto balení priložený aj rezací nožík pre ľahké odrezanie prebytočnej sieťoviny alebo upravenie správneho rozmeru pre menšie okná.
Ak sa rozhodnete pre trvalé riešenie, potom je vhodnou variantou balenie Tesa Standard. Tesa Standard ponúka siete do klasických aj strešných okien, do dverí a dokonca aj variantu odrážajúcu slnečné lúče.

Viac informácií nájdete v sekcii: Siete proti hmyzu